Polecane posty

Wojtekkkk    0

Ja mam bijakowy ssaco tloczacy z M rolu juz przerobil kilkaset ton i nie narzekam, wiadomo sita trzeba co jakis czas wymienic ale ogolnie bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

binoski ssąco tłoczący jest ok od 15 lat mam. Tylko węże od wylotu się często przecierają. Jako to moja babcia mówiła "zmielił" już bardzo dużo he

Edytowano przez szymon1089

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Do trzody to tylko Bijakowy! Gniotownik może być to kur koni ewentualnie do bydła ale nie do świń. Świnie muszą mieć drobną paszę wtedy lepiej jest trawiona = mniejsze koszty produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

zuptor,dozamech. Osobiscie posiadamy dozamech i nie sprawia od kilku lat zadnych problemów a juz przemielił sporo. Na allegro jest duzo i są tańsze ale jak z jakością to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Jaka cena taka jakość. Poszukaj może ktoś sprzedaje z tych wcześniej wymienionych marek używkę. Zmienisz młotki ,sito, bierznie ewentualnie wirniki i masz prawie nową maszynę.

Ja wyhaczyłem tak zuptorowski śrutownik 15 z mieszalnikiem 1t za 3,5tys. zł. Ale tak jak pisałem wszystko było do wymiany co mnie kosztowało 1,2 tyś zł. Ale za niecałe 5 tyś. mam zestaw dobrej firmy. Mogę napisać że ich sita szczelinowe starczyły mi na ześrutowanie ok 350t zboża w tym 50 t qq. Może by jeszcze wytrzymały ale coś wpadło i zaokrągliło krawędzie szczelin i spadła wydajność więc sita wymieniłem a młotki dopiero 1 raz obróciłem .


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95
Napisano (edytowany)

W instrukcji dozamechu napisali zeby po 100 tonach zmienic sito i odwrocic noze.Ja tak robie bo widzialem u sasiada jak peklo sito i je zmielilo,a pozniej to srotownik przywiazywal do slupa zeby mu ze stodoly nie wychodził na spacer.

Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Now dozamechu dość często sita wymieniamy, młotki juz drugi zestaw. Ale mieli prawie wszystko co wpadnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Ja również mam zestaw firmy Doza Mech i sprawuje się dobrze. Jakie macie sita w swoich rozdrabniaczach, szczelinowe czy otworowe i jakie wielkości otworów i szczelin?? Ja mam sito szczelinowe, rozmiar 2,5 mm, przy takim sicie 1,5 tonowy mieszalnik napełniam w 2 godz (rozdrabniacz 11 Kw). Jak u was z wydajnością??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śrutownik Okonek z 98 roku 650 kg robi 15 minut, sita otworowe


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Śrutownik Okonek z 98 roku 650 kg robi 15 minut, sita otworowe

 

 

Jaka średnica otworów?? jaka moc silnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otwory bodajże 3mm. Silnik 11kW. Śrutownik zasysa z kosza zasypowego, więc wydajność jest duuuużo większa niż podczas zasysania z paru metrów


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Osobiście mieliłem młynkiem w Paszarni i przygotowywałem paszę dla kur to 1,5 tony pszenicy pomieszanej z QQ mieliło się 40 min. Młynek własnej konstrukcji i silnik to 12 Kw na życzenie mogę wstawić fotki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

Przy śrutowaniu owsa nie macie problemów, jest to najgorsze zboże do śrutowania dla mnie jak wezne na maxa to się zapycha śrutownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacol    0

Witam mam zrobiony śrutownik na sitach od śrutownika typu Bąk.Potrzebuje śrutować jęczmień dla psów i tu mam pytanie jaki rozmiar otworów byłby najlepszy żęby wychodziła tak jak kasza sprzedawana w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

witam,

potrzebuje opini na temat rozdrabniaczy;p stoje przed dokonaniem zakupu,

posiada ktos srutownik z rivakki ? skiolda? lub polskich, albo ma o nich wiadomosci z pierwszej reki? bardzo zalezy mi na wydajnosci, silnik maks 11kw

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

dozamech służy juz około 12 lat i problemów nie ma, a czesci robocze to w kazdym się ścierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

Mój ZUPTOR pracuje już 15 rok - zmielił ponad 2000 ton i nadal śmiga .Jeżeli bede zmieniał na nowszy to tylko tej firmy, choć nie jest najtańsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oFsik
      Witam, jaką i za ile można kupić, nową sieczkarnie do bizona z056?
    • Przez usiu4513
      witam jak wyczyscic bak w ursusie c 330? na spodzie i na sciankach jest duzo syfu :// zatyka on kranik przez co ciagnik traci na mocy bo niedostaje odpowiedniej dawki paliwa . ten syf wyglada jak trociny i jeszcze na spodzie zrobiła sie jakaś maż prosze doradzcie
    • Przez Landfarmer
      Nie wiem czy zakładam temat w dobrym dziale i jeśli nie to proszę o przeniesienie do właściwego tak jak w temacie z które z powyższych urządzeń jest lepsze/wydajniejsze przy robieniu śruty zbożowej,
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
    • Przez larysto
      Witam. 
      Co może być przyczyną że dno śrutownika (gdzie znajduje się ośka wraz z łożyskami) oraz szajba od pasków klinowych po kilku minutach pracy nagrzewają się ? Dodam że w przeciągu półtora roku wymieniłem już dwa razy ośkę wraz z łożyskami  i widzę że dalej się grzeje. Czyżby przyzczyną mogło być wadliwie wytoczone dno w które wkłada się ośkę wraz z łożyskami ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj