Zaloguj się, aby obserwować  
rafix255

Same Explorer 70 na 12ha-Czy warto ?

Polecane posty

rafix255    39

prosze was o pomoc i doradzenie bo temat jest dla mnie wazny... mam na swoim terenie na oku ciagnik Same Explorer z 1986 roku sprowadzony z francji... jego moc to równe 70 KM i tu mam do was pytania. posiadam 12 ha w tym 2 ha łąk na którym pracuje tylko MF 255. facet który sprzedaje ciagnik przeglada je bo handluje samami i w tym wymienione ma wszystkie mozliwe oleje płyny, filtry opony w dobrym stanie szerokie umalowany na glanc profesjonalnie z papierami itp z przejzana eletryka chydraulika oraz cały ciagnik sprawdzony a co wadliwe to naprawione i chce wziac 32 tys i mam pytanie czy warto bo goscia znam i wiem ze sztuki nie robi.... wiele ludzi ma od niego te starsze modele ikazdy sobie chwali. ciagnik by pracowal z mf 255 na 12 ha ziemi w transporcie 2x D47 uprawie orce moze kosiarce rozrzutniku i mam pytanie czy nie za mały na te ha i czy wart tej ceny fakt ciagnik przejrzany bardzo skrupulatnie. bardzo prosze o wasze cenne wypowiedzi a i ciagnik jest chłodzony powietrzem moc 70km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Napisano (edytowany)

jesteś w błędzie skoro myślisz że handlarz sprzedaje ci w pełni sprawny UŻYWANY ciągnik, robi się właśnie takie rzeczy żeby traktor wyglądał ładnie na zew, czyli farba, opony, elektryka, tak jak w samochodach a to że np wsteczny wyskakuje pod obciążeniem to już nie zrobi ani ci nie powie

 

jak za mały skoro teraz obrabiasz wszystko mf55???

 

czy wart ceny to sam musisz ocenić, porównać z innym i ciągnikami o podobnym wyposażeniu itd

Edytowano przez filantrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

jesteś w błędzie skoro myślisz że handlarz sprzedaje ci w pełni sprawny UŻYWANY ciągnik, robi się właśnie takie rzeczy żeby traktor wyglądał ładnie na zew, czyli farba, opony, elektryka, tak jak w samochodach a to że np wsteczny wyskakuje pod obciążeniem to już nie zrobi ani ci nie powie

 

jak za mały skoro teraz obrabiasz wszystko mf55???

 

czy wart ceny to sam musisz ocenić, porównać z innym i ciągnikami o podobnym wyposażeniu itd

 

ale juz kilku na moim terenie ma od niego Samy i nic przy nich nie robili i tez wszystkie odmalował wymienił elektryke wymienił oleje filtry wiec jesli by cos ukrył to ktos z terenu by napewno by go dorwał jesliby cos ukrył... cena chyba jest w miare po takim przegladzie bo jesli kupie załózmy z 88 cz 89 i bede musiał wymienic wszystkie filtry itp to nie dosc ze sie najedze robocizna a tu mam zrobione wszystko jak nalezy a MF przymaly bo troche w pługu ciezko ma a obrabia wszystko bo przecuiez odłogiem nie zostawie bo MF nie daje rady zreszta mam mocne zeimie 3 kl kawalek 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Nie wiem skąd jesteś ale tu masz takiego samego z Zambrowa (woj.podlaskie )

jest on o 1000zł tańszy ale co ważniejsze jest on o 4lata młodszy

i jeśli mieszkasz niedaleko to możesz się przejechać i mu się przyjrzeć

 

http://otomoto.pl/sa...70-A131384.html

 

Chciałbym ci jeszcze doradzić co do awaryjności ponieważ wujek mojej mamy ma same explorer 90 lecz nie pamiętam dokładnie co się stało ale ostatnio coś przy nim robili ale ogólnie jest z niego zadowolony, a co najważniejsze mówił, że mało pali.

 

A 12ha + 2 łąk spokojnie nim obrobisz.

Edytowano przez Mateusz19980916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

Nie wiem skąd jesteś ale tu masz takiego samego z Zambrowa (woj.podlaskie )

jest on o 1000zł tańszy ale co ważniejsze jest on o 4lata młodszy

i jeśli mieszkasz niedaleko to możesz się przejechać i mu się przyjrzeć

 

http://otomoto.pl/sa...70-A131384.html

 

Chciałbym ci jeszcze doradzić co do awaryjności ponieważ wujek mojej mamy ma same explorer 90 lecz nie pamiętam dokładnie co się stało ale ostatnio coś przy nim robili ale ogólnie jest z niego zadowolony, a co najważniejsze mówił, że mało pali.

 

ale spójrzz tej strony on byłby za główny ma szerokie gumy a ten la linku waskie.. po drugie nie wiem tak naprawde jaki ten jest spod zamrbowa a ten przejrzany o zera... no i do zambrowa mam blisko 300 jestem z pod łowicza łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

rafix255 chwalisz tego Samca nie jak byś go chciał kupić tylko sprzedać. Oczekujesz od nas zachęty do kupna czy co ?

mam takiego samca z 1987 roku - na liczniku ma 8500 godzin - silnik nie robiony poza uszczelnieniem na tulejach.Mam go od 7 lat - w tym czasie robione było sprzęgło dwa razy - nitowane okładziny , przy drugim nitowaniu wymiana docisku .Wymieniałem też rozpylacze we wtryskiwaczach. Robione było też sprzęgło WOM-u- wymiana tarczek.Ogólnie nie mogę na niego narzekać - ciągnik dosyć prosty , w paliwie oszczędny tylko głośny - tak silnik jak i przekładnia. Podsumowując ciągnik jak na twoje ha aż za duży ale paliwożerny nie jest więc o ile prawdą jest to co o nim piszesz to nic tylko brać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

ale spójrzz tej strony on byłby za główny ma szerokie gumy a ten la linku waskie.. po drugie nie wiem tak naprawde jaki ten jest spod zamrbowa a ten przejrzany o zera... no i do zambrowa mam blisko 300 jestem z pod łowicza łódzkie

 

Więc jeśli jesteś pewien że wszystko jest w nm zrobione na cacy to zainwestuj w niego.Sam wolałbym zapłacić drożej ale wiedzieć że jest gotowy do pracy a nie kupywać kota w worku i póżniej go naprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj