Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam

Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??

Edytowano przez DOMINIK19995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Weź krowy pod ocenę użytkowości to przynajmniej raz w miesiącu będziesz miał takie info+inne przydatne informacjo o krowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Albo kup te aparaty co mierzą ile jest kg mleka ceny od 800zł i do każdej dojarki możesz założyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź krowy pod ocenę użytkowości to przynajmniej raz w miesiącu będziesz miał takie info+inne przydatne informacjo o krowach.

 

 

Opłaca się wziąć krowy pod ocenę ?

Jak oni sprawdzą ilość mleka dawaną przez krowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49
Napisano (edytowany)

Najprościej to się dowiedz czy mleczarnia skupująca od Ciebie mleko dopłaca to tego parę groszy. Przy 20 krowach i odstawie miesięcznie około 10 tys l jeśli mleczarnia dokłada Ci ze 2gr to wychodzisz na lekkim plusie Za metode AT4 (jeden próbny udój miesięcznie) jest coś koło 9zł za sztukę do zapłaty. Ale otrzymujesz w tym tabulogramy, w których jest kupę informacji o krowach i mleku przez nie oddawanych.

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Jak dla mnie jak jałówek nie sprzedaje to nie widzę sensu prowadzić tej kontroli <_<

Mleczarnia daje 2gr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Nie sprzedaje ale chce kupić ^^ . Jak by ktoś wiedział jałówkę HF z papierami (z pod oceny) w woj śląskim to proszę o kontakt. Szukam i nigdzie nie ma a jeśli są to bardzo daleko ;[ .

Edytowano przez DOMINIK19995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Opłaca się wziąć krowy pod ocenę ?

Jak oni sprawdzą ilość mleka dawaną przez krowę?

 

 

Sam mam pod oceną i się ciesze z tego bardzo. Mleko sprawdza na hali i przewodówkach mlekometrem (zdjęcie niżej) a na konwiach wagą.

 

http://www.google.pl/imgres?q=mlekometr&um=1&hl=pl&safe=off&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1280&bih=627&tbm=isch&tbnid=abL8F_glHxdzlM:&imgrefurl=http://www.agrosklep24.pl/produkt/mlekometr-waikato-speedsampler-42-kg/5997/&docid=SyTuBwhNIPOMnM&imgurl=http://www.agrosklep24.pl/produkt/mlekometr-waikato-speedsampler-42-kg/5997/upload/produkty/upload/produkty/733bf654a2a83f805ea739b49462e574.jpg&w=886&h=886&ei=WVEwT7_zKozLtAb819GzBA&zoom=1&iact=hc&vpx=358&vpy=279&dur=2184&hovh=225&hovw=225&tx=117&ty=122&sig=109711510184618819769&page=1&tbnh=156&tbnw=156&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:6,s:0

 

W raportach masz:

określenie wydajności mlecznej w laktacji w oparciu o wyniki przeprowadzonych próbnych udojów,

 

ustalanie zawartości suchej masy mleka oraz zawartości tłuszczu, białka i laktozy w łącznej próbie mleka, pobranej z każdego doju w ramach próbnego udoju,

 

obliczanie wydajności tłuszczu, białka i laktozy w laktacji, na podstawie określonej wydajności mlecznej oraz ustalonej w kolejnych próbnych udojach zawartości tłuszczu, białka i laktozy,

 

określenie liczby komórek somatycznych (LKS) będących wskaźnikiem zdrowotności wymienia,

 

określenie zawartości mocznika w mleku wskazującego na jakość stosowanego żywienia,

 

określenie użytkowości rozpłodowej poprzez rejestrację min. pokryć, wycieleń lub poronień, płci i liczby urodzonych cieląt oraz okresów miedzyciażowych i miedzywycieleniowych u krów ocenianych,

 

ocenę cech funkcjonalnych poprzez gromadzenie informacji na temat temperamentu zwierzęcia i szybkości oddawania mleka,

 

rejestrację pochodzenia bydła w systemie informatycznym,

 

prowadzenie dokumentacji hodowlanej tj. dokumentów zawierających informacje o zwierzęciu, jego przodkach i potomstwie oraz dane na temat jego wartości hodowlanej i użytkowej.

 

WYMIERNE KORZYŚCI PROWADZENIA OCENY WARTOŚCI UŻYTKOWEJ BYDŁA RAS MLECZNYCH:

 

 

 

Pełna informacja na temat wyników indywidualnej wydajności mlecznej poszczególnych krów w stadzie, dane w układzie próbny udój, laktacja, rok udostępniana na bieżąco hodowcom w postaci dziesięciu różnych raportów wynikowych. Hodowca ma możliwość wyboru rodzaju raportu i częstotliwości jego wydruku. Dwa z raportów tj. RW-1 i RW-2 dostarczane są hodowcom obligatoryjnie, dla każdego ocenianego stada w ramach opłaty za ocenę. Pozostałe raporty zainteresowani hodowcy otrzymują odpłatnie – cena zgodna z obowiązującym cennikiem PFHBiPM.

 

Wysoki poziom usług zootechnicznych i laboratoryjnych oraz stały merytoryczny nadzór nad prawidłowością wykonywanej pracy terenowej, stanowiący gwarancję jakości i poprawności wyników prowadzonej w stadzie oceny wartości użytkowej. Laboratoria PFHBiPM świadczą usługi zgodnie z wdrożonym systemem zarządzania – norma PN-EN-ISO/IEC-17025 poświadczonym przez Polskie Centrum Akredytacji.

 

Nowoczesne i profesjonalne zarządzania stadem w zakresie:

 

oceny walorów genetycznych zwierząt, pozwalającej prowadzić efektywną pracę hodowlaną i odpowiednią selekcję, a tym samym doskonalenie stada poprzez poprawę cech użytkowych i pokrojowych,

 

planowania właściwych kojarzeń, brakowania i remontu stada,

 

programowania optymalnego żywienia zwierząt,

 

poprawy ilości i jakości produkowanego mleka, a tym samym jego rentowności,

 

określania kosztów produkcji mleka i dokonywania oceny ekonomicznej stada.

 

Uczestnictwo w realizacji Krajowych Programów Hodowlanych.

 

Zwierzęta wpisane do ksiąg bydła hodowlanego ras mlecznych.

 

Uczestnictwo w wojewódzkich, regionalnych lub krajowych pokazach i wystawach hodowlanych dających możliwość prezentacji posiadanych zwierząt oraz promocji własnego gospodarstwa.

 

W przypadku sprzedaży - aspekt ekonomiczny w postaci dobrej ceny za wartościowy materiał hodowlany.

 

Dzięki temu zwiększyłem sobie wydajność.

 

Więcej info

 

http://www.pfhb.pl/?


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

a czy ocena użytkowości wiąże się tylko z tym, że jałówki będą miały papiery? Może kiedyś tak było, ale teraz gdy hodowla bydła mlecznego jest tak zawansowana to w myśle, że w każdym gospodarstwie te tabulogramy pozwalają na wczesne wykrywanie jakichkolwiek zmian u danej sztuki. Każdy żywieniowiec który ustala dawki pokarmowe dla stada bazuje na tych tabulogramach. U nas ocena użytkowości jest od 1979roku i nie ma w ogóle takiej możliwości, żeby z niej rezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

czy ktoś więcej ma mlekometr u siebie ? jak to sie sprawdza wady i zalety oraz ceny, na targach widzaiłem firmy bentley mini 800 zl brutto, lepszy 1200 netto


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja kupiłem używany DeLaval za 500zł od swojego dilera, ale jeszcze nie podłączyłem, więc nie powiem jak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0
Napisano (edytowany)

-- połączono --

 

Witam

Od jakiegoś czasu szukam urządzenia do pomiaru ilości mleka które mógłbym zamontować bezpośrednio przed zbiornikiem na mleko, a tuż za jednostką centralną. Chodzi mi o jakieś takie większe urządzenie, ponieważ przewód jest o średnicy ok. 3 cm. Proszę o jakieś propozycje, ponieważ znalazłem kilka urządzeń, ale myślę że są za małe, przeważnie są to urządzenia na aparaty udojowe. Pewnie będziecie się pytać dlaczego takich szukam: otóż w ostatnim czasie zauważyłem, że "PAN" z cysterny na mleko, chętnie lubi urywać mi po kilkadziesiąt litrów. Niestety mój zbiornik nie posiada listwy, ani tabelki do odczytu ilości mleka, więc mam problem, który muszę jakoś rozwiązać.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a wiecie może ile kosztują i gdzie można kupić takie pojedyncze do aparatów udojowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już 2 miesiące jestem pod oceną i nie żałuje na prawdę warto :)

dziękuje za odpowiedzi

pozdrawiam

Edytowano przez DOMINIK19995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez marconi965
      Witam, od kilku dni mam problem z zawartością wody w mleku, podejrzewam że to wina chłodni. Jest to schładzalnik 600 litrów. Zauważyłem, że gdy jest mało mleka, na ściankach skrapla się woda, która dostaje się do mleka. Czy miał ktoś podobny problem, lub wie co może być przyczyną? Dodam tylko że temperatura mleka zawsze jest właściwa. Proszę o pomoc.
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez BaRtEk7710
      Wiatam.Chciał bym się dowiedzieć coś o miernikach do pH gleby .Jak oceniacie dokładność takich przenośnych mierników jakiej firmy polecacie itp?Co powiecie o firmie dramiński?
    • Przez gregory-5000
      Sprzedam pompę próżniową Fullwood AMBASSADOR. 2szt.
      Pompy pochodzą ze zlikwidowanego gospodarstwa rolnego. Posiadam 2 szt. Jedna była używana rok czasu. Druga używana około 10 lat , ale też jest sprawna - została wymieniona profilaktycznie. Świebodzin, woj lubuskie , tel. 602554693.  3900PLN za 2 szt.

    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj