pit77

Jaką sieczkarnie kupić

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pit77    2

Witam wszystkich chciał bym się dowiedzieć wszystko na temat sieczkarni jedno rzędowych Mengele

 

Mianowicie czym się rożni Mengele MB300 od Mengele MB 220

i czym się rożni Mengele MB 280 od MB 350

 

I tak dalej jaką sieczkarnie byście mi polecili z tych Mengeli nie mówie tylko o MB 220,280,300 I 350 chodzi mi tak ogólnie o wszystkie która jest najlepsza i z którą by sobie poradził MTZ który ma 82 KM

 

Bardzo będę wdzięczny za udzielenie mi porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czekasz na porównanie sieczkarni mb280 i mb350 a to dwie różne sieczkarnie. MB350 ma walcowy system tnący, bardzo wydajny, jak na jednorzędówkę, ale mający kłopoty z wyrzutem sieczki a cała reszta, którą wymieniłeś ma toporowy mechanizm tnący. Także wszystkie wymienione oprócz 350 różnią się tylko wielkością, wydajnością i sposobem przeniesienia napędu z przekładni na mechanizm tnący. Wiadomo im wyższe oznaczenie modelu tym większa wydajność. Zastanów się nad mb300, bo mam mb350 turbo i racze Ci ją odradzam. Sam na nią nie narzekam, jak na razie bez awarii, ale ta sieczkarnia ma kłopoty w wyrzuceniem sieczki. Ja się z tym uporałem montując wentylator i dmucha teraz lepiej niż toporówka. Poza tym chcąc uzyskać z niej maksymalną wydajność MTZ będzie do tego za słaby, gdyż u mnie Ursus 904 turbo(90KM) na 3 terenowej zaczyna słabnąć. Do tego jeśli trafisz na stałą tarkę nie będziesz miał zbyt dużej możliwości poprawienia rozgniecenia ziarna. W toporówkach regulujesz "cepy" i jest po kłopocie z czasem tylko wymienisz tarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Chętnie bym Ci pomógł, ale w naszej okolicy nikt nie ma jednorzędówek tylko są same samobieżne ;)

Sam planuje zakup samobieżnej :)

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

ja mam mb 210 i ciągam ją zetorem 7341 jest dobrą sieczkarnią dmucha swietnie fajnie tnie ale do tego zetora jest z mała jak przyjdzie ciężko to to zawsze zerwę klin zabezpieczający a w tym roku to koło napędowe rozerwałem, to do twojego ciągnika też szukaj minimum 280.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit77    2

Thomas2135 @ dzięki za informacje. A według ciebie jaka była by najlepsza do mojego MTZ ?? Ja patrzyłem MB300 żeby kupić do mojego MTZ albo MB 290 co o tym sądzisz

 

damianzetor9540@ oki dobra spoko niema sprawy

 

adrin6231@ no dzięki poszukam czegoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do tego jaką wybrać to ja Ci już nie doradzę. Sam musisz zobaczyć je obie i porównać. Na własne oczy nie widziałem MB 300 więc nie wiem jak będzie się sprawować, bo jest ich stosunkowo mało w porównaniu do 290 i nie jestem pewien czy te Mengelki mają tarkę, bo na zdjęciu tego nie widać. Pisząc o tym zasugerowałem się chyba Pottingerem. Niech ktoś rozwieje moje wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit77    2

Czy jeszcze ktoś moze mi coś powiedzieć na temat tych sieczkarni ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawik1995    0

SIemasz, Ja właśnie posiadam MB 300, pracuje z Renault 7814s(78km) i powiem ci że chodzi bardzo dobrze.Posiada ona 2 tarki tak wiec całego ziarna nie znajdziesz. Reno dobrze sobie radzi ale żeby w pełni wykorzystać mengelke to trzeba przynajmniej 95km, ale ja osobiście bardzo ci ją polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Jak szybko potrafisz jechac tym swoim Renault powiedzmy w 3m kukurydzy? albo inaczej zapytam.. ile czasu zajmuje nakoszenie 2 osiowego rozrzutnika z podwójnymi burtami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj