kubus19946

Mieszanie Olejów w przewodach hydraulicznych-problem?

Polecane posty

kubus19946    0

Witam!

Na początku zacznę , ze jeżeli temat napisałem nie w tym dziale lub też go powielam to Przepraszam i proszę o korektę.

 

Przechodząc do sedna sprawy.

Od dłuższego czasu zastanawiam się , jak radzie sobie z mieszaniem olejów.

Podam Przykład. Posiada ktoś ciągnik marki Fendt nowy itd , ale posiada tez stare ursusy , Olej hydrauliczny w ciągniku marki fendt wiadomo najwyższej klasy , ale w Ursusach jest np wystraszając dla nich Agrol. I teraz też przykładowo przykładowo, Przyczepą HL kipowane jest zazwyczaj Ursusami w których "żyłach" płynie jak mówiłem Agrol czyli w wężach przyczepy automatycznie tez . Ale np przychodzi okazja czy też chwile w której przydało by się użyć sprzętu używanego przez Ursusy , ale w węzach jest olej od Ursusów . Jak wszystkim wiadomo tych oleji nie można mieszać.

 

I co teraz?

Jak sobie z tym radzicie? (mam nadzieje ze jasno opisałem)

Może są jakieś maszyny które czyszczą i wyciągają oleje z węży hydraulicznych?

Nie wiem . Dlatego piszę.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

odkręcasz przy złączce i przy siłowniku a następnie sprężarką przedmuchujesz i już jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus19946    0

Przeczytałem

No to mi się rozjaśniło .

Szkoda ze np nie ma jakiejś maszyny do której podłączało by się dwa węże maszyna wyciąga oleje przepłukuje czyści.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja spuszczałem z siłowników, węże przedmuchiwałem sprężarką. W agregacie jednym wężem rozkładałem go a drugi wąż do banki. Potem spuściłem olej z ciągnika i wlałem nowy. Jak pożyczyłem przyczepę to pojechałem ciągnikiem i kiprowałem im, albo mf dałem do kipru. W MF 255 też nowy olej wlałem z Case i aż lepiej zaczął podnosić.Jedynie co mieszam to Case z NH ale to przecież jeden producent ciągników, ale inny kolor oleju. W Case jest czerwony a w NH brązowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116
Napisano (edytowany)

Chcesz to mogę Ci taką maszynę wykonać, tylko nie na zasadzie wyciągania tylko płukania (jako ciecz płucząca benzyna ekstrakcyjna, olej napędowy/opałowy - nie tanie nośniki czyszczące), popłuczyny nadają się tylko do recyklingu.

 

Takim sposobem płuczą "kombajny" w firmach które zajmują się rozlewem olei (wypłukanie takiego "kombajnu" to +/- 400 l popłuczyn) w przyczepie uważam że 10 l (ok. 45 zł jedno płukanie plus olej który ma być w układzie) powinno spokojnie wystarczyć.

 

Więc reasumując kombinowałbym coś na zasadzie zewnętrznej hydrauliki (są takie patenty w galerii), jeżeli było by to sporadycznie a jeżeli często to taki sam gatunek oleju w każdej maszynie i po problemie..

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadalek    0

Witam 

Mam wlany w minikoparce Yanmar olej hydrauliczny azolla zs46. Czy mogę  dolać oleju o następujących parametrach (zdjęcie w załączniku) 

1521303708423333420611.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj