Polecane posty

zetorus7441    1
Napisano (edytowany)

Czy ktoś wie jaką wydajność ma cx 5090 i jak ustawiacie sita i wiatr. jeśli ma ktoś jakieś doświadczenie z tym kombajnem to prosił bym o odp. No i wszystkie spostrzeżenia przy eksploatacji.

Edytowano przez zetorus7441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

o ile sie nie myle to CX5080 dopiero od jesieni 2011r można bylo zamawiać to co ci mają napisać o eksploatacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

z tego co ja sie orientowalem to csx7040 ma przerob 21t/h...ale nie wiem czy masy przerobowej czy tez juz odzielone ziarno...w RPT rolnik z ZDUN ma cx 5080 i napisal w gazecie ze osiagnal 3 ha/h przy 7 tonach pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorus7441    1
Napisano (edytowany)

ten kombajn co kupiłem(cx5090) jest kombajnem popokazowym czyli w żniwa ubieglo roczne już kosił wiec nie możliwe że na jesieni dopiero wszedł. Co chodzi o csx 7040 to jest chyba troche mniej wydajny od 5090 na zdrowy rozum. Z drugej strony dealer mi powiedział ze 5090 ma wykosić ok 2h/godz. dodam ze ten co go kupiłem ma separator z odrzutnikiem.

Edytowano przez zetorus7441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9
Napisano (edytowany)

jak byłem na pokazach koło Płocka to był CX serii 5000 to mówili że to egzemplarz pokazowy który zastąpi w 2012r w Polsce serie CSX ale nie sprzeczam sie

Edytowano przez danielo324

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

danielo ja troche wiem ze kilka tych kombajnow wyszlo przed premiera do sprzedazy . zetorus a na czym ma byc wiecej wydajny cx5090 od cx 5080 skoro maja te sama powierzchnie sit, te sama powierzchnie separacji itd tylko sie roznia moca silnika i pojemnoscia zbiornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorus7441    1
Napisano (edytowany)

Właśnie tego nie wiem. Z tego co wyczytałem to niby 5090 jest bardziej wydajny od 5080 o tym świadczy wyższa cyfra(90) na końcu symbolu. I teraz to cholera wie jak jest naprawde. wiecie może gdzie można znaleść przybliżoną wydajność komajnów(tak do porównania). ale mi chodzilo że csx 7040 jest mniej wydajny od cx 5090- tak przynajmniej myśle. Już przepadło bo kupiony ale tak poprostu szukam czego mogę sie po nim spodziewać. Bo dealer już tak mi w głowie namieszał że już sam nie wiem co jest lepsze. W tych broszurkach jest napisane ze separator obrotowy i odrzutnik Straw flow to opcja a dealer mówi że to standard.

Edytowano przez zetorus7441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0
Napisano (edytowany)

w polsce to standard :) no niby powinien byc wydajniejszy. ale rolnik ze ZDUN opisal jak jest obciazony silnik podczas zbiorow. i w czasie zbioru zboz silnik byl obciazony w 40-50% (nie wiem jaki heder mial) dopiero pod gorke i w qq mial niby dopiero 90% obciazony silnik....wiec w cx5080 (tak mi sie wydaje) silnik jest mocny. a 5090 tym bardziej. wiec ja nie wiem kiedy bedzie wydajniejszy....chyba pod gorke :) dealer kiedys mi pokazywal tabelke wydajnosci miedzy kombajnami...i cx 5080 jest niby wydajniejszy od tucano 330 i jd 1570,w540. a troche mniej wydajny od lexiona 620 i tucana 430

Edytowano przez szerszen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorus7441    1

a wiesz może czy taką tabelke można gdzieś znaleźć w necie? Już szukałem ale bez rezultatu- może źle szukałem! A pisła może coś o tym czy miał bembny domłacające?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0
Napisano (edytowany)

watpie zeby ja mozna bylo znalesc....tzn? jak bebny domlacajace? w tej tabelce on byl testowany z systemem multi tresh czy jakos tak :P 4 ''bebny'' :)

Edytowano przez szerszen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorus7441    1
Napisano (edytowany)

no i właaśnie o ten system mi chodzi. Kombajn ma pracować na 250ha więc myśle że da rade. Założyłem jeszcze jeden temat o wysówanym hederze. Możesz zerknąc i wyrazic swoją opinie? bo widze że masz troche wiedzy na ten temat. Z góry dzieki

Edytowano przez zetorus7441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorus7441    1

no właśnie ja juz kupiłem wybrałem właśnie ten cx 5090 z hederem varifeed popokazowy. Myśle że bedzie dobry i wystarczający bo jak wiadomo w żniwa każda godz. sie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
danielo ja troche wiem ze kilka tych kombajnow wyszlo przed premiera do sprzedazy . zetorus a na czym ma byc wiecej wydajny cx5090 od cx 5080 skoro maja te sama powierzchnie sit, te sama powierzchnie separacji itd tylko sie roznia moca silnika i pojemnoscia zbiornika?

 

Akurat moc silnika jest rzeczą ważną i ma to znaczenie przy wydajności kombajnu dla przykładu porównaj sobie modele Lexiona od 640 do 670 całym systemem omłotu i czyszczenia nie będą się różnić tylko pojemnością zbiornika i mocą silnika i chyba nie twierdzisz, że model 670 jest tak samo wydajny jak 640 bo jaki sens byłby wtedy robienia go...

 

Co do CX5090 jest on odpowiednikiem modelu CSX7060 więc będzie wydajniejszy od CSX7040... Do do samej wydajności CX5090 myślę, że można go porównać do Tucano 430 ale będzie już miał mniejszą wydajność niż Lexion 620... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorus7441    1
Napisano (edytowany)

a Tucano 430 jaką ma przybliżoną wydajność jeśli mógłbyś napisac w oparciu o jakieś fakty. Jaką podają?

Edytowano przez zetorus7441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

danield przeczytales to zdanie?

 

'' i w czasie zbioru zboz silnik byl obciazony w 40-50% (nie wiem jaki heder mial) dopiero pod gorke i w qq mial niby dopiero 90% obciazony silnik...''

 

masz odpowiedz dlaczego tak napisalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorfik    1

No to i ja dołącze kilka słów wyjaśnień. Pierwsza sprawa seria CX 5000. Wiem tylko tyle i to wiadomość pewna. Koncesja na CSXa zostałą sprzedana do Rosji a wiec NH coś musiał wprowadzić no to wprowadził CX o mniejszych wydajnościach. Wiem, że seria CX jak sama nazwa wskazuje ma być naszpikowana elektroniką co nie oznacza, że CSx taki być nie mogł.

Co do porównań i wydajności to jestem posiadaczem wymienionego Csx-a 7040. Wydajność którą znalazłem gdzieś w papierach nie pytajcie gdzie bo nie pamietam to 18t/ha. Wydajność rzeczywista przy dobrym ustawieniu komabajnu uzyskana to 15-16t przy długim polu i wysypywaniu w czasie postoju co oznacza że w czasie jazdy to co pisze producent jest do osiągniecia. Z tym odrzutnikiem plew straw-flow to prawda niby opcja a rzeczywistości standard czyli jak to niektórzy twierdzą są 4-bebny choć to niewłaściwe określenie bo jest beben-odrzutnik-separator obrotowy-odrzutnik straw-flow. Co do tucano to mój jest odpowiednikiem 430 a więc jeśli ten cx5090 (specyfikacji nie znam) jest odpowiednikiem 6klawiszowego 7060 to odpowiednio będize to odpowiednik440/450? ale na pewno nie 430!!! W kwestii obciążenia ja przy wydjaności 15-16t mam obciązenie 40-60% a 90 przekraczałęm jak młóciłem pszenżyto które było przerośniete rzepakiem (zielonym) i jechałem pod górke.

Co do Varifeed fajna opcja tylko podobno robią się schody gdy gdzieś lekko pukniesz... ;)

 

upss teraz czytam i widze że ten CX5090 ma mocy 299KM i tylko 5klawiszy???? Kurde ja w swoim myśle jakby tu doczepić szóstego a mam 240KM... Jak Ty tą moc spożytkujesz to nie wiem .... Choc być może powierzchnia wytrząsaczy jest większa co rekompensuje w cześci te 5 klawiszy..Mam nadzieje, że sie nie wygłupiłeś z 5m hederem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj