Polecane posty

bartez0074    0

Czy kupował ktoś cielęta w Skałągach koło Kluczborka?

Siema ją brałem od nich 6 sztuk. Niby Sm ale to nie są SM. W paszportach Ho, MŚ itp. 3 ładnie rosną pozostałe 3 to raczej czerwona polska. Dawalem po 1200. Były u nich nawet i po 1800 :) ale takie już jebitne. Miały ok. 100kg te po 1800 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfilipek1    8

a ja kupuje po gospodarzach i jest super dobra cena dobry towar zamiast byczek nasz ma isc za granice to zostaje w polsce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miqul55    2

w sylwestra kupiłem 6 szt (2 byczki i 4 jałówki) simentale ,,niby,, na miejscu wszystkie jak laleczki wyglądają (to właśnie ten bajer na który każdy leci) :) nabyłem je w Wielkopolsce i jechałem z nimi do siebie do Kościerzyny we własnym zakresie. cena przez telefon ok, cena na miejscu +100zł ale gość krzykiem dał się ogarnąć, kolczyk włoski, kwit włoski, niby 100% w co wątpię, gość sprzedaje bajer typu: zobacz na tyłek jaki czysty cielaki bez biegunek brać brać. wku#wił się jak mu powiedziałem że jakbyś nie jadł 2 dni to też byś nie miał biegunki :) cielaki osłuchaliśmy czy nie chrapią i do domu, w domu oczywiście biegunka ale dużo tu czytałem i już byłem na to przygotowany i dały się uspokoić co też nie było takie raz raz. ale gorsze od tego wszystkiego jest to że te małe gnojki sprzedały moim krowom jakieś choróbsko które okazało się nie być groźne,  wszystkie mają się dobrze ale raczej proponuje kupować po max 2 bo przy większej ilości i nieprzygotowaniu może być kicha. suma summarum jak damy taką kasę gospodarzowi  tj cena za cielaka od handlarza + cokolwiek na zatrzymanie biegunki itp itd to spokojniej i lepiej można na tym wyjść, ważne aby dobrze przewieść ale proponuje szukać i szukać ale w Polsce 


a i jakiego nie wybierzesz to jest ten najlepszy no czempion czempionka stałe gadanie handlarza to aż nudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henek1k    0

Siema ją brałem od nich 6 sztuk. Niby Sm ale to nie są SM. W paszportach Ho, MŚ itp. 3 ładnie rosną pozostałe 3 to raczej czerwona polska. Dawalem po 1200. Były u nich nawet i po 1800 :) ale takie już jebitne. Miały ok. 100kg te po 1800 :)

 

Ok dzięki. Czyli jak to u handlarzy co innego mówią a co innego sprzedają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert5630    0

One to chyba z Włoch sa sprowadzane. Pojawily sie jakis czas temu w kilku miejscach w Pl, Tez czekam na jakies info na temat tych cielakow.

Przepraszam za bałagan z cytowaniem ale interesuje mnie temat simentali z Włoch zauważyłem wysyp w ogłoszeniach cieląt. Dwa lata temu kupiliśmy 8 cieląt z Rumuni nie powiem że nie chorowały Ale Były Do opanowania Teraz Jestem zainteresowany tymi Włochami ale czekam na jakieś opinie.

Dziękuję za wyrozumiałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Odsylam do tematu '' Dziwne objawy chorobowe u cielat'' jednym slowem kusza wygladem i cena a jak wyrosnie to różnie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

również odsyłam do tego tematu, napisałem tam coś o moich włochach,nie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miqul55    2

wszyscy handlarze mówią że sami wożą z Włoch itp bajki a prawda jest taka, że każdy ma z np e-Mate Monika Matejewska i tylko marże wrzuci na cielaka i gotowe. a jaka jest opinia o e-Mate to każdy wie...


do kilku dzwoniłem i każdy z nich mówił, że sam wozi z zagranicy, każdy dosyła paszporty potem, no i tak jak pytałem na kogo jest polski paszport?? ,,to...y.... a to istotne?? Pan dostanie polski paszport i tylko do agencji Pan pójdzie, nic Pan się nie martwi,, a jak dopytywałem na upartego to każdy z nich mówił ,,e-Mate,, czyli jesteśmy w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

"mieszańce" od tego pana z Trzebiszyna to w większości kolorowe mleczaki.Ceny niebotyczne a i ze zdrowotnością na dwoje babka wróżyła. Jak u handlarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

wszyscy handlarze mówią że sami wożą z Włoch itp bajki a prawda jest taka, że każdy ma z np e-Mate Monika Matejewska i tylko marże wrzuci na cielaka i gotowe. a jaka jest opinia o e-Mate to każdy wie...

do kilku dzwoniłem i każdy z nich mówił, że sam wozi z zagranicy, każdy dosyła paszporty potem, no i tak jak pytałem na kogo jest polski paszport?? ,,to...y.... a to istotne?? Pan dostanie polski paszport i tylko do agencji Pan pójdzie, nic Pan się nie martwi,, a jak dopytywałem na upartego to każdy z nich mówił ,,e-Mate,, czyli jesteśmy w domu

 

potwierdzam Oraczew czy tam Tworkowizna też ma włoskie sm z e-Mate, jeszcze raz nie polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Slyszał ktoś z Was o handlarzu z Gdowa z małopolskiego, przywozi "simentale" ze Słowacji. Znajomy kupil od nich kilka takich "simków"....jak to widzę to dziękuję ,że mnie coś opamiętało i handlarzy omijam szerokim łukiem. Wolę dać za porządnie odpojonego hf-a 8 stówek, który u mnie jeszcze spije trochę mleka w proszku i żre sianko ze śrutą, niż wybulić tysiaka za rewelacyjnego "simentala" ,któremu cuda wianki pod nos się podsuwa, co chwila wzywa weta a on i tak ma sraczkę ,katar i wystające kości.

Przestańmy wreszcie dawać na swoich plecach wjeżdżać komuś innemu do raju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Tez nie wrzucaj wszystkich "handlarzy" do jednego worka, to ze wiekszosc jezdzi po najwiekszych bazach z mysla ze tam bedzie najlepszy wybor - nie jest dobrym rozwiazaniem, a to tam zazwyczaj jest najwiecej chorób, dużo osób nie umie znalezc poprostu dobrego dostawcy choć oni istnieja (wierzcie mi lub nie) sam się sparzylem na firmach typu eko.. czy tym podobne, zjezdzilem troche polski i dało sie znalezc ludzi ktorzy moze nie robią tego na tak duza skale i w jakims stopniu dbają o zakupione cieleta, choc i to nie jest gwarancja ze cielak ci nie zachoruje, druga sprawa jest rowniez to ze wiekszosc szuka byle jak najtaniej, a jak powiesz handlarzowi ze chcesz takie to nie spodziewaj się super rasowych cielat,  bardzo prosta sprawa. Co jak co ale na chwile obecna dla mnie taniej niz 1600 zl za cielaka 100kg nie masz szans dostać w pełni mięsnego i zdrowego - takie sztuki zawsze są i beda w cenie, oczywiscie jesli mowa o wiekszej partii a nie pojedyncczych sztukach. W tym poscie nie chce bronic handlarzy czy cos takiego, proste, jak firma jest zla to sie mowi ze zla, jak dobra to dobra, ale juz irytuje mnie to czeste narzekanie ze nie ma cielat i wszystkie są chore, jak sie troche wglebi w temat, podzwoni, pojezdzi i zobaczy na zywo to wszystko jest do zrobienia i kupienia, proste handlarz musi zarobic, taka jego robota, ale w zamian dostajesz komplet sztuk a nie musisz szukac hf-ow w okolicy a twoj wybor ktorego wybierzesz jesli juz szukasz takiego i jakie ci sztuki przywiezie, trzeba w tym wszystkim znalezc umiar. pozdrwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kupował może ktoś cielęta z Sędowic import z Włoch ? okolice Pińczów-Wodzisław

Edytowano przez dominikuuu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Gdzie polecacie kupić cielaki byczki/jałówki opasowe w województwie Kujawsko-Pomorskim ? :) W cenie do 800zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekMat    0

Po zakupie cielaków zwykle część ma biegunkę. Najtaniej dodać do paszy lub w ciepłym Mlekopanie

Bentawet C

Można go kupić w wielu punktach paszowych czy gabinetach weterynaryjnych, ale i przez allegro.pl wpisując słowo Bentawet C

Podaję bezpośredni link, ale będzie aktywny tylko kilka dni, więc potem trzeba poszukać, aukcja jest odnawiana:

http://allegro.pl/srodek-na-biegunki-u-cielat-krow-bentawet-c-nowy-i5983674740.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henek1k    0

Byłem w Skałągach ale mi się nie podobały więc nie wziołem. Kupiłem 10 sztuk w Krakowie po 1800 zł z dowozem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez0074    0

kupował ktoś cielaki ze Skulska

Podbijam pytanie...

Współpracuje ktoś z nimi ?

Edytowano przez bartez0074

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Byłem w Skałągach ale mi się nie podobały więc nie wziołem. Kupiłem 10 sztuk w Krakowie po 1800 zł z dowozem .

Od kogo z Krakowa brales? Jakie duze i jaka rasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek103
      Witam. Mam pytanie czy ktoś handlował z firmom  MAJ-POL z Barkowa? 
      Gość chce zaliczki za sprzęt który stoi w niemczech , powiedział  ze jak go przywiezie do polski i mi się nie spodoba to odda całą kase. Pytanie czy można mu zaufać? Miał ktoś takom sytuacje?
    • Przez matijas67
      Witam 
      Mam do was pytanie czy u Was też jak kupicie cielaki około 5-6 tygodniowe to po tygodniu od kupna wam chorują..
      Zaczynają się biegunki, gorączki, cielaki robią bokami, kaszlają..
      U mnie kiedyś tak nie było ale teraz ostatnie dwa rzuty to ciągle cielaki chorują
      Dodam że cielaki są odchowywane w jednej oborze A byki już w innej 
      Pozdrawiam
    • Przez DANDYS
      Kupie byczki do odpojenia hf lub mieszance . Zachodniopomorskie Lubuskie 
    • Przez Adamek7
      Witam. Posiadam 3-miesięcznego cielaka, który jeszcze popija niewielkie dawki mleka.  Problem w tym ze nie chce pić w ogóle wody. Ma do niej ciągły dostęp jednak nie chce jej pić . Wiaderko w ktorej jest woda jest czyste, a woda ma temterature pokojową. Czy jest jakiś sposób aby nauczyć go pic wodę czy przyjdzie to z czasem ? 
    • Przez Zico99
      Witam 
      Brał ktoś ciągnik w tym finansowaniu? Jak to wygląda przy modernizacji? Jaki wkład własny? Jaki długi okres kredytowania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj