bananafryka

Grzałka płynu chłodniczego Zetor

Polecane posty

bananafryka    0

;) Witam wszystkich

 

Czy może wie ktoś jak zamontować grzałkę do zetora 7245 ?

Proszę o kontakt na emil banan_afryka1982poczta.onet.pl lub GG 4414794

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

miedzy pompa paliwowa a kabina znajduje sie okragly dekielek w bloku silnika pod glowica.bierzesz srubokret albo majzel i wybijasz go[wczesniej spusc plyn] w to miejsce wkrecasz grzalke.nie wiem jaki model ale trzeba miec sprawne rece i troche cierpliwosci


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trybik    0

nie ma przy tym dużo roboty,wystarczy stuknąć a grzałkę się wkłada bez żadnych problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aju13    0

fajna sprawa ta grzałka mróz -25 10 minut i traktorek pali bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bananafryka    0

dzięki wam ja mam grzałkę wkładaną i ją się przykręca na śrubokręt grzałka ta jest orginalna Zetoroska z Czech z fabryki jest instrukcja ale po czesku.Myślałem że do tego montażu trzeba fachowej ręki a i jeszcze jedno jest jakieś znaczenie jek czu spiralą do góry czy na dół. Jeżeli potrzebujecie jakiś części do Zetora to mogę dać namiar mają wszystkie części do Zetorów przykład złamała mi się ramka od Halogenu w kabinie w lewym górnym roku i mieli na miejscu kosztowała 6,70 zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Jak możesz to daj namiary tej firmy i gdzie to jest.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

DZIĘKI.Ja jestem z okolic PRASZKI, to odległość nie taka duża, a w przyszłości może się przydać.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

grzalka do gory do dolu nie zalozysz.ten model to ciezko zalozyc trzeba doklanie na srodku dac ta rozporke i rowno skrecic.mimo uszczelki za pierwszym razem bedzie pewnie cieknac.grzalka jest zapewnie slowacka jak wiekszosc'oryginalnych'czesci do zetora.na wszelki wypadek przykrec kabelek od uziemienia [na ten maly wkret z przodu]do ramy


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze silikon nie zaszkodzi. Ale przydalby sie silikon wysokotemperaturowy.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

Grzałka to fajna sprawa mam zamontowaną już kilka lat, tylko jest mały problem. Przy intensywnym używaniu grzałik robią się spore wżery na tulei, na moje grzałka jest za blisko i tulej się utlenia.Możliwe że u mnie grzałka jest inaczej ugięta , ale nie ma sposobu żeby tam spojrzeć.


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Mi przy -20 burzył bez problemowo tylko zagotowałem i wlałem wode raz przekręcił i już ;) a po co ci ta grzałka?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bananafryka    0

No bo po co gotować wodę nosić wlewać jak ta grzałka jest po to żeby tego nie robić a po drugie ja zelewam go płynem wodę można zapomnieć spóścić i wtedy conk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezynek5211    2

dawid nie pytaj się głupio bo chyba wiadomo że w traktorze nie montuje jej po to żeby piec plecki....


I LOVE YOU, @BICZYSS :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bananafryka    0

no i zamontowałem ale nie obyło się bez problemu.... pierszy raz leciało ;) ale zrobiłem patent i jest dobrze wystarczy 20 minut pod 220V i pali jak zegarek polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7341Zetor    0

chcę ząłorzyć grzałkę płynu i teraz wiem jak to zrobić tylko mam pytanie zakłada się ją w góre i na co jest ta mała śrubka jakby na kabelek mechanik mówił mi że na mase od ciągnika ale poco to miało by być załorzone a i jeszcze jak wybije zaślepke i załorze grzałke a przykładowo chciałbym w przyszłści usunąć ją to jak zakłada się te zaślepke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

pewnie tak samo jak robi sie w samochodach zaklada sie nowy korek tzn zaslepke wbija sie nowa w oczyszczony otwor i po sprawie. jak pracowalem na warszcztacie to jak naprawialo sie bloki w autach to tak sie robilo z tymi zaslepkami wiec tu moze byc podobnie :lol:


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1004    0

ja mam aką grzałke już kilka lat. super sprawa na mrozy 30 min. przy -15 i nie ma zadnego problemu ze startem. jedyny probllem to taki ze z czasem ta uszczelka zaczyna puszczac i sie sączy płyn co jakiis czas trzeba to poprawic tak co 3 lata . z korkem jest tak jak kolega wyzej napisal mozna to zaslepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7341Zetor    0

ponawiam cały dzień próbowałem france założyć i nic co załorze i skręc to jak pociągne do góry to wyjme ją może że ona jest od 7211 nigdy nie była zakładana jest nowa grzeje ok nawwet byłem w sklepie i pokazywał mi taka samą wszystko takie myślałem że możę ten wariat od złapania za blok nie rozpiera albo ja nie mogę go umieścić za rant nie wiem wnerwiłwm się i zaślepiłem z powrotem zaślepką na silikonie czerwonym co moge robić żle powiedzcie, najpewniej to pojade do mechanika niech on się morduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Wczoraj kupiłem grzałkę i chce ja założyć. Czym proponujecie wyciągnąć zaślepkę (brok) żeby niczego nie porysować i najlepiej żeby nie pogiąć broka??

 

Przy montażu końce grzałki muszą być skierowane do góry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Tak grzałka ma być skierowana do góry

7341Zetor - musisz dobrze włożyć "ten wariat od złapania za blok" ja się też z tym trochę męczyłem i też za pierwszym razem jak się silnik zagrzał to zaczęło cieknąć, ale w końcu się udało i teraz jest ok. I jak już ją dobrze założysz to po co miał byś z powrotem korkować ?

Fakt, taka grzałka to super sprawa, wyjeżdżasz z garażu z ciepłym silnikiem i ogrzewaniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

a tak z innej beczki czy do c-360 da sie zalozyc tka grzalke? bo niby bloki tej samej kastrukcji a nigdy tam nie widzialem miejsca zeby zamontowac grzalke??


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

JEDREK - jak nie masz miejsca to gdzie ją chcesz zamontować ? chyba żebyś coś pokombinował i zrobił jakiś dodatkowy pojemnik gdzie wstawisz grzałkę i wstawił gdzieś w przewodzie. Zdaje się że gdzieś o takim pomyśle słyszałem, chyba w TopAgrar kiedyś pisało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarpetahanzo
      Witam wymienilem filtr oleju baka na wymienny i mam problem z duzym cisnieniem oleju , podobno trzeba zmienic tez zawor cisnienia oleju na pompie i pytanie mam zwyczajnie kupic nowy czy do filtra wymiennego powinien byc inny ? Rozbieralem stary zawor ale brak tam podkladek wiec zbytnio nie mam jak zmniejszyc tego cisnienia na starym zaworze .
    • Przez Kondzio55
      Witam,Problem ciagnie się już kolejny rok i problemu nie rozwiazalismy.Sezon jakos przechodził ale do sedna. Ma nadal problemy z odpaleniem po np nocy,łapie na 2 tłoki pozniej na 3 i na 4 .Dym ze idzie sie udusić No dobra idąc dalej cisnienie oleju w normie,zimny trzyma 5,5atm, ciepły (80st) trzyma 3atm.Pompa paliwa daje cisnienie,po kompletnej regeneracji,wtryski prawidłowo rozpylaja,cisnienie 170-180, Kompresja 1 cylinder 24 ,2 cylinder 21(próba olejowa wzrosło do 24) 3 cylinder 22, 4 cylinder 22.Teraz gdzie szukać przyczyny?? Czy złe tłoki i pierscienie? Rocznik 88   i z tego co wyczytałem to powinien być tłok z 3 pierscieniam wiec prawidłowo załozone. Ja już nie mam pojecia co moze byc nie tak..Moze ktos miał taki przypadek? Dodam ze oleju nie przybywa,ani nie ubywa 
    • Przez Lukasz93
      Owy Zetor zaczał czasem pod obciazeniem wyganiać płyn z chlodnicy i szybko się zagrzewał, załozylem bańkę na przelew, pozniej zaczęła wariowac temperatura jakby zaciał sie termostat, wyrzuciłem więc termostat. Sprawdziłem go we wrządku w 100 % sprawny, wahler. Wkoncu zaczął przy byle obciążeniu wyrzucać płyn, w chlodnicy pełno bąbli powietrza. Zalozony nowy korek chlodnicy, jeszcze gorzej. Cisnienie w pracy sie zrobiło ze zaczeło wypychac plyn przewodem od chlodnicy. W oleju nie ma płynu, odwrotnie też.
      A wiec jakis przedmuch tak czy siaķ. Glowice zostały zrzucone i do regeneracji. Na jednej uszczelce może był jakis przedmuch do kanału. Tuleje wydawyaly sie ok. Wszystkie glowice okazały się dobre na regeneracji. Założone nowe uszczelki, 1 odpalenie i odrazu tak samo bąble w chlodnicy. Wymieniona następnie pompa wodna. Nic nie dało. Test na co² robiony, kolor czynnika się nie zmienia, jakby nie bylo przedmuchu. Zrzuciłem paski z pompy wodnej, wsadzilem rurkę pcv zamiast korka i zalałem płyn aż do tej rurki. Po zapaleniu bez kręcącej się pompy rośnie płyn w tej rurce aż wkoncu strzeli bombel.
      Próbowałem znaleźć na ktorym cylindrze jest przedmuch podkładając monetę pod trzonek zaworu wydechowego żeby odprężyć cylinder. Na każdym cylindrze tak samo płyn rośnie.
      No jakby przedmuch ale test co² nie pokazuje. Za co się tu brać teraz może ktos ma jakieś rady?
    • Przez niunieq666
      Witam forumowiczów
       
      Od ok 12 lat jestem posiadaczem Zetorka 4718, gdy w końcu klękneła pompa wtryskowa przyszedł czas na remont. Niestety, naprawa jej nie była taka prosta. Gość któremu to zleciłem stwierdził że do tak starego modelu nie ma już części i stąd moje pytanie. Czy podejdzie do tego pompa od powiedzmy 5211?
    • Przez MaciejSZ
      Witam. Ostatnio zauważyłem w moim zetorze 5011 bardzo duze wibracje na całym ciągniku, na wysokich obrotach. Jest to strasznie uciążliwe i chce się tego pozbyć. Do tego ciągnik dosyć mocno kopci. Poczytałem w necie i podejrzewam ze moze to byc wina wtryskiwaczy.  Moze ktoś miał podobny problem. Z góry dziękuje za odpowiedź   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj