Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BYCZEK7

naprawa sprzęgła Ursus 3512

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
BYCZEK7    0

rozpołowiłem ferdka noi tarcza drugiego stopnia została zniszczona te nity co trzymają ją na wieloklinie zostały scięte noi pompa od podnośnika nie chodzi . DAJCIE MI JAKĄŚ POMOC :P

wsk125ccm    11

też mieliśmy taką awarię kilka lat temu, myśleliśmy że pompa siadła, rozebraliśmy a tu wszystko ok, więc zabraliśmy się za sprzęgło i od razu obie tarcze

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62
też mieliśmy taką awarię kilka lat temu, myśleliśmy że pompa siadła, rozebraliśmy a tu wszystko ok, więc zabraliśmy się za sprzęgło i od razu obie tarcze

To standard w MF u mnie najpierw pierwszy stopień a niedawno drugi ścieło, nawet jeśli tarcza jest gróba nie warto nitować, tylko kupić nową, bo nowe są teraz podwójnie nitowane i stykną już chyba do końca bo poza tym słabym nitowaniem to nie ma ciągnika o wytrzymalszym sprzęgle :P

Kamyk514    0
no właśnie sprzęgło po 14 latach wytarło tylko 1 mm

U mnie sprzęgło po 10 latach jeszcze chodzi bardzo dobrze pompa tez działa bez zarzutu :P

Ferdek07    62
U mnie sprzęgło po 10 latach jeszcze chodzi bardzo dobrze pompa tez działa bez zarzutu :P

masz 10 letniego 3512? to może masz już podwójnie nitowane sprzęgło

Kamyk514    0
masz 10 letniego 3512? to może masz już podwójnie nitowane sprzęgło

Dokładnie jest z 27 lutego 1997roku

kris14    259

A te śrubki co służą do ustawiania stopni we sprzęgle na jaką masz odległość? (dostęp do nich jest po przykrywką pod ciągnikiem)?

Powinno być 2mm +/- 0.2mm.

Jeżeli będzie za mało (lub wogule nie będzie) to ciągnik po wciśnięciu sprzęgła rozłączy napęd i 2-gi stopień (pompę i WOM)

Jeżeli będzie za duży odstęp to będą problemy z załączeniem 2-ego stopnia- będzie trudno (lub wogule) włączyć WOM, czy też wyłączyć pompę.

kris14    259

Jeżeli na pedale luz jest za duży to przy tym wałku co jest od pedału wsadź do niego (jest tam otwór) jakiś gruby drut czy jakiś metalowy element żeby ci ten wałek nie uciekł (sprężyny od sprzęgła mogą go obrócić, a ręką go nie cofniesz); poluzowujesz śróbkę przy pedale i go przesuwasz "do góry" (jeżeli nie pójdzie bo będzie przeszkadzać rama to obróć wałek od sprzęgła) i wyreguluj ten luz na tyle żeby Ci odpowiadał.

emtecc    13

A te śrubki co służą do ustawiania stopni we sprzęgle na jaką masz odległość? (dostęp do nich jest po przykrywką pod ciągnikiem)?

Powinno być 2mm +/- 0.2mm.

Jeżeli będzie za mało (lub wogule nie będzie) to ciągnik po wciśnięciu sprzęgła rozłączy napęd i 2-gi stopień (pompę i WOM)

Jeżeli będzie za duży odstęp to będą problemy z załączeniem 2-ego stopnia- będzie trudno (lub wogule) włączyć WOM, czy też wyłączyć pompę.

Mógłbyś dokładnie napisać o tym odstępie związanym z załączaniem WOM-u - gdzie to sprawdzić??

Mam problem ze sprzęgłem wom-u tzn przy włączaniu wałka słychać zgrzyty.

Przy odpaleniu silnika z włączonym WOM-em i wciśniętym sprzęgłem do podłogi wałek zrobi jeden obrót po czym już się nie obraca.

Wygląda jakby sprzęgło trochę ciągnęło... jak to wyregulować

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Kobra66
      Witam, proszę o poradę jak szybko rozblokować zblokowaną skrzynię biegów na 1 biegu. Mam nadzieję że pokrywy nie trzeba zdejmowć. Z góry dziękuję za porady
    • Przez BooLoo
      Witam.
      Mój kolega posiada Ursusa 3512. Niedawno jadąc pod górke użył blokady mechanizmu różnicowego. Wtedy coś strzeliło. Prawdopodobnie poszły tryby. Wczoraj mieliśmy zabrać sie do pracy nad nim jednak kumpel zgubił gdzieś katalog ze schematem. I tu pojawia sie moja prośba czy mógł by ktoś przysłać skan z katalogu Ursusa (chodzi mi o sam tył ). I czy w ogóle ktoś kiedyś naprawiał takie rzeczy w tym Ursusie ?
      Z góry dzięki za pomoc .
    • Przez Fond
      Witam,
      Posiadam Ursus 5314, dwa razy do roku zrywa nity w sprzęgle drugiego stopnia. Nawet w trakcie koszenia rotacyjną. Jaka może być przyczyna?
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Sadownikx2
      Witam.
      Czy dało by się przerobić reduktor w urusie 2812 na taki aby można było przęłończać podczas jazdy?
    • Przez KrzysztofKleczaj
      Witam , w czasie jazdy np z rozrzutnikiem obornika wyskakuje 3 bieg, co to może być? z góry dziękuję.