Gość ziomek16142

wycinka drzew

Polecane posty

Gość   
Gość

 A leśniczego też ? To chyba też właściwie urzędnik ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Eee tam - nikt nic nie musi , tylko ewentualnie z konsekwencjami trzeba się liczyć ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4

Tomek73 spróbuj użyć argumentów np drzewo stwarza niebezpieczeństwo dla domowników dla dzieci bawiących się na terenie obejścia zagraża maszynom rolniczym itp. Prawie dwa lata temu pozbylem się trzech ogromnych zdrowych jesionów argumentując wycinkę stwarzaniem przez nie zagrożenia dla domu i posesji sąsiadki.

Edytowano przez jakobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a po wycince drzewa tez musicie sadzic nowe drzewka ? przyjezdzaja z gminy sprawdzaja czy sa nasadzone robia zdjecia itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spery    0

To różnie i zależy najbardziej od gminnych urzędników, czy będą kazać zasadzić, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

mi kazali zasadzic i bede musial zasadzic to .pytam tylko czy to sprawdzaja ale i tak bede musial zasadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mwidlak    0

Jedno drzewko jak sobie wytniesz to tam nikt cię ścigać nie będzie, gorzej jak masz więcej i tutaj pozwolenie by się przydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Można i 10 wyciąć, i nikt cię nie ścignie, chyba że sąsiad, bo tylko on może dać znać. Gmina, policja nie przyjedzie sprawdzić bo po co jak nie ma zgłoszenia.

Ale teraz to każdy ma telefon i wyciąć przy głównej drodze to strach.

Parę lat temu u nas był przypadek że ksiądz koło krzyża,  środku wioski,  przy  głównej drodze  podcioł mocniej gałęzie i jeszcze samochód  z gałęziami na zakręcie było widać jak policja podjechała, bo zgłoszenie miała.

Gmina oczywiście potwierdziła że było pozwolenie, ale nie pokazała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4

tomek73 tym bardziej powinieneś otrzymać pozwolenie, drzewo znajduję w sąsiedztwie drogi i może stwarzać niebezpieczeństwo itd. Taka sama sytuacja była u mnie trzy duże drzewa w granicy drogi gminnej około 60 metrów od mojego domu i wycięcie argumentowane stwarzaniem niebezpieczeństwa dla domu sąsiadki i zaśmieceniem naszej i jej posesji liśćmi. Nie mieliśmy obowiązku zasadzenia nowych drzew nikt z gminy nie przyjechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Przy motywowaniu podania o wycinkę najlepiej jest wykazać, że drzewo znajduje się lub/i jest pochylone w kierunku traktów komunikacyjnych, przez co stanowi duże zagrożenie dla zdrowia i życia osób tam poruszających się, oraz ich mienia. Przy takim argumencie w razie odmowy odpowiedzialność w razie nieszczęścia spada na urzędnika, a raczej nie tego by chciał. Argumenty o liściach gałązkach i zaśmiecaniu działają wręcz przeciwnie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/kiedy-i-ile-za-wyciecie-drzewa,68498.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

to ma wejść od1 stycznia 2017  więc duże zmienić chyba nie zdążą, czyżby wreszcie w sejmie poszli po rozum do głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Panowie przepis wszedł, można ciąć bez pozwolenia. Może macie informacje jak to jest z Natura 2000, czy też można ciąć bez pozwolenia, czy jednak trzeba mieć?

Robił może ktoś wycinkę na takich obszarach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak , właśnie zrobiłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Tak , właśnie zrobiłem .

 

Brałeś jakieś pozwolenie czy coś w tym stylu? Dużo drzew wyciąłeś? Bo ja mam obszar ok. 1ha i jest tam z 100 sztuk takich dużych. Jest to łąka, która zarosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyciąłem sporo , na "dziko" , bo dało się wjechać , a wszystko to uschnięte olchy . Na Twoim miejscu udał bym się po pozwolenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Też o tym myśle, tylko nikt nie chce takiego pozwolenia wypisać, odwołują mnie do lektury, dają kartkę z nowymi przepisami i każą interpretować według siebie. Każdy boi się odpowiedzialnosći. A może ma ktoś jakąś firmę co by takie pozwolenie załatwiła?

Edytowano przez Vinci007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

wyślij im zapytanie na piśmie listem poleconym.

Muszą odpowiedzieć na piśmie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROU47    0

Witam!

Piszą tak- 

Ustawa z dnia 16 grudnia - został zniesiony obowiązek zwracania się do odpowiedniego organu w przypadku w przypadku usunięcia drzew lub krzewów, które 

rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz tych usuwanych w celu przywrócenia gruntów nieużytkowych do użytkowania rolniczego.

Drzew , których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm dla topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu srebrzystego oraz 50 cm dla pozostałych gatunków drzew. 

Nowe przepisy przyznają ponadto radzie gminy uprawnienia do dalszej znacznej liberalizacji zasad dokonywania wycinki drzew i krzewów. 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przed chwilą oglądałem w Faktach lament w temacie wycinki drzew . Coś czuję że zaraz przestanie być dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7877

Zetorki masz racje że zaraz będzie źle przez deweloperów bo wcześniej mieli dużo problemów z wycinkom drzew a teraz będą wycinać wszystko bez nadzoru tylko jeszcze można by ich sprawdzić bo możesz wyciąć na własny użytek np.na opał albo jakiejś budowy a nie na handel bo na to musi być pozwolenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rudy112
      Czy ktoś się orientuj ile to może kosztować?
    • Przez WhyDuck
      Witam.
      Interesuje mnie założenie szkółki drzewek owocowych. Posiadam odpowiednią wiedzę na temat uprawy i pielęgnacji  (skończyłem szkołę w tym kierunku ) Niestety nurtuje mnie kwestia opłacalności takiego ,, biznesu". Mam około 4.5 ha ziemi z możliwością dzierżawy kolejnych 5 ha. Może ktoś z forumowiczów prowadzi taką działalność i podpowie jak z dochodowością takiej szkółki?
      Będę bardzo zobowiązany za każdą podpowiedź . Pozdrawiam
    • Przez kapec22
      Jaka powinna być odległość drzew i krzewów od drogi gminnej dojazdowej która prowadzi do gospodarstwa i innych pól, jest to droga utwardzona kamieniem i nie ma fos i pewna osoba ma posadzone krzaczki i drzewa praktycznie w drodze i gałęzie trącają po samochodzie a ciągnik to już całkiem, kombajn w ogóle nie przejedzie, musi omijać działką sąsiada a gdyby nie wyraził zgody to by w ogóle nie dojechał, miał ktoś taki przypadek ? jaki powinien być pas drogowy ?
    • Przez infinity25
      Witam,  posiadam działkę która jest tzw trwałym użytkiem zielonym. Jest ona częściowo zarośnięta drzewami, mają one ok 50 lat i jest ich prawie 200 sztuk.  Chcę się pozbyć tych drzew, ale w urzędzie dowiedziałem się że pozwolenie oczywiście dostanę, lecz po wycince muszę pozbyć się wszystkich korzeni.  Teraz pytanie czy na prawdę konieczne jest wyrywanie tych korzeni, bo nie ukrywam że byłby to duży problem.  A nie raz już wycinaliśmy drzewa na pozwolenie i nigdy nie było takich wymagań.
    • Gość Marcin135
      Przez Gość Marcin135
      Witam. Ktoś w nocy podciął drzewa w pasie drogowym na drodze powiatowej, a niektóre całkiem sciął.  Co z tym zrobić? gdzie zgłosić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj