Skocz do zawartości
gabrysiek

Technikum rolnicze czy technikum agrobiznesu?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gabrysiek    47

Nie głupio gadasz.

Trudno mi się odnieść do poszczególnych kierunków o których mowa, aczkolwiek wydaję mi się że na rolniku bd miał więcej o typowym rolnictwie z lat 80. Sam mechanik też to raczej pewnie na samochodówkach bd się skupiał. 

Po mechanizacji rolnictwa nie wiem jak jest z kwalifikacji do przejęcia ziemi i korzystania z programów UE, ale chyba najlepszy wybór. Wydaję mi się że jak byś jeszcze studia w tym kierunki kiedyś sobie zrobił i specjalizował się troszkę w elektronice to te nowe ciągniku JD, NH czekają na Twój przyszły warsztat. Jest na AF jeden użytkownik co naprawia właśnie te nowsze ciągniki, a to wydaję mi się że może być dobra robota gdyż maszyn cały czas przybywa, a niestety rolnicy często są zmuszeni czekać na serwis.

Finlan    11

Mi głównie zależy by naprawiać własny sprzęt w miarę możliwości i umiejętności. Trochę się po interesowałem co i jak z tymi kierunkami. Na technika rolnika na pewno się nie wybieram, teraz albo tmria lub tm i tu jest spory dylemat co wybrać. Zaletami jak dla mnie w szkole rolniczej jest to, że mamy do czynienia głównie z maszynami rolniczymi, za darmo prawko kat T i B, kurs operatora kombajnu, itp. związanych z rolnictwem z kolei wadą tak sobie wyposażony warsztat. Z plusów szkoły mechanicznej: bardzo dobrze wyposażenie warsztatu, możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji, ukończenie kursów np. operator obrabiarek CNC,  spawalniczych różnymi metodami, tokarz-frezer, możliwość uczestniczenia w kołach zainteresowań. No i oczywiście nauka obsługi programów typu CAD czego nie ma w rolniczej.  Wada to brak uprawnień rolniczych. Co do mechanika, on głównie zajmuje się obróbką metali, jakieś dorabianie części, od samochodów jest technik pojazdów samochodowych. Myślę że w mechaniaku sporo więcej dowiedział bym się na temat konstrukcji maszyn. Był u nas ostatnio gość ze szkoły rolniczej, twierdzi on że tmria jest lepsze od mechanika, bo ma się dodatkowo uprawnienia rolnicze, znając życie pewnie tylko zachęcał do nauki w jego szkole. Co Wy byście wybrali na moim miejscu? Może ktoś na forum jest na mechaniku i zechciałby podzielić się swoimi spostrzeżeniami ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Sprawdź w Kalendarzu Rolnika, co ciekawego wydarzy się w Bednarach i którzy użytkownicy AgroFoto.pl będą na Agro Show 2014

http://www.agrofoto..../212-agro-show/

A wiec tak jak w tamtym roku to i w tym zakładam temat na Agroshow Bednary 2014.

Chciał bym się dowiedzieć kto będzie, i czy robimy jakieś spotkania?

Jak wiadomo, ja juz sie szykuje i prawdopodobnie wpadnę razem z ekipa z Anglii Bede we wszystkie 3 dni.

http://www.agroshow.eu/agroshow/
    • Przez kamil255
      Witam.Wybiera się ktoś do Rzeszowa na studia na kierunek rolnictwo w tym roku?
    • Przez krzeski
      Witam
      Poszukuje firmy ktora przyjmuje maszyny rolnicze i ciagniki w rozliczenie moze zna ktos?
      Badz handlarza ktory skupuje takie rzeczy.
    • Przez VanGalleK720
      Witam!
      Zastanawiam się, czy nie pójść do technikum rolniczego po gimnazjum (3 klasa).
      Gospodarstwo przepisze mi wujek i tata, łącznie będzie to 5ha ziemii, i zabudowania pod hodowlę trzody na 7-9 sztuk dorosłych.
      Sprzęt to:
      - Władek ,
      - Pług 2 skibowy ,
      - Kultywator 2,1m + wałek ,
      - Brony trójki ,
      - Kopaczka do ziemniaków dwurzędowa ,
      - Sadzarka do ziemniaków dwurzędowa ,
      - Obsypnik do ziemniaków 5 rzędowy ,
      - Rozsiewacz "Lej"
      - Opryskiwacz 600l
      - Siewnik konny (do Władka)
      Myślę o rozwijaniu gospodarstwa, powoli.
      Dopłaty oczywiście wchodzą w grę.
      Pozdrawiam.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.