Olo

Jechac na usługi czy robic tylko swoje?

Polecane posty

1rajdzik    15

Ale sie rozgadaliście - a gdzie autor tematu - już wszystko wie ? Jakoś nie bardzo mi sie chce wierzyć że jakieś koleś co ma 700 ha jechałby na zarobek a zostawiał swoje - już tego jest w chole** (czytaj - na tyle dużo) by jeszcze martwić się o cudze...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja jestem na VACIE i koles mi z urzędu tłumaczył, że jak chce na usługi to musze z KRUsu na ZUS przejść, a w ZUS co miesiąc trza jakies 800pln płacic..... Czy to jest prawda, czy mnie w balona robił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

ja mam 80 ha swoje i jeszcze 6o ha usług ale jak co to biore pola do koszenia minimum 3 ha bo heder w classie mam 5.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja radze jak niektóży koledzy zrób swoje i dopiero jak masz czas to obsługuj klijentow. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Ja bym zrobił tak jak tu już pisali dokup maszyn rób swoie zatrudnij jakiegoś człowieka i na usługi jechać. I wtedy robisz swoje i na usługach jesteś i zarabiasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

karol /ryczałt albo VAT/ dotyczy formy prowadzenia gospodarstwa rolnego. A usługi to pozarolnicza działalność. Czyli rolnik świadczący usługi to firma która musi być zarejestrowana i prowadzić ewidencję dla fiskusa /podatek dochodowy/ oraz rozliczać sie z osiągniętego dochodu. najprostrza forma to ryczałt dalej to uproszczona forma czyli Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów a jeszcze dalej to pełna księgowość. A VAT to następny podatek następne zgłoszenie do US następne ewidencje, deklaracje i dopiero FakturaVAT wszystko uzależnione od osiąganych obrotów. Rolnik ryczałtowiec to co innego niż osoba fizyczna /ten sam rolnik/ prowadząca działelność pozarolniczą - usługi na rzecz rolnictwa i rozliczająca sie w formie ryczałtu /popularnie też ryczałtowiec/.Rolnik Vatowiec to też co innego niż zarejstrwany podmiot gospodarczy /świadczący usługi/ i rozliczający się z podatku od wartości dodanych VAT. Ja bym się nie chwalił że osiągam dochody ze świadczonych usług a nigdy do tego forma papierowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Zrób swoje a potem zajmij się usługami. Co prawda przez takie działanie możesz stracić paru klientów no ale coś za coś.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Swoje najważniejsze chyba że firmę usługowa założysz to wtedy pamiętaj twój klient-twój pan.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam taką zasadę: Najpierw swoje później ewentualne usługi. Mam kilku stałych klientów z którymi zawsze sie dogadam co do terminu i płacą na czas. Jeśli u mnie zboże jest wilgotne to jadę do tego u którego jest dobre i tak na zmianę ale jak u mnie jest dobre to nie patrze na nic tylko młócę u siebie. Również tą zasadę stosuje z innymi pracami np. sianie nawozów, orka, siew itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc330m    0

tak czytam i się dziwię że tak dużo ludzi potrzebuje pomocy w postaci np.zaorania pola itp. u mnie każdy kto ma choć kawałek pola ma ciągnik a w sąsiedniej wsi to prawie w co 2 gospodarstwie kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Jak juz koledzy wczesniej pisali kup dodatkowe maszyny zatrudnij pracownika i niech robi te uslugi a ty spokojnie zajmnij sie swoja ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Wy tam placzecie u mnie to ja narazie kase trzepe na uslugach 3 kosiarki na dwie wioski 1 kombajn zbozowy na 2 wioski moj oczywiscie i jak sie tu nie pociac jak juz mnie pytaja czy bede kosil w tym roku i kopal ale wiem z wlasnego doswiadzczenie pierw swoje potem uslugi juz sie ludzie nauczyli ze mna ze niema gadki jak nie pasuje jade dalej i tego sie trzymam pierw swoje potem cudze :) aha kaska platna od reki :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie znam nikogo kto się dorobił na usługach ani jednego a juz napewno nie ja. A najgorsza jest ta obłuda w żniwa jak każdy jest twoim kumplem, porzygać się można a jka idziesz po kase to juz kumpli nie ma


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ja znam ludzi co się dorobili i to nieźle, ludzie w głowe się pukali jak koleś kupił zachodni ciągnik i prase, a teraz sie buduje dokupił ziemi i na spo wzioł jeszcze większy zachodni ciągnik, z tymi usługami to jest niezły zapie*dol od rana do północy codziennie, a nie jak się wszystkim wydaje że porobi ze 2 godz a potem na browara, lub co gorsza usługe zaczyna od picia piwa, taki to się napewno na usługach nie dorobi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

to w lubelskim jest inaczej


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj