pigmer

Siła uciągu ładowarek teleskopowych

Polecane posty

dawidg2    31

ładowarki mają dobry uciąg bo ważą przeważnie koło 7 ton mam na myśli te z pokroju JCB 531-70, mocy to też mają odpowiednio 100-130KM, a ciągniki tej mocy to mają do 5 ton bez dodatkowych balastów. Sam mam 531-70 Agri Super, 130KM prawie mocy, sobie nic nie robi z przyczep 4 tonowych, a i ciężarówki zakopane też bez problemu wyrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3

A co myślicie o ładowarkach New Holland (ogólnie), czy są awaryjne?

I co myślicie o tych ładowarkach: http://maszyny.dlafa...ncie-poniej-6-m - dadzą radę pociągnąć ok. 30 balotów słomy na lawecie lub na przyczepach? Dealer mówił, że mają silnik Perkinsa i za model LM5030 trzeba zapłacić ok.180 tys. netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Od 2 miesiecy mamy waidemana 6025 bez problemu sobie radzi w ciaganiu przyczep z kiszonka po 20-25 bel kazda ponad 500kg na jednej lawecie specjalnej do bel... a ten model ma zaledwie 68KM wiec o czym mowa wieksze tym bardziej sobie dadza rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

Bez problemu? Wątpie, ponad 10 ton bez masy przyczepy, czyli 13 ton to na ciagnik 70 KM dużo, a co tu mówić o ładowarce... Może ciągnie, ale 10 km/h...

Edytowano przez wojtaso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

nom akurat ja ciagam przyczepe z takim ciezarem ta ladowarka mam ciagnik McCormick tez 68KM i powiem szczerze ze ladowarka ma lepsza sile uciagu bo jest ciezejsza... I z predkoscia do 25-30km oczywiscie po drogach utwardzanych nie po polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Pewnie troche się ugniecie :D

A tak na serio to co o tych filmach myślicie, napęd tej ładowarki długo wytrzyma obciążenia jeżeli będzie się ciągać nią takie sprzęty (albo np. płóg)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko38    1

merlo 26.6 spt z 2006 ma coś ok 100 km silnik Perkinsa spala przy pługu śnieżnym max 6l/mth ma placu załadunek BB palet rozładunki 2,5 l/mth wiec jesli chodzi o paliwo to można zapomnieć go nalac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0
Napisano (edytowany)

Napewno na mth? Twoja ta ładowarka- ty osiągnełeś takie spalanie, ty mieżyłeś?

2,5 l na mth i nietrzeba taniego paliwa! Ładowarkę kupowałeś używaną?

Miałeś jakieś awarie i jak z dostępnością części do tych ładowarek? Ta ładowarka ma napęd mechaniczny? Dużą ma siłę uciągu?

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko38    1
Napisano (edytowany)

ja na niej pracuje. wiec wiem ile spali:D ale tak niskie spalanie uzyskaliśmy przez samodzielna regulacje pompy paliwa. wcześniejsze spalanie od 5 do12 na mth. ładowarka z 2009 roku(ale pewien nie jestem) zakupiona po spaleniu z przebiegiem 2500 mth na chwile obecna ma 11 000 mth dotychczas wymienione

*pompa hydrauliki koszt ok5 tys. po przerobieniu kładziemy pompe za 700 zł o wydajnosci 47 l.

*ogumienie wymiana przy 9000 mth- mitas do tanich nie należy

* oberwane poduszki silnika wentylator spotkał sie z chłodnica koszt serca chłodnicy 1000 zł i wiatrak 600 zł

*szyba dzwi bocznych chyba z 10 ich poszło już :D po 100 za sztukę.

* łożyska (teflony) na wysuwie komplet ok 500 zł. łożyska na zwolnicy czy ja k to się mówi kolejne 500zł.

* kolejna rzecz to przełącznik jazdy konkretnie krańcówki które sie zużywają, ale można je zastaspic takimi za 4 zł :D oraz guziki w dżojstiku po 50zł za sztuke

* i ostatnia awaria która się przytrafiła padła turbina.... ale oleju nie wyssała z silnika koszt turbiny perkinsa 5 500 zł

 

To chyba wszystko na ta chwile:D sorka ze dopiero teraz;/

napęd hydrostatyczny z 2 biegami 1 do 15km/h 2 do 25km/h raczej bez problemowy. Co do uciagu to powiem ze tira ruszy z przyczepa masa całkowita 22 t da sie jechać ale nie wiem jak olej się zachowa w dłuższej trasie. a poza tym nie ma wyjść na hamulce ani tez światła. W tej kwestii pisze co wiem z doswiadczenia :D

Edytowano przez darko38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko38    1

nowa.... hmmm..... zależy ie to ma robić bo jak wiesz ze gasić jej nie będziesz to owszem ale biorąc pod uwagę cenę nowej a używanej to nowa odpada... tym bardziej ze co do napraw i przeglądów robimy to sami.znana jest nam budowa i konstrukcja także po co uczyć sie na innych sprzętach. ja pozostał bym przy merlo. a rynek wtórny jest ogromny jest w czym wybierac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid87Wlkp    0

W wielkim skrócie Claas, JCB i Merlo

 

Ale każda ma swoje plusy i minusy. No i oczywiście każdy ocenia względem swoich potrzeb/oczekiwań. Ja mam dylemat miedzy JCB i Merlo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olo1104    0

Witam,czy chińska ładowarka ma duży uciąg?ta o mocy 50km, waga ok 4 ton,czy uciągnie na kilku kilometrach przyczepę z belami?waga zestawu ok 10ton dystans ok 3km,niekoniecznie po równym,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

najmniejsza MLT  o masie włąsnej 6T bez problemu wciaga załadowaną przyczepe 10T zboża nawet pod górkę (wjazd go stodoły). Przy tej samej przyczepie NH TD90 potrafi sie poślizgnąć


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj