Zaloguj się, aby obserwować  
pawel9898

Manitou mlt 625 czy DF Agrovector

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel9898    101
Napisano (edytowany)

Witam, planujemy z ojcem zakup ładowarki teleskopowej, i w tym tkwi problem.

Zastanawiamy się miedzy manitou mlt 625 która ma 75 km,a którąś ze stajni DF ze 100 konnym motorkiem :)

Chcemy by miała udźwig około 2,5 t i unosiła na wysokość 5,5m

Ja jestem za manitou ,bo to w końcu porządna marka, a tata upiera się przy DF:)

Może ktoś z Was jest posiadaczem takiej ładowarki, dodam ,że miała by u nas ładować obornik, bele, a także pracowała by w oborze:)

A i jeszcze 10 tyś DF jest tańszy

 

Czekam na odpowiedzi

 

Pozdrawiam

pawel9898

Edytowano przez pawel9898

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Witam, kolego ciężki wybór ;) Oby dwie ładowarki są dobre, chociaż manitou jest bardziej popularna... O ładowarkach manitou słyszałem, że są troszeczkę awaryjne i dwóch znajomych ma i u nich właśnie zdarzyły się drobne awarie ;/ Radzę wziąć pod uwagę zaufaną i sprawdzoną ładowarkę JCB. A co do ładowarki Deutz Fahr ---> http://roltop.pl/uploads/products/same/agrovector.pdf

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

można wiedzieć ile kosztuje ten DF? :)

z tych ładowarek wolałbym DF, większa ładowarka, większe koła, 100KM silnik, jedzie 35km/h...

w manitou podoba mi się tylko joystick...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101
Napisano (edytowany)

A jaka cena tej JCB ?

Ja muszę się zmieścić w 190 tyś netto

DF kosztuje 185 tyś netto a Manitou 192 tyś

A co powiecie o Wiedemann?

Edytowano przez pawel9898

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

No widzisz, a ja mam do dyspozycji 190 max

A jaki tam motor siedzi? 100 km ?

A są jakieś mniejsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmtz    0

Ja mam JCB i jest bardzo dobra


zetor 11441 forterra,mtz 82,john deere 5080r,jcb 535-95,ursus c 330+tur i 100 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Kolego właśnie znalazłem JCB 526 S.

  • Wysoka moc i mała masa maszyny zapewnia szybkie uzyskanie mocy.
  • Umieszczony z tyłu silnik o mocy 84,5KM (63kW) zapewnia dostatecznie dużo mocy do wykonywania licznych prac przeładunkowych. Jeszcze lepsze osiągi możliwe są przy zamówieniu maszyny z silnikiem 100KM (74,2kW).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101
Napisano (edytowany)

A są jakies miedzy 75 a 100 km?

Co powiecie o Wiedemann?

Mam jeszcze pytanie czy ładowarka z 75 konnym silnikiem miała by problemy z ciegnieciem przyczepy z belami ? Mam parę górek koło domu :/

Edytowano przez pawel9898

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

Witam Ja rowniez interesuje sie ładowarka teleskopowa tylko nier mam za duzego wyboru-chodzi o wymiary w granicach 1,8 szer do 2,1 wys czyli wchodzi w gre manitou mlt 625, faresin 625 , new holland lm5020 i chyba merlo 26,6 ma takie wymiary Z tych wszystkich wedlug mnie to Manitou zdecydowanie na czele i tez najbardziej mi sie podoba . W tej chwili mam ladowarkie jcb 520-50 i chce ja sprzedac ale nowa JCB odpada poniewaz wymiary ma juz 2*2 wiec szkoda :( Wg mnie JCB i Manitou w rolnictwie to zdecydowanie czołówka reszta cenowo podobnie a jakosciowa to znak zapytania ???? Kolego ja radze Manitou marka to marka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Ogólnie to nie powinno się ciągnąć dużych ciężarów ładowarką...Ale myślę, że sobie poradzi ;) Właśnie ładowarka "JCB 526 s" ma silnik o mocy 85km.

 

Tu widać jak radzi sobie nasza ładowarka ;)

 

I dodam jeszcze, że szersza ładowarka jest stabilniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11
Napisano (edytowany)

Wg mnie JCB i Manitou w rolnictwie to zdecydowanie czołówka reszta cenowo podobnie a jakosciowa to znak zapytania ???? Kolego ja radze Manitou marka to marka

Wg mnie patrz na serwis, to jest podstawa... Najlepsza marka bez dobrego serwisu nie jest nic warta...

Osobiście mnie nie przekonuje stwierdzenie "marka to marka", a różnica w cenie jest, między Deutzem a Manitou 7 tys i na dodatek ładowarka DF jest większa...

Edytowano przez wojtaso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

Ja mam troszkę dalej do DF, ale mi ladowarka mocno duża też nie jest potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0
Napisano (edytowany)

Wg mnie patrz na serwis, to jest podstawa... Najlepsza marka bez dobrego serwisu nie jest nic warta...

Osobiście mnie nie przekonuje stwierdzenie "marka to marka", a różnica w cenie jest, między Deutzem a Manitou 7 tys i na dodatek ładowarka DF jest większa...

Mieszkam 15 km od Agromixu delera Manitou czyli serwis prawie na miejscu dalej to Agroefekt lub Zawadzka ale to juz jakies 100 km . 7 tys roznicy przy zakupie maszyny za prawie 200 tys netto to raczej nie jest kolosalna roznica bo dobrze negocjujac to sprzedawca moze zejsc z ceny o 10 tys. A jesli nie przekonuje Cie stwierdzenie marka to marka to spojrz w teren ile jezdzi ladowarek deutza a ile manitou czy jcb ???

Kolego Pawel dla Ciebuie link z firmy gdzie stoi prawie nowa Manitou z malym przebiegiem niestety w wersji clasichttp://www.agro-eko.com.pl/ekspozycja.php

Edytowano przez adi29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A są jakies miedzy 75 a 100 km?

Co powiecie o Wiedemann?

Mam jeszcze pytanie czy ładowarka z 75 konnym silnikiem miała by problemy z ciegnieciem przyczepy z belami ? Mam parę górek koło domu :/

Ja stałem z ojcem przed tym samym wyborem zastanawialiśmy się nad wiedemannem i claasem i padło na claasa

wiedemann ma chyba 70km idzie 30km/h

claas 100km idzie 40km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3

A co myślicie o ładowarkach marki MERLO, szczególnie tych z TUZem i WOMem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

Mieszkam 15 km od Agromixu delera Manitou czyli serwis prawie na miejscu dalej to Agroefekt lub Zawadzka ale to juz jakies 100 km . 7 tys roznicy przy zakupie maszyny za prawie 200 tys netto to raczej nie jest kolosalna roznica bo dobrze negocjujac to sprzedawca moze zejsc z ceny o 10 tys. A jesli nie przekonuje Cie stwierdzenie marka to marka to spojrz w teren ile jezdzi ladowarek deutza a ile manitou czy jcb ???

Kolego Pawel dla Ciebuie link z firmy gdzie stoi prawie nowa Manitou z malym przebiegiem niestety w wersji clasichttp://www.agro-eko.com.pl/ekspozycja.php

Ty mieszkasz, a nie kolega :) poza tym ważna jest sprawność serwisu, co z tego że jest blisko jak jest do d*py. Ładowarka Deutza jest większa i tańsza, za 7 tys można dokupic jakiś osprzęt. Ludzie jeżdża w polu bo właśnie patrzą na markę, albo słuchają rad typu "kup manitou bo to manitou, wszyscy je mają". Nie mam nic do ładowarek manitou czy jcb, uważam po prostu że nie warto kupować czegoś dla marki, należy patrzeć na potrzebe gospodarstwa, serwis, parametry ładowarek i wtedy udać się do odpowiedniego dilera :) Cena powinna być ostatnim kryterium oceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11
Napisano (edytowany)

Wiem również ,że zamontowanie tuza i womu w DF kosztuje ponad 15 tyś

o kurde, to nie dużo :) a ile więcej możliwości :)

mam jeszcze pytanie, jakie można założyć największe opony w manitou 625, chodzi mi o rozmiar i szerokość, jakoś nie doczytałem się nigdzie, a w standardzie są wąskie 18 ;[

Edytowano przez wojtaso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

Kolego Pawel mozesz mi powiedziec czy ta cena 192 tys za manitou to za wersje premium czy clasic ??? jesli za premium to jaki dealer i czy jakis osprzet ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101
Napisano (edytowany)

Premium bez osprzętu, firma FRICKE z ełku

Edytowano przez pawel9898

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

weź DF 100KM to nie 75 sąsiad ma manitou i kilka razy cos przy niej robili nawet ja rozbierałem boczną osłonkę kilka razy bo taki plastikowa nakładka co przekazywała ruchy się wytarłą i co 10 min ta sama osłona do rozbiórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj