bananafryka

Grzałka płynu chłodniczego Zetor

Polecane posty

bananafryka    0

;) Witam wszystkich

Czy może wie ktoś jak zamontować grzałkę do zetora 7245 ?

Proszę o kontakt na emil banan_afryka1982poczta.onet.pl lub GG 4414794

jacus    342

miedzy pompa paliwowa a kabina znajduje sie okragly dekielek w bloku silnika pod glowica.bierzesz srubokret albo majzel i wybijasz go[wczesniej spusc plyn] w to miejsce wkrecasz grzalke.nie wiem jaki model ale trzeba miec sprawne rece i troche cierpliwosci

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Trybik    0

nie ma przy tym dużo roboty,wystarczy stuknąć a grzałkę się wkłada bez żadnych problemów ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

aju13    0

fajna sprawa ta grzałka mróz -25 10 minut i traktorek pali bez problemu

bananafryka    0

dzięki wam ja mam grzałkę wkładaną i ją się przykręca na śrubokręt grzałka ta jest orginalna Zetoroska z Czech z fabryki jest instrukcja ale po czesku.Myślałem że do tego montażu trzeba fachowej ręki a i jeszcze jedno jest jakieś znaczenie jek czu spiralą do góry czy na dół. Jeżeli potrzebujecie jakiś części do Zetora to mogę dać namiar mają wszystkie części do Zetorów przykład złamała mi się ramka od Halogenu w kabinie w lewym górnym roku i mieli na miejscu kosztowała 6,70 zł ...

farmer7745    19

Jak możesz to daj namiary tej firmy i gdzie to jest.

ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

farmer7745    19

DZIĘKI.Ja jestem z okolic PRASZKI, to odległość nie taka duża, a w przyszłości może się przydać.

ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

jacus    342

grzalka do gory do dolu nie zalozysz.ten model to ciezko zalozyc trzeba doklanie na srodku dac ta rozporke i rowno skrecic.mimo uszczelki za pierwszym razem bedzie pewnie cieknac.grzalka jest zapewnie slowacka jak wiekszosc'oryginalnych'czesci do zetora.na wszelki wypadek przykrec kabelek od uziemienia [na ten maly wkret z przodu]do ramy

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Mysle ze silikon nie zaszkodzi. Ale przydalby sie silikon wysokotemperaturowy.

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

mocne255    0

Grzałka to fajna sprawa mam zamontowaną już kilka lat, tylko jest mały problem. Przy intensywnym używaniu grzałik robią się spore wżery na tulei, na moje grzałka jest za blisko i tulej się utlenia.Możliwe że u mnie grzałka jest inaczej ugięta , ale nie ma sposobu żeby tam spojrzeć.

zetor5211 c 360 ZT303D

Dawid777    0

Mi przy -20 burzył bez problemowo tylko zagotowałem i wlałem wode raz przekręcił i już ;) a po co ci ta grzałka?

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

bananafryka    0

No bo po co gotować wodę nosić wlewać jak ta grzałka jest po to żeby tego nie robić a po drugie ja zelewam go płynem wodę można zapomnieć spóścić i wtedy conk...

jezynek5211    1

dawid nie pytaj się głupio bo chyba wiadomo że w traktorze nie montuje jej po to żeby piec plecki....

I LOVE YOU, @BICZYSS :*

bananafryka    0

no i zamontowałem ale nie obyło się bez problemu.... pierszy raz leciało ;) ale zrobiłem patent i jest dobrze wystarczy 20 minut pod 220V i pali jak zegarek polecam :)

7341Zetor    0

chcę ząłorzyć grzałkę płynu i teraz wiem jak to zrobić tylko mam pytanie zakłada się ją w góre i na co jest ta mała śrubka jakby na kabelek mechanik mówił mi że na mase od ciągnika ale poco to miało by być załorzone a i jeszcze jak wybije zaślepke i załorze grzałke a przykładowo chciałbym w przyszłści usunąć ją to jak zakłada się te zaślepke

JEDREK    19

pewnie tak samo jak robi sie w samochodach zaklada sie nowy korek tzn zaslepke wbija sie nowa w oczyszczony otwor i po sprawie. jak pracowalem na warszcztacie to jak naprawialo sie bloki w autach to tak sie robilo z tymi zaslepkami wiec tu moze byc podobnie :lol:

ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

pawel1004    0

ja mam aką grzałke już kilka lat. super sprawa na mrozy 30 min. przy -15 i nie ma zadnego problemu ze startem. jedyny probllem to taki ze z czasem ta uszczelka zaczyna puszczac i sie sączy płyn co jakiis czas trzeba to poprawic tak co 3 lata . z korkem jest tak jak kolega wyzej napisal mozna to zaslepić

7341Zetor    0

ponawiam cały dzień próbowałem france założyć i nic co załorze i skręc to jak pociągne do góry to wyjme ją może że ona jest od 7211 nigdy nie była zakładana jest nowa grzeje ok nawwet byłem w sklepie i pokazywał mi taka samą wszystko takie myślałem że możę ten wariat od złapania za blok nie rozpiera albo ja nie mogę go umieścić za rant nie wiem wnerwiłwm się i zaślepiłem z powrotem zaślepką na silikonie czerwonym co moge robić żle powiedzcie, najpewniej to pojade do mechanika niech on się morduje

emtecc    22

Wczoraj kupiłem grzałkę i chce ja założyć. Czym proponujecie wyciągnąć zaślepkę (brok) żeby niczego nie porysować i najlepiej żeby nie pogiąć broka??

Przy montażu końce grzałki muszą być skierowane do góry??

jendrek    122

Tak grzałka ma być skierowana do góry

7341Zetor - musisz dobrze włożyć "ten wariat od złapania za blok" ja się też z tym trochę męczyłem i też za pierwszym razem jak się silnik zagrzał to zaczęło cieknąć, ale w końcu się udało i teraz jest ok. I jak już ją dobrze założysz to po co miał byś z powrotem korkować ?

Fakt, taka grzałka to super sprawa, wyjeżdżasz z garażu z ciepłym silnikiem i ogrzewaniem :D

JEDREK    19

a tak z innej beczki czy do c-360 da sie zalozyc tka grzalke? bo niby bloki tej samej kastrukcji a nigdy tam nie widzialem miejsca zeby zamontowac grzalke??

ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

jendrek    122

JEDREK - jak nie masz miejsca to gdzie ją chcesz zamontować ? chyba żebyś coś pokombinował i zrobił jakiś dodatkowy pojemnik gdzie wstawisz grzałkę i wstawił gdzieś w przewodzie. Zdaje się że gdzieś o takim pomyśle słyszałem, chyba w TopAgrar kiedyś pisało

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Ist
      Sytuacja wygląda w sposob następujący... Przy rozsiewaniu wapna ciagnik zaczął cykać. Przyczyną jest uszczelka na pierwszym cylindrze. Cykanie jest dość głośne i z pod głowicy wydostaje się dym. Niestety uszczelkę będę miał dopiero w poniedziałek... Jak myślicie nie posypie się coś wiecej jak popracuje tak jeszcze jeden dzień? Chciałem jutro skończyć wapno i wymieszać na szybko z glebą.
    • Gość
      Przez Gość
      Zetor 5211 brak mocy z pługiem 2 skibowym ,słabszy od ursusa c 330 ,pompa i wtryski po regeneracji co może być.

• Przez KlimekPL
      Witam, 
      Założyłem temat gdyż wzialem się za większy remont poczciwego zetorka 5211 a jego głównym mankamentem jest częste przegrzewanie się. Przegrzewa się mimo braku termostatu co dla mnie jest juz bardzo niepokojące. Pomagało dopiero uchylenie maski oraz włączenie gorącego nawiewu w traktorze, wtedy się nie przegrzewał (z operatorem było już gorzej)
      Powiedzcie, gdzie Można szukać przyczyny? Dodam, że jezdzilem na płynie K2 Kuler
    • Przez lexiflexi
      Witam mam problem z silnikiem w zetorze. Wyrzuca mi olej odma tzn kapie z odmy... Kapanie wzrasta wraz z obciążeniem silnika... w chłodnicy jest trochę piany, jeżdżę bez termostatu... dziś mierzyłem kompresję i jest po 30 bar na każdym garze... po wlaniu 50 ml ropy na każdy gar na garach 1 2 3 jest po 45 Bar A na 4 garze jest 41 barow... czy może być to uszczelka pod głowicą??? Dodam że ciągnik stał się słaby... stało się to w sianokosy i do tej pory nie mogę rozwiklac zagadki... na 3 biegu ciężko ma z kultywatorem 2.1m dymi z wydechu aż się nie mieści dym... Jak wiecie o co chodzi to podpowiedzcie
    • Przez piotrjako
      witam, posiadam zetora 6245 i mam z nim mały problem, brakuje mu mocy (wymieniłem tuleje, tłoki 4 pierścieniowe, wtryski posprawdzane) ciągnik pod obciążeniem od razu schodzi z obrotów puszczając bardzo delikatnego dymka, wyrywając karpiny potrafię go zadusić na 1 biegu. podejrzewam że ma zmniejszoną dawkę paliwa na pompie i teraz moje pytanie: Jak ustawić prawidłową dawkę paliwa i jaka ona powinna być??
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj