jacekbee

Wybór zestawu 2x14t, czyli wybór przyczepy czternastotonowej

Polecane posty

michal1993    459

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba gdzieś czytałem że w ZASŁAWACH montowane są nowe opony już fabrycznie. Ogólnie jak miałbym kupować i miałbym pieniądze to wybrałbym właśnie Zasława. Z tego co się orientuję to jest dawny Autosan, który chyba cieszył się dobrą opiną. Zakup przyczepy to zakup na długie lata więc myślę że nie ma co oszczędzać.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

Od sierpnia 2011 Zasław ma takie same uszczelnienie jak metaltech. Burta uszczelniona jest prętem, więc niczym się nie różni.

W standardzie nowe opony 385 lub 400. Dopłata za 420.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Jacku, posiadamy 2x Metal-tech 12t i 2x Wielton 12t. Wieltony są w pełnym wyposażeniu, natomiast MT nie mają koła zapasowego (bo wtedy jeszcze nie było) oraz opony do nich są nalewane (odnawiane?). Z rzeczy, które wymieniłeś warto wziąć wszystkie i zaczep automatyczny - co najwyżej można zrezygnować z jednego zapasowego koła, bo chyba i tak będą jeździć w zestawie, co nie? Opony doradzałbym 425, bo nasze 12-tki miały tendencję do grzęźnięcia (zwłaszcza z MXu135).

 

Teraz o samych przyczepach:

- MT mają wysokie resory, mocno się bujają na boki - stwarza to niebezpieczeństwo na polach górzystych, lecz dzięki temu lepiej nadają się w teren.

- Wieltony mają krótką amortyzację - lepiej prowadzą się na drodze, są bardziej stabilne. Jednakże gorzej radzą sobie w terenie.

 

Co do wykonania to ciężko jest mi cokolwiek powiedzieć, bo z Wieltonami jeszcze nic złego się nie dzieje, więc nie mam punktu odniesienia. Wieltony są ciutkę bardziej szczelne od naszych starych MT.

 

Jakbyśmy teraz wybierali to nie wiem czy nie wzięlibyśmy Zasława lub nowych Metal-techów. Napewno jest w nich wygodniejszy sposób ściągania koła zapasowego. Ale jeśli już to dopiero za kilka lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

Dziękuje za konkrety :) Na polu bitwy został Metaltech i Zasław. Różnica 4tys na 1 sztuce na korzyść Zasławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wielton jest troche przereklamowany przy wywracaniu pszenicy do zmijki zboze leci miedzy spodnica a bokami przyczepy 14 burty poszly do poprawki do wielunia instalacja elektryczna kiepska ... przyczepy przereklamowane.

 

Potwierdzam przy kiprowaniu do tyłu leci po burcie. :) Znaczy nam leciało, bo pociągnęliśmy burty silikonem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Dziękuje za konkrety :) Na polu bitwy został Metaltech i Zasław. Różnica 4tys na 1 sztuce na korzyść Zasławia.

 

 

ZASŁAW MT

 

63000 62900

 

 

Plandeka ze stelażem 2800 2750

Zaczep obrotowy 980 980

Zaczep automatyczny 2100 Rockinger 24t uciagu 1830

Zapas 385 bieznikowany 1290 1050

Koło nowe 1890 Nowy Kormoran 2180

Winda koła zapasowego 350 Obrotowy kosz koła zapasowego 890

Pomost roboczy 550 550

Zmiana koloru 1000 650

Rynna zsypowa boczna 1700 1760

Dopłata do 60km/h 3500 3140

Koło 425 odnawialne szt 820 805

425 nowe szt. 1300 1210

Dopłata do kół 550 4400 Euro Grip 500 6900

 

 

 

:) Teraz wybieraj. To ceny z cenników. Upust musisz sobie załatwić u dealera. Powodzenia. :)

 

Dziękuje za konkrety :) Na polu bitwy został Metaltech i Zasław. Różnica 4tys na 1 sztuce na korzyść Zasławia.

 

 

ZASŁAW ---------------------------------------- MT

 

63000 ---------------------------------------- 62900

 

Plandeka ze stelażem 2800 ---------------------------------------- 2750

 

Zaczep obrotowy 980 ------------------------------------------ 980

 

Zaczep automatyczny 2100 ------------------------------------------ Rockinger 24t uciagu 1830

 

Zapas 385 bieznikowany 1290 ------------------------------------------ 1050

 

Koło nowe 1890 -------------------------------------------- Nowy Kormoran 2180

 

Winda koła zapasowego 350 --------------------------------------------Obrotowy kosz koła zapasowego 890

 

Pomost roboczy 550 ------------------------------------------ 550

 

Zmiana koloru 1000 --------------------------------------------- 650

 

Rynna zsypowa boczna 1700 ------------------------------------------------ 1760

 

Dopłata do 60km/h 3500 -------------------------------------------- 3140

 

Koło 425 odnawialne szt 820 ------------------------------------------------ 805

 

425 nowe szt. 1300 --------------------------------------------------- 1210

 

Dopłata do kół 550 4400 ------------------------------Euro Grip 500 6900

 

Zasław ma jeszcze w standardzie zbiornik na wode i skrzynke narzedziową a MT ma w standardzie oświetlenie ledowe.

 

:) Teraz wybieraj. To ceny z cenników. Upust musisz sobie załatwić u dealera. Powodzenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Chodzi głównie o homologacje. Są to nowe przyczepy i w razie ''W'' doczepi się do tego począwszy policjant kończywszy na ubezpieczycielu.

 

 

 

Jak na razie będzie z nimi pracowa ciągnik o mocy 240KM także myślę że problemów nie będzie.

problemy mogą być...

jak tak bardzo chcesz nie naginać przepisów to sprawdź homologację zaczepu ciągnika. szczerze mówiąc nie widziałem zaczepu na którym było napisane więcej niż 30.000kg.(mogę się mylić). także w razie "W" będą mieli do czego się przyczepić... nawet jak będziesz jechał na pusto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

W lutowym numerze RPT jest artykuł pt.,, Jak dobrać zaczep do ciągnika?"

 

i zakładając masę ciągnika 10t oraz załadowanych przyczep 36t to teoretyczny wskaźnik siły uciągu wynosi 76,77kN czyli 7825kg, więc taki zaczep z napisem 15000kg (jaki jest w mniejszych MF serii 5400,) powinien wystarczyć ;) zakładając oczywiście poprawność założeń i wzoru przedstawionych w artykule :)

 

@Buuz40 widzę że się orientujesz w cenach przyczep Metaltech, więc jak możesz to podaj ceny przyczep TS16000-18000 z dodatkowymi opcjami typu skrętna oś, nadstawki, boczny wysyp, plandeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Za 12 ton z Wieltona powiedzieli mi 51 tyś, a za Metal tech 47, Do zabrania. Myślałem że metal tech to jest tańszy, a tu wychodzi że 14 tak samo kosztuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Cześć LowRider

 

Podaje Tobie ceny : TS 16 TS 18

70800 79900

Dopłata do osi skrętnej 5260 5260

Hydr syst wymuszonego skrętu osi 6320 6320

60km/h 2550 1580

Dodatkowy boczny wyładunek prawy lub lewy 5410 5640

Plandeka ze stelazem 2890 2990

Pomost roboczy do obsługi plandeki 530 530

Zmiana wysokości nadstawy z 500 na 700mm 1205 1320

Zmiana wysokości ściany z 1250 na 1700mm 4985 5139

Hydrauliczna blokada resorów 1950 1950

Własna hydraulika WOM 7650

Zaczep RO 810 siła uciagu 20t 980 980

RO 40/45 24t 1830 1830

Wew pland do skrzyni chroniaca okopowe 2650 2650

Zmiana lakieru 750 750

W standardzie masz 385/65/22,5'

Dopłaty do kół: nowy kormoran 4930 4930

Zapas kormoran 2180 2180

 

Dopłata do kół 425/65/22,5' Bandenmarkt 3100 3100

Zapas 425/65/22,5' Bandenmarkt 1840 1840

 

Dopłata do kół 425 Austone 4660 4660

Zapas 425 Austone 2250 2250

 

Dopłata do 18R22,5' 4330 4330

Zapas 18R22,5' 2130 2130

 

Dopłata do 445/65R22,5' 8210 8210

Zapas 445 3190 3190

 

 

Dopłata do 20,5 R22,5' 8210 8210

Zapas 20,5 3190 3190

 

Dopłata do 550/60-22,5' 16PR Mitas 6460

Zapas 2590

 

 

Dopłata do 550/60-22,5' 16PR Euro- Grip 6980

Zapas 2850

 

 

Dopłata za 560/60-22,5' Treleborg 11890

zapas 4080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam Forumowiczów,

Zwracam się z prośbą o wrażenie swoich opinii i spostrzeżeń co do wyboru klasycznej, dwuosiowej przyczepy rolniczej o ładowności 14 ton. Jestem w trakcie wyboru, więc każde uwagi z waszej strony będą dla mnie przydatne. Wyposażenie przyczep jest bardzo zbliżone, mimo wszystko postaram się wam przedstawić ogólne dane dotyczące wyposażenia (nie ma sensu kopiować danych ze stron producentów). Producenci i modele, które wchodzą w grę to: Metaltech Mirosławiec DB 14000, Wielton PRS2/W14, Zasław D-737AZ-14, PRONAR T680 i Unia Group Brzeg P – 14Long [TAS3/4]. Wszystkie oscylują na pograniczu 61-63 tys. PLN.

Lista wyposażenia, które zamierzam wziąć:

 

- Plandeka ze stelażem (około 2700 zł)

- Koło zapasowe (ok.1350 zł)

- Zaczep tylny automatyczny (ok.2000 zł) czy zwykły obrotowy (1000 zł)

- Pomost roboczy na ścianie przedniej (ok.500 zł)

Ewentualne dodatkowe wyposażenie:

- Nadstawki 800 mm zamiast 600 mm

- (Moim zdaniem najważniejsze) Dopłata do nowych opon (lub dopłata do opon o szerszym rozmiarze): 800-1200 zł/szt.

 

 

Za co warto dopłacić, a co może okazać się zbędne ??

Jeżeli ktoś z was ma uwagi, coś wam się podoba lub nie to proszę o opinie.

 

Pozdrawiam,

jacekbee

 

jestem szczęśliwym posiadaczem przyczepki zasław D737AZ12 rok prod 2010 zakupu luty 2011, przed zakupem prześwietliłem bardzo dokładnie większość marek, po ostatniej wystawie "premierach" jestem pełen podziwu naszym polskim producentom zasławkom i wieltonkom jak bardzo można sp***dolić fajny, solidny, rodzimy sprzęt żal d*pę ściska panowie na renomie daleko przyczepka nie zajedzie producent również.

ps. chyba że wystawiali wersję na rynek Polski-SE :)

rada dla autora tematu oglądaj na żywo i sam oceniaj bo zasławka którą kupiłem dokładnie rok temu to całkiem inna przyczepa niż te które teraz produkują.

Edytowano przez SOKOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

problemy mogą być...

jak tak bardzo chcesz nie naginać przepisów to sprawdź homologację zaczepu ciągnika. szczerze mówiąc nie widziałem zaczepu na którym było napisane więcej niż 30.000kg.(mogę się mylić). także w razie "W" będą mieli do czego się przyczepić... nawet jak będziesz jechał na pusto..

W razie kontroli wystarczy, że popatrzą w dowody rejestracyjne. DMC całego zestawu nie może przekroczyć 40t, a nie da się tego zrobić podpinając dwie przyczepy o ładowności 14t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

jestem szczęśliwym posiadaczem przyczepki zasław D737AZ12 rok prod 2010 zakupu luty 2011, przed zakupem prześwietliłem bardzo dokładnie większość marek, po ostatniej wystawie "premierach" jestem pełen podziwu naszym polskim producentom zasławkom i wieltonkom jak bardzo można sp***dolić fajny, solidny, rodzimy sprzęt żal d*pę ściska panowie na renomie daleko przyczepka nie zajedzie producent również.

ps. chyba że wystawiali wersję na rynek Polski-SE :)

rada dla autora tematu oglądaj na żywo i sam oceniaj bo zasławka którą kupiłem dokładnie rok temu to całkiem inna przyczepa niż te które teraz produkują.

 

Możesz podać przykładowe różnice??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mniej masywne ( cieńsze) profile burtowe, kule+uchwyty od wywrotu bardzo odchudzone, zawiasy miedzy burtą a nadstawką - hmm .... ( wulgaryzm ;)), elementy ryglowania burt- takie haczyki i oś baaardzo odchudzone, malowanie jak było do kitu tak dalej jest, mizerne felgi u mnie były made in germany- w moich mniej otworów odchudzających grubsza blacha, pomost roboczy u mnie można we 2 grillować teraz chyba nawet sam grill nie zmieściłby się tyle co zapamiętałem różnic na + zmienili możliwość demontażu słupków/kłonic i dalej mają najlepszą ramę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal511    0

A ja Panie Jacku radzę Ci Metal-Tech gdyż znam kilku właścicieli przyczep tej firmy i są zadowoleni. Jedyny problem o jakim słyszałem w tych przyczepach to te nalewane opony... wiem że u pękały w spółce u mnie w wiosce w DB14 ale zmienili je na nowe i śmigają aż miło popatrzeć (a mało mają takich dni w roku w których stoją nieużywane), więc rozważyłbym dopłate do nowych opon. Ale wybór należy do Ciebie! Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Widziałem w tym roku na Premierach przyczepkę z Metal- Tech-u i szczerze mówiąc to blachę na podłogę lepiej położy byle jaki wiejski spawacz. Totalna fuszerka, żeby na podłodze był kilku milimetrowy "stopień".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mainbrain    6

Michal511, opony regenerowane różnią się między sobą diametralnie. Niestety nie da się na wszystkim zaoszczędzić, ale mimo wszystko jestem zdania, że w przyczepach rolniczych opony regenerowane są w zupełności wystarczające.

Do autora wątku. Jak pisałem przed chwilą w innym temacie: skup się na prawdziwych producentach przyczep, tj. Metal-tech, Pom-Eko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Podejrzewam że Wieltol i Zasław jest jednym z najlepszych producentów. Dlatego że już kupę lat produkują naczepy i mają maszyny i robią z porządnej stali. Nabrali bardzo dużego doświadczenia.

 

Metal tech był fajny, ale parę lat temu, teraz to już nie to.

Co amsz na myśli pisząc o prawdziwych producentach??

|dla ciebie tylko jest dwóch. a przecież producentów jest kupę.

Pronar, Zasław WIelton nie wspominając z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

strautmann ma na 14 tonowa dobrom cenę a jak dobrze się potarguje toi taniej od polskiej a sprzęt jest niezły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Odnawiam temat, sam jestem na etapie wyboru przyczepy o ładowności 14 ton, czy może ktoś dokonał takiego zakupu w niedalekiej przeszłości i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami?? Ja w głównej mierze biorę pod uwagę takie marki jak:

Wielton,

Metal Tech,

Metal Fach,

Pronar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Wielton nie polecam skrzynia się rozszczelnia ciężko wyegzekfować naprawe gwarancyjną, metal tech co do wykonania nie słyszałem zastrzeżeń podobno są miękie i wysokie na resorach potrafią się zabujać, metal fach nie mam pojecia, pronar posiadam dwie 14 z awari jedno kolo wystrzelilo na postoju a na jednej oponie wyskoczyła "bula" opony nalewki bandenmarkt, jest jeszcze jeden mankament brak smarownika przy dzwigni od otwierania przednich burt na uchył( może już to zmienili bo moje maą już 3 lata)pozatym dobrze się sprawują są szczelne, hydraulika pneumatyka ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Napisano (edytowany)

PROXIMAMICHAL: Zgodzę się z tym, że przy zakupie przyczepy za ponad 60 tys. kombinacje z zaczepami ze szrotu nie leży w mojej naturze ;) Chodzi głównie o homologacje. Są to nowe przyczepy i w razie ''W'' doczepi się do tego począwszy policjant kończywszy na ubezpieczycielu.

 

 

Jak na razie będzie z nimi pracowa ciągnik o mocy 240KM także myślę że problemów nie będzie.

 

 

 

Jakie kupiłeś ??

 

Ja mam pronara ponad 4 lata, narazie wszystko Ok.

 

Z ciekawości zapytam jaką masz wpisaną w MF maksymalną masę ciągniętej przyczepy??? Z tego co ja wiem to zespół pojazdów może ważyć 40t a same 2 przyczepy będą miały DMC 38t a ciągnik jeszcze pewnie pod 10t masy włąsnej. Ja jak rejestrowałem Aresa 735 to diagnosta od 40t odjął masę ciągnika i w dowodzie mam ze mogę ciągnąć 31,9t. Akurat zestaw hl+brandys mi sie mieści bo mają razem DMC 30,8t

Edytowano przez piootr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

Witam, Chciałem odnowić temat bo podobie jak kolega stoje przed wyborem przyczepy 14 ton,z tym ze do mnie bardziej przemawia ZASŁAW sa tez Pronar, Metal-tech,no i pytan ie do was na temat systemu drzwiowego co sadzicie, czy warto brac ta opcje? 3tys dopłaty,a i jeszcze jaka opinie ma firma DOUBLE STAR opony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

witam czy ktos może cos napisac o przyczepach 14 ton firmy metal fach ? może ktoś juz takie posiada i mógłby się wypowiedzieć. pozdrawiam

Edytowano przez lukasz27

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez AchimR
      Autorski zestaw do całkowitego usunięcia chłodnicy EGR.
      Oczywiście wymagana jest modyfikacja map sterownika silnika.
      Całość z nierdzewki. Elementy cięte laserem i obrabiane na tokarce.
      Zestaw pasuje do serii XX30, ale zrobimy do każdej maszyny. Bo jak robić to od A do Z.

    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
    • Przez kierasek16
      Witam ma ktos do sprzedania kola do Hl6011 o rozmiarze 12.5/20 
    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj