Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hoodoowca    39

rolnik 169 wrzuciłbyś fotki tych cielaków. Czy byłeś wybierać te byczki ? Czy robiłeś jakąś przedpłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simental10    0

@padlec rok temu kupiłem 5 cielaków od handlarza po 1600 zł przywiózł mi pod dom a po tygodniu okazało się że są chore . Z jego ogłoszeń i rozmowy wynikało to że ma mi przywieźć rasowe cielaki nie miałem wyjsćia bo nie mam gdzie kupić wziołem, i z tych 5 był 1 ładny kościasty simental reszta to polska czerwona mm miały z miesiąc . Rolnik169 podał byś namiary na tą firmę ? Lub podacie jakieś dane kontaktowe do gospodarstw które mają na sprzedaż ładne cielaki w niskiej cenie ? Bo u mnie cielak 180 kg 2500 zł ;( i to mieszaniec

Edytowano przez simental10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

@kombinator18 - ja własnie kupowałam cielaki od Dobka.Pierwsze przywiózł mi jeszcze 4 lata temu,cielaki byly jeszcze wtedy nienajdroższe i za rok skusiłam sie na następną dostawę.Już droższą,i tak jak tu piszecie niektórzy ,cielaki z gór są okrąglutkie ale nie wyrastają z nich olbrzymy.Jeden goral kiedys mi powiedział,że u nich krowy sa nieduże,jak gospodarz pokryje taka krasulę ładnym bykiem i tak masz pół na pół,że bydle poda sie po ojcu.Trzecie cielaki od Dobka to juz porażka,bo powciskał mi za cene mięsnych czerwone hf i czerwona polską,zreszta takie sztuki były w poprzednich dostawach,ale jak to cwany handlarzyk wymigał sie tym,że gospodarz nie wie jaka rasę wpisać na zgłoszeniu urodzenia.No i wszystko co ma biały łeb jest cenione jako "oryginalny" simental.Handlarz to jest handlarz,za darmo nawet nie powie dziekuję(zwłaszcza Dobek,bo ten to Ci na stojąco krew wypije).Ja tą i inne firmy teraz omijam,nie dam w tej chwili prawie 1600 za cielaka jak za ta cene mam niedaleko dwa cielaki mleczne.

A to,co kto juz kupi i u kogo to zostawiam do własnych przemysleń,zresztą każdy ma rozum i potrafi sie nim poslugiwać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Fakt że Dobek trochę w hu... leci mnie też wyrolował ale teraz jak będę brał to z góry podkreślę że nie przyjmę innych jak zamówię. Ostatnio mi wcisną 4 szt mieszańców zamiast sm no ale chociaż nie były to hfy jak pisze @padalec. Ogólnie nie narzekam na nie poza tym że miały wirusa jak przywiezli ,

@padale wiesz może po ile Dobek sobie teraz ceni simentala??

 

Fakt że Dobek trochę w hu... leci mnie też wyrolował ale teraz jak będę brał to z góry podkreślę że nie przyjmę innych jak zamówię. Ostatnio mi wcisną 4 szt mieszańców zamiast sm no ale chociaż nie były to hfy jak pisze @padalec. Ogólnie nie narzekam na nie poza tym że miały wirusa jak przywiezli ,

@padalec wiesz może po ile Dobek sobie teraz ceni simentala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

@Piotrek1975 http://dobek.com.pl/oferta.html

prawdopodobnie te 1700 jest za simka(zresztą zadzwoń to dowiesz się dokładniej),tylko pamietaj,że u handlarza SIM to wszystko co ma białą głowę,a co już z takiego cielaka wyrośnie to loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ok. Ja nie mam nawet chyba jednego czystej rasy sm, może z pięciu ma te 75% reszta 50 a może i mniej to powinny być jako mieszańce a nie simy.. Teraz po roku widać który ma więcej po ojcu sm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

rolnik 169 powiedz coś więcej o tej firmie, co mają w ofercie? jak u nich z uczciwością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Wczoraj byłem u pana Dobka po byczki o dziwo sam zaproponował żebym przyjechał i wybrał . Byłem nastawiony na simy ale dużo miał tym razem limousine i postanowiłem że weznę parę szt Lm , byczki jak już pisałem były piękne może nie za duże ale ładnej budowy i tak wybrałem aż 11 Lm 2 CH i tylko 2 simy .

Ogólnie to trochę drogo bo wszystkie policzył po 17 + vat tak więc mi wyszło za szt po 1800 zł.

Ktoś pisał w temacie że wciskają czerwone Hfy ale nie widziałem żeby tam jakieś były tower był w tym dniu naprawdę ok a było na stanie ponad 100.

Jak się bedą chować to już jnna bajka oby dobrze.

Morał z tego jest taki że najlepiej samemu sobie wybrać i wtedy nie ma Hf ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

kolega kupił tych z rumuni,dał w zastaw ziemię i w ciagu tygodnia 3 poszło do nieba i reszta jak się uchowa to będzie karmił do 800 kg za darmo i taki z tego biznes.Weterynarz brał prubki kału i też nic nie znalazł.Miał liczone za takie 80-100 kg 1600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik169    0

Ja te byczki kupiłem dzięki dobrej opini innego kolegi z forum :) a tak ogólnie to jestem bardzo zadowolony z zakupu ponieważ nie kupił bym nic takiego za tą cenę i przede wszystkim mam cielaki czystej rasy mam już ich od 3 marca na początku miały biegunkę ale to rzecież normalne i oczywiście dawałem im leki bo tamten koleś kazał i jużod dłuższego czasu jest dobrze daje im już wszystko to samo co dużym i z chęćom jedzą tyle że im się nawet wstawać nie chce takie lenie postaram się jutro wstawić foty. poz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojar    2

A poleciacie kupno cieląt ze Starego Sącza ?

Ich strona internetowa : http://byczki.pl/

a tu ogłaszają się na allegro : http://allegro.pl/ci...2075834213.html

Ktoś z was zamawiał , jeżeli tak to były zdrowe w jakich ilościach i czy przy zamównieniu simental'erów przywieźli wam mieczańce hf ?

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to się dobrze zastanów

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/50977-eko-natura-uwaga/

Edytowano przez stojar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja kupiłem 2-3tygodnie temu 20sztuk simentali czystej rasy(sprowadzone z rumunii) w wadze 90-120 po 1700zł z watem a bez wychodzi po 1570zł to chyba nie przepłaciłem?Woj.Mazowieckie Brałem z firmy agrostar z woj. lubelskiego i jestem jak na razie zadowolony bo co najważniejsze każdy jest zdrowy

szczepiles te cielaki jak tak to czym ja kupilem w sobote 10 sztuk i jak narazie sa smutne jak twoje sie zachowywaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simental10    0
Napisano (edytowany)

Witam, szukam informacji na temat kupna cieląt od rolników nie od FIRM, bo w poprzednim roku kupiłem 5 cieląt, 120 kg, 1600 zł/szt , które były już chore i na starcie poszło 200 na weterynarza + 2000 na mleko :(. Na targu też drogo i chore wszystko. Macie jakieś namiary ?

Edytowano przez simental10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

A po jakiego takim bykom po 120 kg dawałeś mleko? No i te 2000 zł za to mleko mnie przeraża dla 5 szt.

Nawet jak ktoś ma namiar to nie da bo sam tam kupi, ogólnie jest ciężko coś kupić duzi hodowcy krów mlecznych mają kupców stałych i nie chcą rozmawiać o sprzedaży. jak kupowałem kiedyś o takiego to musiałem brać co było na stanie hf to hf i na dodatek po 60 kg a z takimi roboty od groma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojar    2

Witam, szukam informacji na temat kupna cieląt od rolników nie od FIRM, bo w poprzednim roku kupiłem 5 cieląt, 120 kg, 1600 zł/szt , które były już chore i na starcie poszło 200 na weterynarza + 2000 na mleko :(. Na targu też drogo i chore wszystko. Macie jakieś namiary ? Jestem z woj. Świętokrzyskiego.

NIestety kolego u Nas w Świętokrzyskiem to ceny z kosmosu, a szczególnie na targu w Bodzentynie, tam sami handlarze kupić coś od rolnika graniczy z cudem, bo wolą handlarzowi sprzedać jak drugiemu rolnikowi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Film ze zdechlakami z EKONATURY

 

 

Nie jest wam dziwne, ze ten film dodał konkurencyjny RomanPason ? Moze to Wasze cielaki sa takie jakie sa ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojar    2
Napisano (edytowany)

@Wacek21 romanp to żadna konkurencja to właściciel Eko-Natury

syn pana Stanisława ,on na tym filmie chce pochwalić się jakie te cielaki "zdrowe " ,

Edytowano przez stojar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanp    1
Napisano (edytowany)

Może nie pochwalić ale pokazać że nie jest tak źle Handlujemy dużo a to że się zdarzają wpadki to każdemu. Sami chowamy ponad 300 owiec i nie moge się nikomu żalić ze w tym sezonie padło mi 40 Jagniąt czy 4 Jałówki . Po prostu tak jest że się może zdarzyć a że cielęta od Firm mają większe problemy ze zdrowotnością niż bezpośrednio od Rolnika to jest oczywiste i z tym nie dyskutuje . Ale niestety nie ma możliwości obejścia takich firm bo jak ma sobie kupić jeżdżąc po Rolnikach za cielętami większy Rolnik który potrzebuje w miarę wyrównanych cieląt powiedzmy 20 sztuk w Jeden dzień. Tak jest.

Komentarzy odnośnie tego że ktoś narzeka na cielęta od nas też nie komentuje bo sm wiem to że Kiedy padło by mi ciele za które dałem 1500 zł to by mnie chciało roznieść zawsze kiedy coś takiego się przytrafi staramy się to jakoś zrekompensować i pomóc ile się da ale. Ale rozumiem rozgoryczenie niektórych powiem tyle że ze swojej strony staramy się robić co się da dla zdrowotności towaru od nas.

Odnośnie komentarzy dla konkurencyjnych firm sam handluje i nie wieże w to że ktoś celowo sprzedaje cielęta chore z zamierzeniem żeby one padły u rolnika który je kupi.

Wydaje mi się że zdecydowana większość Klientów jest zadowolona . A to że zdarzają się niepowodzenia jest mi tylko przykro pozdrawiam i szczerze przepraszam wszystkich niezadowolonych klientów.

 

 

Cytowanie poprzedniego posta i porażające błędy ortograficzne .

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ms86    2
Napisano (edytowany)

witam ja kupiłem od nich cielaki nie dość ze chore to zaczęły padać te które już były ogólnie straty po zakupach z EKO-NATURY wyniosły 5 tys trzymajcie sie od tej firmy z daleka a co do rekompensaty wygląda to tak ze oczywiście firma przysłała pismo dopiero 2 miesiące po zgłoszeniu do instytutu weterynarii wniosku do prokuratury w którym piszą ze odbiorą cielaki w celu badan czy są chore kiedy już to co się udało uratować było nafaszerowane lekami tylko ze jakoś na początku nie wykazywali takiej inicjatywy przed rozpoczęciem leczenia

Edytowano przez ms86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek103
      Witam. Mam pytanie czy ktoś handlował z firmom  MAJ-POL z Barkowa? 
      Gość chce zaliczki za sprzęt który stoi w niemczech , powiedział  ze jak go przywiezie do polski i mi się nie spodoba to odda całą kase. Pytanie czy można mu zaufać? Miał ktoś takom sytuacje?
    • Przez matijas67
      Witam 
      Mam do was pytanie czy u Was też jak kupicie cielaki około 5-6 tygodniowe to po tygodniu od kupna wam chorują..
      Zaczynają się biegunki, gorączki, cielaki robią bokami, kaszlają..
      U mnie kiedyś tak nie było ale teraz ostatnie dwa rzuty to ciągle cielaki chorują
      Dodam że cielaki są odchowywane w jednej oborze A byki już w innej 
      Pozdrawiam
    • Przez DANDYS
      Kupie byczki do odpojenia hf lub mieszance . Zachodniopomorskie Lubuskie 
    • Przez Adamek7
      Witam. Posiadam 3-miesięcznego cielaka, który jeszcze popija niewielkie dawki mleka.  Problem w tym ze nie chce pić w ogóle wody. Ma do niej ciągły dostęp jednak nie chce jej pić . Wiaderko w ktorej jest woda jest czyste, a woda ma temterature pokojową. Czy jest jakiś sposób aby nauczyć go pic wodę czy przyjdzie to z czasem ? 
    • Przez Zico99
      Witam 
      Brał ktoś ciągnik w tym finansowaniu? Jak to wygląda przy modernizacji? Jaki wkład własny? Jaki długi okres kredytowania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj