bananafryka

Grzałka płynu chłodniczego Zetor

Polecane posty

JEDREK    19

mowi JEDREK do jedrka :D dobre to jest :D;) no ja slyszalem wlasnie o grzalce w 360 tylko gdzie ja zamontowac i tu jest pytanie. kos kiedys mi gadal ze mial 360 zzamontowana grzalka w mosce olejowej w korku spustowym ale czy mowil prawde to niewiem ;)

ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

farmer7745    19

T 25 miały grzałkę w misce olejowej silnika.

ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Wiadomość z agroFakt.pl

jendrek    122
mowi JEDREK do jedrka
Zgubiłeś jedną literę ;)

Co do tej grzałki z Allegro to może i dobre rozwiązanie ale w tym wypadku powinna jeszcze być pompka obiegowa dla lepszej skuteczności no i te 400 W to zdecydowanie za mało żeby rozgrzać silnik przy dużych mrozach, lepsza by była Taka.Ja mam w Zetorze 1000 W i to nie jest za dużo

Dałem tylko przykład, a jak sam zauważyłeś bez pompy obiegowej nie ma sensu większej mocy, bo będzie chodzić krócej, ale nie rozgrzeje szybciej silnika. Jak ktoś chce montować taką grzałkę na wężu to raczej wystarczy słabsza i trzeba się liczyć, że kilka godzin na rozgrzania potrzebuje.

Najlepszy byłby zestaw: grzałka oleju, grzałka w bloku i świeca płomieniowa - wtedy żaden mróz nie straszny.

zetores    16
ponawiam cały dzień próbowałem france założyć i nic co załorze i skręc to jak pociągne do góry to wyjme ją może że ona jest od 7211 nigdy nie była
Musisz ją troche powyginać Mi też nie chciała wejsc do zetora 5320

mam pytanie na co jest ta mała śrubka jakby na kabelek mechanik mówił mi że na mase
masz racje ta srubka od masy musisz połaczyc kamelkiem z masa od ciagnika :lol:

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

emtecc    22

przy montażu grzałki najważniejsze jest ustawienie tej blaszki, która ma wszystko trzymać po dokręceniu. Faktycznie czasem trzeba grzałkę trochę wygiąć bo dotyka do bloku... ale wyginać można tylko kiedy jeszcze nie była rozgrzewana(np ktoś spr czy grzeje).

Po ustawieniu grzałki na miejscu małym śrubokrętem należy przesunąć blaszkę w prawą stronę. Musicie zauważyć gdzie blok silnika ma kołnierz żeby ta blaszka od grzałki mogła się zaprzeć. To jest najważniejsze

SKORPION1    0

Może mi ktoś powiedzieć w którym miejscu montuje się grzałkę w zetorze 7341 Po której stronie patrząc od przodu ciągnika i w którym miejscu

jacus    342

dlugo czekales na mroz,przy takich temperaturach naprawa ciagnika to czysta przyjemnosc. :P

mlotek i gruby srubokret lub cienki majzel[po polsku przecinak] i walisz z jednej strony az sie obluzuje i przekreci a potem obcazkami wyciagasz.a zalozenie to emtecc opisal

buk, humor ,seks ,rokendrol.

przemrolnik    14

Danielhaker@

Założyłeś? Zadowolony? Ja mam grzałke już 8lat nie dotykana ani razu. :)

Macie racje, -22 ostatnio, grzałka 30 minut 7211 bez problemu odpalił, wyjeżdzam na droge włączam ogrzewanie, i czuje cieeepło. :D

danielhaker    2142

Jeszcze nie zakładałem :P Moja z 15 lat nie dotykana bo wisi w garażu tyle czasu :D Nigdy nie była potrzebna, bo na poprzednim akumulatorze palił zimą bez problemu. Teraz ma problem z przełamaniem. Wymieniłem w nim hebel bo się przepalił (i masa się nie stykała) i trochę się polepszyło ale jeszcze jest coś nie tak bo nie da rady przełamać silnik.

lukasz321    1

Witam ... Muszę zamontować do swojego zetora grzałke bo szkoda mi rozrusznika przy odpalaniu w takie mrozy... gdzie znajduje się miejsce na grzałke bo w ksiązce serwisowej nie mogę nic znaleźć na ten temat a w bloku nie widzę takiego miejsca...

Naspin    0

Z lewej strony (od tej co masz tłumik) w bloku jest spora zaślepka. TO JEST WŁAŚNIE TO MIEJSCE

farmer7745    19

Tak jak pisze @Naspin, ta zaślepka ma śred. ok 4-5 cm.

ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

ZETOREK135    0

ja już do swojego zetorka 2 grzałkę montowałem?W bloku po lewej w bloku przy kabinie masz zaślepkęOna jest jest zatkana segerem.Wyciągasz seger szczypcami wewnętrznymi i on sam wyleci TYLKO SPUŚĆ NAJPIERW PŁYN !!!.Jak założysz i będzie płyn ciekł to napisz na PW mam na to pwewną radę

ksys    9

a czy do proximy plus można założyć taką grzałkę i w którym miejscu bo wczorajsze próby odpalenia nic nie dały.Jakby ktos miał fotke niech da namiar.dzięki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Ist
      Sytuacja wygląda w sposob następujący... Przy rozsiewaniu wapna ciagnik zaczął cykać. Przyczyną jest uszczelka na pierwszym cylindrze. Cykanie jest dość głośne i z pod głowicy wydostaje się dym. Niestety uszczelkę będę miał dopiero w poniedziałek... Jak myślicie nie posypie się coś wiecej jak popracuje tak jeszcze jeden dzień? Chciałem jutro skończyć wapno i wymieszać na szybko z glebą.
    • Gość
      Przez Gość
      Zetor 5211 brak mocy z pługiem 2 skibowym ,słabszy od ursusa c 330 ,pompa i wtryski po regeneracji co może być.

• Przez KlimekPL
      Witam, 
      Założyłem temat gdyż wzialem się za większy remont poczciwego zetorka 5211 a jego głównym mankamentem jest częste przegrzewanie się. Przegrzewa się mimo braku termostatu co dla mnie jest juz bardzo niepokojące. Pomagało dopiero uchylenie maski oraz włączenie gorącego nawiewu w traktorze, wtedy się nie przegrzewał (z operatorem było już gorzej)
      Powiedzcie, gdzie Można szukać przyczyny? Dodam, że jezdzilem na płynie K2 Kuler
    • Przez lexiflexi
      Witam mam problem z silnikiem w zetorze. Wyrzuca mi olej odma tzn kapie z odmy... Kapanie wzrasta wraz z obciążeniem silnika... w chłodnicy jest trochę piany, jeżdżę bez termostatu... dziś mierzyłem kompresję i jest po 30 bar na każdym garze... po wlaniu 50 ml ropy na każdy gar na garach 1 2 3 jest po 45 Bar A na 4 garze jest 41 barow... czy może być to uszczelka pod głowicą??? Dodam że ciągnik stał się słaby... stało się to w sianokosy i do tej pory nie mogę rozwiklac zagadki... na 3 biegu ciężko ma z kultywatorem 2.1m dymi z wydechu aż się nie mieści dym... Jak wiecie o co chodzi to podpowiedzcie
    • Przez piotrjako
      witam, posiadam zetora 6245 i mam z nim mały problem, brakuje mu mocy (wymieniłem tuleje, tłoki 4 pierścieniowe, wtryski posprawdzane) ciągnik pod obciążeniem od razu schodzi z obrotów puszczając bardzo delikatnego dymka, wyrywając karpiny potrafię go zadusić na 1 biegu. podejrzewam że ma zmniejszoną dawkę paliwa na pompie i teraz moje pytanie: Jak ustawić prawidłową dawkę paliwa i jaka ona powinna być??
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj