Zaloguj się, aby obserwować  
pawel9898

Manitou mlt 625 czy DF Agrovector

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel9898    101
Napisano (edytowany)

Jakoś nie jestem przekonany do DF

 

A jak z ceną weidmanm?

Edytowano przez pawel9898

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

czytałem w gazecie to niby ceny zaczynają się od 54 tys euro! :o nie wiem czy to możliwe, za taką cenę można mieć większe ładowarki...

@pawel9898 czemu interesujesz się mniejszymi teleskopami? Masz małe pomieszczenia i wjazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

Moja obora jest mała i dla tego interesują mnie male ładowarki :)

A do bel i obornika nie musi byc aż taka ogromna, przecież nie będzie pracować w jakiś kamieniołomach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Ja mam JCB 531-70 tylko że w wersji Basic. Trochę biedniejsza od tych Agri, ale klime ma, ma pompę 80 l/min ale wystarczająca jest i kosztuje około 190-200 tyś netto. Silnik 100 KM. Trochę dużo pali, ale robote zrobi a dla mnie to się liczy. Prawdopodobnie w tym roku weźmiemy następną, też Basica :)

Jeśli chodzi o TUZa lub o same głupie ciąganie przyczep to to jest poraniony pomysł. Taka ładowarka, ma zupełnie inną skrzynię jak ciągnik, mechanizm różnicowy 5 razy mniejszy. Jak będziesz tego często używał to długo nie pojeździsz :( Nie mówię jakoś tam sporadycznie awaryjnie to przyczepę można pociągnąć, ale TUZa za 15 koła do sporadycznego używania bym nie kupił, bo kasy szkoda <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Ja mam JCB 531-70 tylko że w wersji Basic. Trochę biedniejsza od tych Agri, ale klime ma, ma pompę 80 l/min ale wystarczająca jest i kosztuje około 190-200 tyś netto. Silnik 100 KM. Trochę dużo pali, ale robote zrobi a dla mnie to się liczy. Prawdopodobnie w tym roku weźmiemy następną, też Basica :)

Jeśli chodzi o TUZa lub o same głupie ciąganie przyczep to to jest poraniony pomysł. Taka ładowarka, ma zupełnie inną skrzynię jak ciągnik, mechanizm różnicowy 5 razy mniejszy. Jak będziesz tego często używał to długo nie pojeździsz :( Nie mówię jakoś tam sporadycznie awaryjnie to przyczepę można pociągnąć, ale TUZa za 15 koła do sporadycznego używania bym nie kupił, bo kasy szkoda <_<

Tuz by mi się nie przydał, ale WOM jak najbardziej :) Mam urządzenie do zadawania paszy które używam codziennie przez pół roku właśnie na WOM i taka ładowarka mogłaby obsługiwać bez problemu :) co to ciągania przyczep to mam podobne poglądy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

Czyli komu przyznajecie rację mi, czy tacie ?

 

Jak sie pytałem o cenę widemana to z osprzętem kosztuje 210tyś

A o jaki dokładnie model sie pytałeś i jaki osprzęt ? Jaki silnik itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

model T 6025 CC35 i z łyżką i paleciakiem i widłami mi podiedział 210tys silnik deutz 70 km i wydatek hydrauliki 68l

a claas skorpion też silnik deutz moc 100km osprzęd ten sam wydatek 150li skrzynia 40km/h i cena 230tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W tym Weidemannie pompa słabiutka...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

Myśle że najpierw powinieneś zdecydować jakiej mocy potrzebujesz ładowarke.. Bo manitou 75 koni a DF 100km to zupełnie inne sprawy. Jeśli potrzebujesz czegoś mocniejszego to powinieneś rozważyć jakaś manitou ze 100 konnym perkinsem. Będzie miała sporo opony, bo co 24 cale to nie 18 czy 20.. Napewno będzie lepsza w miękkim terenie czy błocie. Tylko cena pewnie sporo wyższa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3
Napisano (edytowany)

Czy masz zamiar ciągać ładowarką przyczepy z belami? Ładowarka DF ma więcej KM, więc pewnie będzie miała większą siłę uciągu, a co do siły uciągu: http://www.agrofoto....__fromsearch__1 Na ile wycenili DF-a i Manitou?

Edytowano przez pigmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jak juz wspomniano ładowarka z napedem hydrostatycznym bedzie sie szybko zuzywac niz ta ze skrzynia biegow.

Chcialbys montowac TUZ do ladowarki Deutza ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

Nie, nie potrzebuje TUZ-a w ładowarce :)

A która ma napęd hydrostatyczny a która mechaniczny ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Deutz Agrovektor jest na hydrostacie, Waldek też.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

waldek to chyba weidemann. W pełni mechanicznego napędu to chyba nie ma żadna. Manitou ma skrzynie + sprzęgło hydrokinetyczne i jest to moim zdaniem najwytrzymalszy i wykazujący największą sprawność system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

JCB tez ma skrzynie, ale ta marka to inne pieniądze :)

 

Waldek- Weidemann


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

Wiec manitou będzie ... heh :P żeby nie pisać najlepsze :D najodpowiedniejsze :D dla mnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3

Wiem również ,że zamontowanie tuza i womu w DF kosztuje ponad 15 tyś

A to w zł?

W tym najmniejszym DF też ?

Ten tuz i wom jest montowany od razu w fabryce czy dopiero u sprzedawcy na placu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

Tak w zł, chyba też w najmniejszym ale reki nie dam uciąć :P

Montowany jest u sprzedawcy na placu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3
Napisano (edytowany)

jeśli ta moc jest dla ciebie wystarczająca to jak najbardziej manitou

@pawel9898- no właśnie jeśli mocy będzie ci wystarczało to możesz wziąć Manitou, ma mniej KM i może mniej spalać- wiec to może być argument za Manitou :P ale wybór należy do ciebie :rolleyes:

Nie rozważałeś JCB?

Edytowano przez pigmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj