Polecane posty

nibynikt    0

o zuptora jesce nie pytalem ; ale ceny rozne rivakka ok 9 tys netto, a np dozamech 7 ale brutto srutowniki z kożmina podbnie jak dozamech ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy1979    0

Witam , Mam pytanie do użytkowników maszyn firmy rivakka. Chodzi Mi o śrutownik 11 lub 15 kw, jaka jest ich wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Najlepszy zestaw do produkcji własnej paszy to mieszalnik poziomy ( doskonałe wymieszanie ,w pionowych różnie to bywa ) oraz rozdrabniacz tarczowy który ma dużą wydajność w porównaniu nawet na małym silniku. Dodatkowo jest cichy i nie wytwarza tyle "maki" której prawie nie ma

( w bijakowym mąka do 30 % ) Tarczowy pobiera takze wielokrotnie mniej prądu od bijaka

 

Oczywiście koszt zakupu takiego zestawu to kosmos w prównaniu ze standardowym bijakowym i mieszalnikiem pionowym

Jak dowiadywałem się jak to wygląda cenowo to trzeba ponad 100 tys. zł szykować na obecną chwilę w podstawowych wersjach ( bez osprzętu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

Jak wyżej pisałem ,mam zestaw Zuptora od wielu lat i jest ok. Aktualnie przymierzam się do MGR i myślę o większym zestawie z 2t mieszalnikiem . Śrutownik musiałby ciągnąć z conajmniej 20m i w związku z tym pytałem o takie parametry w Zuptorze , ale twierdzą że da radę ich 11kW- lecz dużo zmaleje wydajność.

Słyszałem o śrutownikach 3 komorowych, które mogą ssać zboże nawet z 25m bez strat w wydajności.Znalazłem w inrternecie ,.że takowe produkuje firma Sobmelal i w związku z tym pytam , czy ktoś z Was użytkuje taki sprzęt , jak z wydajnością , jak z częściami i serwisem? Czy są jakieś problemy w czasie eksploatacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzastin125    0

Witam, rozgladam sie za śrutownikiem i mam dylemat jaki kupić. Obecnie pracuje na maszynie typu Bąk i jak każdy wie jego przemiał jest troche irytujący nie wspominając już o rozdrabnianiu owsa. Moja roczna hodowla to ok 50 szt tuczników i 5 szt bydła. Rozglądałem się nad śrutownikiem bijakowym firmy POM Augustów http://www.maszynyfa...stow_p_250.html i wydaje mi się że spisze się dużo lepiej niż wspomniany już Bąk. Rozważalem oczywiście kupno zestawu mieszalnika ze śrutownikiem ssąco tłoczącym ale przy mojej hodowli wydaje mi się on na zbyt drogą inwestycję. Prroszę o ewentualne opinie bądź sugestie gdyż mogę się mylić w tej sprawie.

Edytowano przez dzastin125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Witam, rozgladam sie za śrutownikiem i mam dylemat jaki kupić. Obecnie pracuje na maszynie typu Bąk i jak każdy wie jego przemiał jest troche irytujący nie wspominając już o rozdrabnianiu owsa. Moja roczna hodowla to ok 50 szt tuczników i 5 szt bydła. Rozglądałem się nad śrutownikiem bijakowym firmy POM Augustów http://www.maszynyfa...stow_p_250.html i wydaje mi się że spisze się dużo lepiej niż wspomniany już Bąk. Rozważalem oczywiście kupno zestawu mieszalnika ze śrutownikiem ssąco tłoczącym ale przy mojej hodowli wydaje mi się on na zbyt drogą inwestycję. Prroszę o ewentualne opinie bądź sugestie gdyż mogę się mylić w tej sprawie.

kolego za te pieniądze to wolałbym dołożyć z 500zł i kupić używany śrutownik z mieszalnikiem np skildo taki jak mam w galeri super sprawa i polecam w 100%

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzastin125    0

rzeczywiście ten śrutownik z mieszalnikiem byłby może praktyczniejszy i porównywalny cenowo do śrutownika wskazanego przeze mnie , ale czy ten kosz wsypowy zboża nie jest za wysoko? jaką przybliżoną wydajność ma z silnikiem załóżmy 7,5kW? i jeszcze gabarytowo nie wiem czy nie jest za wielki gdyż spichlerz mam na stropie i musiałbym go tam wtargać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Jak wyżej pisałem ,mam zestaw Zuptora od wielu lat i jest ok. Aktualnie przymierzam się do MGR i myślę o większym zestawie z 2t mieszalnikiem . Śrutownik musiałby ciągnąć z conajmniej 20m i w związku z tym pytałem o takie parametry w Zuptorze , ale twierdzą że da radę ich 11kW- lecz dużo zmaleje wydajność.

Słyszałem o śrutownikach 3 komorowych, które mogą ssać zboże nawet z 25m bez strat w wydajności.Znalazłem w inrternecie ,.że takowe produkuje firma Sobmelal i w związku z tym pytam , czy ktoś z Was użytkuje taki sprzęt , jak z wydajnością , jak z częściami i serwisem? Czy są jakieś problemy w czasie eksploatacji?

 

Posiadam śrutownik trzykomorowy 11kW i mieszalnik z Sobmetalu, jednak za krótko aby powiedzieć o wadach i zaletach, do dnia dzisiejszego przerobił około 60 - 70 ton zboża. Jeśli dobrze poprowadzisz przewody ssące to jest w stanie praktycznie bezstrat ssać zboże z 25m, przynajmniej u mnie daje radę, jeśli przewody będą wznosić się i opadać co jakiś czas np. na pryzmie zboża to wydajność spadnie. U mnie przy zasysaniu części zboża z 8m (około 60%) i cześci z 25m (40%) jest w stanie osiągnąć wydajność 1,5 t/h przy sitach 2 szczelinowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

jak by Cie interesowało to mogę ci go pomierzyć. Kosz jest trochę wysoko ale jak masz zboże na stropie to super, zrobisz jaką dziurę i prosto będzie sypało sie do kosza. Pojemność kosza to 500kg,jeczmienia,pszenicy pszenżyta i śrutuje silnik o mocy 7,5 w 25-30min. Poszukaj w ogłoszeniach może udało by Ci się kupić taniej niz ten twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzastin125    0

skoro to nie problem to poprosze :D , bo wujek Google nic nie mowi o rozmiarach. Na oku mam juz taki zestaw za 4 tys zl, aukcja zakończyla sie miesiac temu i mozliwie ze nikt go nie kupił to i moze zejdzie z ceny, no i wogóle blisko mnie jakies 120km, ale nie ma się na razie co napalać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

Jerry28- dzięki za odpowiedź,

 

Mieszałki są podobne wizualnie- na zdjęciach -do tych z Zuptora. Interesuje mnie dolne odpylanie z przenośnikiem poprzecznym, jaki TY posiadasz mieszalnik?Czy nikt więcej nie posiada takiego zestawu?- czyżby Sobmetal wyprodukował tylko ten 1 zestaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Dokładnie taki zestaw posiadam. Kupiłem ten zestaw, gdyż kolega ma taki i nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

skoro to nie problem to poprosze :D , bo wujek Google nic nie mowi o rozmiarach. Na oku mam juz taki zestaw za 4 tys zl, aukcja zakończyla sie miesiac temu i mozliwie ze nikt go nie kupił to i moze zejdzie z ceny, no i wogóle blisko mnie jakies 120km, ale nie ma się na razie co napalać

O to pomiary:

wysokość kosza na zboże-153cm

wysokość mieszalnika-220cm

szerokość mieszalnika górą-150cm

szerokość mieszalnika do końca filtru 180cm (to można dopiąć do przenoszenia)

długość od kosza do końca mieszalnika 215cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzastin125    0

w ten sposob tak? (sorki ze urzyłem twojego zdjecia ale nie znalazlem lepszego :) )

to bede musial zrobic chyba mala przerobke bo drzwiami mi nie wejdzie :( i oknem za bardzo tez nie

post-59922-0-70437100-1361299266_thumb.png

Edytowano przez dzastin125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

wszytko by się zgadzało poza jednym, tam gdzie jest 8 tam jest wsuwany taki filtr, a przykręcany jest pod silnikiem śrutownika, a te 180cm jest u góry po skosie od początku mieszalnika do końca tego filtru.

http://otomoto.pl/srutownik-do-zboza-skild-A264088.html

tak to wyglada, przy okazji możesz juz kupowac;)

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzastin125    0

lebek5 dzieki za doradztwo przemysle to sobie, i dam znac jak juz cos wymysle:D

 

AHA jeszcze mi sie przypomnialo cos, zeby wysypac umieszana pasze to mieszalnik musi byc wlaczony czy nie? Jesli nie to ile paszy jest w stanie w ten sposob wyleciec wszystko? Jakbym chcial dosypac np, koncentrat to sypie go do tego zbiornika co zboze czy przez te "sita" na dole mieszalnika?

Edytowano przez dzastin125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

witam mam takie zapytanie czy ktoś ma i użytkuje śrutownik dozamechu 15 lub 18 KW, i czy nie macie pęknięć wentylatora bo u mnie po ok 300 tonach wentylator na 4-5 cm szczeliny i nie wiem jak długo to wytrzyma jeszcze, na wsztstkich ramionach jest na tym samym 2 bijaku. wcześniej nie mialem takich problemow na 11KW dozamechu i 11KW Bina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

kupiłem za grosze :) śrutownik agromet dolzamet H113/5 ale bez silnika. A że akurat mam 7,5 kW 1400obrotów to pytanie brzmi czy pójdzie na nim. Czy średnica wału silnika będzie taka sama czy trzeba koło pasowe także zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-- połączono --

 

Posiadam śrutownik SB-12 z 88r identyczny jak na załączonym obrazku:

http://tablica.pl/of...am-ID4ijEP.html

 

Wcześniej korzystaliśmy ze zwykłego na kamienie dlatego mam w jego sprawie kilka pytań:

 

-Czy bijaki powinny być różnej długości? - obecnie są zamontowane 155mmm 145mm oraz 140mm łącznie 12szt.

-Sita z otworami jakiej średnicy zastosować przy hodowli bydła mlecznego?

-Jaka powinna być odległość bijaków od siatek?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

orientujecie się ile obrotów na minutę powinien wykonywać stary śrutownik na kamieniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Prawdopodobnie to taki sam. Musiałem go na razie wyciągnąć z garażu i podłączyć. Po długim okresie nie używania wszystko działa lecz zauważyłem, że silnik mi się grzeje. I teraz tak na śrutowniku jest koło pasowe o średnicy 35 cm a na silniku 17 cm, obroty silnika to 1455 obr/min, 5,5 kw. To wychodzi mi, że śrutownik obraca się z prędkością 702 obr/min. Czy różnica 100 obr/min mniej może być tego przyczyną? Silnik grzeje się od strony koła pasowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasyl69    0

-- połączono --

 

Posiadam śrutownik SB-12 z 88r identyczny jak na załączonym obrazku:

http://tablica.pl/of...am-ID4ijEP.html

 

Wcześniej korzystaliśmy ze zwykłego na kamienie dlatego mam w jego sprawie kilka pytań:

 

-Czy bijaki powinny być różnej długości? - obecnie są zamontowane 155mmm 145mm oraz 140mm łącznie 12szt.

-Sita z otworami jakiej średnicy zastosować przy hodowli bydła mlecznego?

-Jaka powinna być odległość bijaków od siatek?

 

 

Kolego ja na twoim miejscu nie bawił bym się w remont, kupił bym nowy z mieszalnikiem http://allegro.pl/sr...3830693437.html + do tego http://allegro.pl/mi...3806783045.html

Ja kupiłem ten śrutownik i jestem zadowolony

.

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Thor 1984 sprawdz łożysko na silniku bo objaw wskazuje że ma dość ,a jak by miał za ciężko to grzałby się cały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oFsik
      Witam, jaką i za ile można kupić, nową sieczkarnie do bizona z056?
    • Przez usiu4513
      witam jak wyczyscic bak w ursusie c 330? na spodzie i na sciankach jest duzo syfu :// zatyka on kranik przez co ciagnik traci na mocy bo niedostaje odpowiedniej dawki paliwa . ten syf wyglada jak trociny i jeszcze na spodzie zrobiła sie jakaś maż prosze doradzcie
    • Przez Landfarmer
      Nie wiem czy zakładam temat w dobrym dziale i jeśli nie to proszę o przeniesienie do właściwego tak jak w temacie z które z powyższych urządzeń jest lepsze/wydajniejsze przy robieniu śruty zbożowej,
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
    • Przez larysto
      Witam. 
      Co może być przyczyną że dno śrutownika (gdzie znajduje się ośka wraz z łożyskami) oraz szajba od pasków klinowych po kilku minutach pracy nagrzewają się ? Dodam że w przeciągu półtora roku wymieniłem już dwa razy ośkę wraz z łożyskami  i widzę że dalej się grzeje. Czyżby przyzczyną mogło być wadliwie wytoczone dno w które wkłada się ośkę wraz z łożyskami ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj