Bartek1961

Hoduj coś innego jak krowy i świnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek321455    9

klaper1 rozumiem wszystko niech każdy robi to na co ma ochotę. Jakiś czas temu był bum duży bum na byki opasy i inną wołowinę teraz zapytaj się tego co trzyma byki czy jest zadowolony. teraz piszesz o jakiś owcach kozach czy chomikach. Ludzie zrozumcie w końcu że bez pracy nie ma nic i trzeba się napracować żeby do czegoś dojść. Jak pisałem w innym poście pisałem pracuje w państwowej firmie i mam jeszcze tuczniki i to nie mało po pracy robię to co trzeba przy tucznikach i nie narzekam kasa jest ale nie powiem roboty też trochu jest. Zaczynałem od kilkunastu sztuk i małego chlewika teraz mam 2 tuczarnie po 300 sztuk każda i w planach koleją na 500 sztuk więc Panowie praca praca praca he. dorywczo zatrudniam 2 pracowników. i nie liczcie zysków z jednej sprzedaży tylko w skali roku lub nawet dwóch trzech. Powodzenia. trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

klaper1 rozumiem wszystko niech każdy robi to na co ma ochotę. Jakiś czas temu był bum duży bum na byki opasy i inną wołowinę teraz zapytaj się tego co trzyma byki czy jest zadowolony. teraz piszesz o jakiś owcach kozach czy chomikach. Ludzie zrozumcie w końcu że bez pracy nie ma nic i trzeba się napracować żeby do czegoś dojść. Jak pisałem w innym poście pisałem pracuje w państwowej firmie i mam jeszcze tuczniki i to nie mało po pracy robię to co trzeba przy tucznikach i nie narzekam kasa jest ale nie powiem roboty też trochu jest. Zaczynałem od kilkunastu sztuk i małego chlewika teraz mam 2 tuczarnie po 300 sztuk każda i w planach koleją na 500 sztuk więc Panowie praca praca praca he.

 

A ja popieram kolegę ....

Dodam tylko jeszcze że człowiek latami się dorabia wszystkiego.

 

Ostatnio jak ogladalem na chyba discovery to w Chinach czy Japoni a może Wietnam cieżko już mi powiedzieć, do sedna mowiac to łapią szczury polne w celu konsumpcji wiec można by taka chodowle załozyc ;) i importować im na rynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
79agroJOHNY    5

Też oglądałem ten program - rosół ze szczura, to prawdziwy przysmak... Ale czemu mielibyśmy to importować - może na polskim rynku też przyjmie się ten rodzaj kuchni orientalnej? :rolleyes: A mówiąc serio, to jakie jest Wasze zdanie na temat hodowli strusi? Da się z tego wyżyć? I ile trzeba zainwestować, żeby wszystko miało ręce i nogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Muj sąsiad choduje DŻDŻOWNICE KALIFORNIJSKIE bardzo ciekawe zwierzęta. I widze że ma ładne dochody z tego bo teraz se nówke ciągnik kupił


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

ja oprócz krowek hoduje kozy mam 5 sztuk sprzedaje mleko od nich po 5zł za 1 l ludzie kupuja z okolicy mam stałego odbiorce bierze codzienie 20 litrów a co z tym robi to sie niepytam chyba rozwozi po ludziach w mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Dawid18 dżdżownice kalifornijską to Kolasa miał chodować ale mu się nie udało z filmu Kogiel-Mogiel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik122    0

Ja hoduje króliki ale to tak dla siebie. W sąsiedniej wiosce pare osób hoduje ślimaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

panowie a co oplaci mi sie trzymac swinki wietnamskie i owce i sprzedawac mieso z nich i czy zarobie na tym jakiegos grosza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Dajcie na luz ludzie !! OWCE KAMERUNSKIE ! minimum pracy kupę korzyści ! wszystkie nieużytki grodzisz i wypasasz, nic nie orasz, nic nie inwestujesz, czekasz na deszcz i potem cieszysz się zieloną trawką razem z owieczkami !! Na koniec roku masz górę mięsa 100% ekologiczne i bardzo smaczne, podobne w smaku do cielęcinki nie cuchnie jak tradycyjna owca. Owce Kameruńskie nie wymagają morderczego strzygnięcia, wiec zero pracy, tylko trawka deszczyk i woda ! Potem mięsko i kasa. Nie zapominajcie ze ludzie powietrzem nie zyja i mięsko eko chętnie kupią wiec konkrecja nie wielka w porównaniu ze świniami, bykami, itd. A dopłaty to czysta kasa 1h łaki =1050 zł + 30 euro do maciorki, Przelicz swoje haki i pomyśl ile kasy jest do wzięcia. Na każde 3 h Potrzebne jest 10 owiec do dopłat.

 

a jak jest ze zbytem ? jest duże zainteresowanie takim mięsem? i jak przetrzymują zimę? muszą byc zamknięte na okres zimy w oborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawero    0

panowie a co oplaci mi sie trzymac swinki wietnamskie i owce i sprzedawac mieso z nich i czy zarobie na tym jakiegos grosza??

Mam tylko parę świnek wietnamskich ale zamówienia mam na trzy następne mioty . Straszny popyt na maciorki jednak coś nie chcą się rodzić , ostatni miot to 15 knurów i jedna świnka ;( mięso jest lubione przez wszystkich, tłuszczu zero ale to tylko zasługa tego że chodzą samopas , praktycznie w lato nie muszą dostawać jedzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesnik13    1

Ja mam 2 kozy (hobby) , ale przez nie tylko kłopoty. Bo to coś zjedzą, to psa po bodą......... :D

 

Kiedyś, to mój dziadek miał konie, krowy, kozy, króliki, gęsi, kaczki, kury cały arsenał, mi zostały tylko gołębie, siostra ma pare kur. Ludzie nie mają czasu i chęci juz tyle robić, bo przy zwierzaku to sie trza narobić... A co do ciekawych hodowli, to zaciekawiły mnie te jedwabniki, ktoś z obecnych na forum to hodował?


W baśniach śpią prawdziwe dzieje, woda życia nie istnieje, ale zawsze warto po nią iść...
"Bajka o Głupim Jasiu" J. Kaczmarski
Polecam maszyny leśne FAO FAR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

ja hoduje opasy!mój sąsiad króliki i ma więcej kasy jak ja :unsure: ma ich około 200 a ja opasów 24 on sprzedaje sztukę za 50zł kupcy to blokersi napaleni co niemiara bo królik ekologiczne owies siano i trawa :D blokersi biorą wszystko może przesto że mają kase bo prawie wzyjscy w mojej okolicy pracują na kopalni ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga2010    0

szukam kogos kto chowa kozy i oddaje mleko do mleczarni lub je przetwarza w swoim zakresie. Interesuja mnie przepisy czy sa takie same jak w przypadku krow? I ile za ile mozna sprzedac młode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Odświeżam temat. Myślę ,że przyszłościowa w Polsce może się stać hodowla koni wyścigowych rasy kłusak francuski. Dorosła kobyła przynosi konkretny dochód dla właściciela z wygranych na wyścigach , a po zakończonej karierze rodzić źrebaki. To się może udać. Ja próbuję , co prawda jestem na etapie czerpania dochodu z nagród, ale później spróbuję dalszej hodowli. Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może ktoś akurat mieć z tego niezły dochód, ale to nie na jakąś masową skalę, tak jak nie każdy sportowiec jest medalistą,tak samo nie każdy koń zdobywa nagrody, po drugie to nie jest tak, że od dzisiaj zajmę się hodowlą konia wyścigowego i każdy zacznie przynosić mi dochód, stadniny koni siedzą w tym lata i jakoś szału nie ma, ja nie widzę w tym przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Zgadza się. Folblutów jest w Polsce kilka tysięcy, ściga się kilkaset , to samo z arabami.Ale kłusaków jest ok. 40 , większość czynnych wyścigowo.Zajrzyjcie np. tu http://stajniaswierki.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mówisz około 40, to może dlatego większość jest czynna wyścigowo, bo nie ma za dużego wyboru, a z tego ilu jest takich co zdobywają nagrody, bo nie wierzę, że wszystkie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Przy tej ilości torów w kraju ciężko o sukces. Poza tym jest to sport bardzo niszowy.Bo drogi. A zainteresowanie w Polsce bardzo słabe wyścigami.

Ale próbować mozna trzemu nie. Jeśli ma się możliwości czyli zaplecze i czas by się tym zająć. Generalnie jest masa innych ciekawych sportów ^^ W tym równieź konnych...

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie troche z innej beczki ale nie chcialem zakladac nowego tematu. Jakie zwierzeta (oprocz krow i swin bo tu sie orietuje) produkuja spore ilosci obornika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W ramach odświeżania tematu powiem tak... w mojej okolicy jest hodowla alpak. Swego czasu była pierwszą w kraju. Są to niezwykle fajne zwierzaki, nie dość, że śliczne :wub: :rolleyes: to jeszcze spokojne i wartościowe. Utrzymywane przez wzgląd na bardzo drogą wełnę, która chyba w całości jest eksportowana, w dużej mierze do USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navarro    0

Województwo pomorskie, hoduję owce :) ... Nawiasem mówiąc nie wiecie kto likwiduje stado rasy pomorskiej (matki)? Chętnie odkupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo621    1

Ja hoduje gołębie, kury, i króliki. Na razie tylko hobbystycznie, no może czasem królami pohandluje. Zajmujemy się też hodowlą karpi. mamy ok. 1 ha stawów ale mamy całkiem dobry zbyt zwłaszcza w święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj