Polecane posty

kalibu    0

Witam , 7 lat temu kupilem 6 ha pola V klasy , od tamtej pory nie dotykane .Pytanie mam takie co moge z tym zrobic z wiosny czy Reczka nadaje sie na pierwszy raz? jakie macie doswiadczenia albo co proponujecie? dziekuje z Gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Co to Rzeczka ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

gryka lubi takie odłogi. Tylko pewnie się wyłoży. Wysiej tak z 80 kg ha. Dobrze zagłuszy chwast bo szybko wschodzi. I dobrze odrobacza glebę. A najważniejsze że przy bardzo małym nakładzie jest to dosyć opłacalna uprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

gorczyca na slabej ziemi nic nie da, nawet nie urosnie, lepiej juz by bylo siac rzepak na poplon

reczka :mellow: czyzby kolega z lubelskiego, bo u nas czesciej sie tak nazywa, oczywiscie na slabej ziemi nic lepszego nie posiejesz zeby miec jakis plon, w nastepnym roku jeszcze raz mozesz zasiac, tez w tym roku bedziemy siac bo nawet zboze nie chce rosnac


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Niektóre chwasty w reczce(gryka a nawet tatarka) mają to do siebie że potrafią grykę zagłuszyć, nawet jeśli na początku wzrostu reczka będzie na całej powierzchni, a chwastó praktycznie nie będzie widać. Wiec kolego @saszeta z tym twoim zagłuszaniem nie do końca prawda, najlepiej pokazał to rok 2010 gdzie padał często deszcz, kto w mojej okolicy nie opryskał drugi raz reczki ten zamiast nasion reczki zbierał nasiona chwastów, u mnie na polu zostały spore koleiny ale praktycznie chwastu nie było :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas00    0

ja bym zasiał kuku na tym ugorze a przy tych srodkach roslin co sa na kuku to sie perz podzieje przyokazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Gorczyce daj.Potem przyorać a na jesień pszeniczkę :)

 

 

Pszeniczka??? Na V klasie??? To 6-7ton można się spodziewać :P:D:P:D:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalibu    0
Napisano (edytowany)

Tak lubelskie, :) mam jeszcze jedno pytanie bo mam wielu miejscowych doradcow... bo wiedza ze nie mam wlasnego sprzetu... Moj kolega doradzil mi opryskac Randap , potalezowac , zaorac i gryke siac ale zaryzykowac i liczyc na zbior plonu . Inni mowia randap , zaorac, gryka i na jesien jeszcze raz zaorac bez zbiorow.... ?

Edytowano przez kalibu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja bym najpierw puscil talerzowke od razu jak sniegi puszcza, potem brone po kilku dniach, dal wyrosnac perzowi i innym chwastom i gdzies ok 10 maja roundup; potem troche odczekac, orka i siew. Powinna dobrze gryka wydac bo ziemia troche sobie odpoczela. Na samej saletrze plon bedzie przyzwoity a jeszcze jak bys dal przed kwitnieniem jakis oprysk z mikro i makro to dluzej bedzie zawiazywac kwiat i wiadomo plon bedzie wiekszy. Przed zbiorem terz mozesz dosuszyc roundupem gdyby nie chciala dojzec.

@rafalkom555 powiedz cos wiecej na temat tego pryskania gryki czym i w jakich fazach bo jeszcze niegdy nie pryskalem w trakcie wegetacji albo po siewie, no jedynie na dosuszanie to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalibu    0

Jeszcze cos .. moj Ojciec ma pasieke pszczól ale w okolicy gdzie nie sieja gryki .... i mowi ,ze w okresie kwitnienia przywiezie mi kilka uli podobno bardzo pomaga w zawiazywaniu .... ale co wtedy z opryskami? i czy warto wiesc ule na czas kwitnienia? w mojej oklicy trudno o pszczoly:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0
Napisano (edytowany)

A co powiesz na zasiew łubinu żółtego bardzo dobrze sprawia glebę i jeśli będzie dosyć ładny to jeszcze zbierzesz ziarno i będzie kasa. Dodam, że jest dodatkowa dopłata do roślin strączkowych i motylkowatych = 100 EURO/Ha Świetny zysk, sam sieje łubin i jestem zadowolony

Edytowano przez david697

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153
Napisano (edytowany)

pszczoly mozna zamknac w ulu na kilka godzin, ew. przewiesc, ale zwykle pryska sie wieczorem kiedy pszczola juz nie lata,

zwroc uwage na okres karencji oprysku, zazwyczaj trwa kilka godzin, czyli rano pszczola moze spokojnie leciec, przeciez tak samo masz z rzepakiem

jesli ojciec ma ule to dobrze powinien wiedziec jak zabezpieczyc pszczoly przed opryskiem, zreszta kazdy powinien zawiadamiac pszczelarzy przed opryskiem,szczegolnie w sadach i na rzepaku

 

jesli mozna wiedziec z jakiej dokladnie miejscowosci lub powiatu kolega

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
Napisano (edytowany)

na takim ugorze nic gryki nie zagłuszy. Tak wyglądała na 15 letnim odłogu opryskanym roundupem i zaoranym przed siewem

http://www.fotosik.p...3ab9dfc297.html

Wysokość 1,5- 2 metry, ani grama nawozu. 5 klasa ziemi. Wysiewana 15 maja. Na 15 ha postawione były 144 ule a wystarczy 4 na hektar. Wysiane kosem 87 kg/ ha odmiana kora o ile dobrze pamiętam i zabronowane. Ponieważ wtedy byłem prekursorem na moim terenie w uprawie tego :D to miałem kupę odwiedzin od izby rolniczej, wycieczki rolników po odr. Niestety nie zebrałem nic bo we wrześniu wpadły jelenie na rykowisko a dziki poprawił bo gryka to świńska trawa a wiec przysmak. Według rzeczoznawcy co robił wycenę na zlecenie wojewody( bo jelenie są państwowe) plon byłby w granicach 4 ton/ ha

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Okres karencji trwa kilka- kilkanascie dni a okres prewencji kilka godzin, te terminy roche czasowo sie roznia. Ale tak jak kolega @izydor6280 napisal to po kilku godzinach juz moga spokojnie latac. Pszczoly zazwyczaj najchetniej lataja gdy zbiera sie na burze, gdy jest bardzo parno lub w powietrzu jest duza wilgotnosc no i bardzo cieplo, nie lubia jak im d*py odmarzaja:P Jezeli bedziesz pryskal mocznikiem + jakies tam odzywki np. to nic im sie wowczas nie stanie.

 

@saszeta bardzo ladny lan, w zyciu takiego nie widzialem, U mnie z takim ciezko bo przewaznie w maju i poczatku czerwca susza i kwiat przypali i juz po plonie. A co do plonu wlasnie to chyba troche na wyrost wydaje mi sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
Napisano (edytowany)

szacowała kobieta co robi na zlecenie wojewodów lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Za to odszkodowania i tak nie wziąłem. A na szacowanie po dzikach koło łowieckie wzięło też rzeczoznawcę takiego co powiedział że przenawożone. Wygoniłem go wtedy z pola :) . Szkoda że wykasowałem zdjęcia staranowanej uprawy. Teraz mam za to siatkę wokół pól

Herbicydy pszczołom nie szkodzą a w gryce pestycydów się nie używa.

Gryka lubi takie nieużytki. Na polach uprawianych tak nie rośnie

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

@wiesko tak myslalem ze pomyle te pojecia

Herbicydy pszczołom nie szkodzą, tu bym nie byl taki pewny, podobno byly jakies badania kilka lat temu i wykryto jakies srodki chemiczne uzywane do otoczkowania nasion burakow,czyli kilka lat ta chemia siedzi w ziemi, a rosliny z ktorych pszczola zbiera pylek to ciagna wraz ze skladnikami odzywczymi


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja mam takie pyt. warto siac rzepak na ugorze 3 klasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13
Napisano (edytowany)

Ja bym najpierw puscil talerzowke od razu jak sniegi puszcza, potem brone po kilku dniach, dal wyrosnac perzowi i innym chwastom i gdzies ok 10 maja roundup; potem troche odczekac, orka i siew. Powinna dobrze gryka wydac bo ziemia troche sobie odpoczela. Na samej saletrze plon bedzie przyzwoity a jeszcze jak bys dal przed kwitnieniem jakis oprysk z mikro i makro to dluzej bedzie zawiazywac kwiat i wiadomo plon bedzie wiekszy. Przed zbiorem terz mozesz dosuszyc roundupem gdyby nie chciala dojzec.

@rafalkom555 powiedz cos wiecej na temat tego pryskania gryki czym i w jakich fazach bo jeszcze niegdy nie pryskalem w trakcie wegetacji albo po siewie, no jedynie na dosuszanie to tak.

 

Czytałeś już o tym: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/21248-gryka/page__st__20

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Według etykiety Roundap nie jest szkodliwy dla pszczół chociaż w praktyce może to się mieć identycznie jak stwierdzenia że jest biodegradowalny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

najlepiej na ugorze siać owies .sam na wiosnę będę siał własnie na ugorze. Potem po żniwach Roundap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34
Napisano (edytowany)

A ja nie w temacie tylko w związku z dziwną składnią tytułu - gdzie są nasi Adminowie że przepuszczają takie kwiatki?

 

Poprawione

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roki_025
      Witam Wszystkich !
       
       
      Mam do znawców pytanie.
       
      Potrzebuję ciągnik który obsłuży kosiarkę bijakową o szerokości roboczej od 1,6m do 2,2m, nie dysponuję dużymi środkami tak więc zastanawiam się między c360 a c385 ( 902 lub 912 ).
      Teren zróżnicowany, trawa wysoka, są również samosiejki duże nierówności ( kopce, koleiny itp ).
       
      Możecie mi coś polecić do 20 tyś ? zależy mi na bezawaryjnej pracy, ekonomia jest na drugim miejscu. Trawa jest koszona raz w roku, no może dwa na obszarze 40 hektarów, czasem zdarzą się pochyłe ale niezbyt duże.
       
      Jak wygląda sprawa z wydajnością ? Jaką prędkością się kosi ? dotychczas prace wykonywaliśmy w inny sposób ale czasy się zmieniły..
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez lancrolny
      Witam.
      Posiadam dwa pola które 1-2 razy mi zalewa tak średnio co 2-3 lata. W tym roku zalało mi jęczmień który musiałem wyrandapować bo zamiast zboża rosły chwasty. Moje pytanie jest takie co siać aby mieć jak najmniejsze straty. Myślałem o jakiejś trawie ale się jeszcze waham.
    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Dopiero zaczynam prace z produkcja zborza.
      Wydzierzawilem 4 hekatary ziemi 6klasy (taki rejon)
      Mam 1 hektar zasiany zyta, a 3 hektary obsieje owsem.
      I teraz pytania:
      1.kiedy wsiac owies?
      2.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac  na owies?
      3.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac na zyto?
       
    • Przez matek921
      Witam chce zasiać pierwszy raz łubin siewnikiem Fiona D78 2.5m. Ma ktoś doświadczenie jak zasiać takim siewnikiem? Bardzo proszę o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj