Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krone125    10
Napisano (edytowany)

A więc dodaje temat jeszcze raz ponieważ czekam na wasze opinie mam placu kawałek za oborą 13 metrów szerokości i płytę obornikową obok ,zdjecia placu w galerii a do tematu dokładam foty tej wiaty która chciałbym postawić,aha i czy przy tylu metrach szerokości dało by radę zrobić na dwa rzędy stanowisk?prosiłbym o wasze opinie.Więc piszcie swoje opinie i komentarze

post-35741-0-84909500-1328110363_thumb.jpg

post-35741-0-32001800-1328110412_thumb.jpg

post-35741-0-21737600-1328110468_thumb.jpg

Edytowano przez krone125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

13 m. i dwa rzędy? Oczywiście że się da, tylko musiałbyś przedłużyć część całego dachu.

W sąsiedniej wiosce ma tak zrobione, jasno jest tam bardzo bo w dachu dodatkowo zamontował świetliki, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

ja mam projekt na 11m szerokości w tym rząd stanowisk, stół paszowy i klatki. trochę płaski dach ale musi wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lepiej zrobić 13 m. szerokości niż 11 m. bo szerzej moim zdaniem jest lepiej, czy wóz paszowy z bocznym wysypem a nie z tylnim, to jeden plus. :)

Po drugie i trzecie będzie ładniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

zgodzę się. Ale trzeba pamiętać że to dach jednospadowy i trochę śniegu się zbiera o ile nie zmienia się konstrukcji starego dachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krone125    10

Ja z jednej strony podwyższe w szczycie cegłą i całością puszczę jednospadowy i na środku na treglach się oprze i powinno być dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

krone125 tak, z oporem śniegu myślę że nie powinno być problemów, a z resztą jeżeli by był bardzo płaski, to wejść i zwalić śnieg z dachu od czasu do czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ile sztuk tam ma stać?

 

Ile cie takie coś przyszło?

 

Fajny pomysł i oczewiście 5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krone125    10

te foty są przykładowe ma być 2 rzędy po 18 albo 17

 

i jeszcze jedno z prawej strony będzie kanał bezściółkowy a z lewej na jedną płytę gnój byłby wyciagany tylko szambo troszkę trzeba powiększyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krone125    10

Zapomniałem spytać z czego teraz szybko i w przystępnej cenie można postawić taki obiekt?pustak czy cegła

 

Zapomniałem spytać z czego teraz szybko i w przystępnej cenie można postawić taki obiekt?pustak czy cegła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

krone125 To ma być szerokość 13m z jednym rzędem słupów, to na jedna połać 6,5m to nie za dużo?konsultowaleś to z jakims projektantem,w jakiej odległosci krokwie bedą i jakie wymiary krokwi jaki spadek?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krone125    10

Jeszcze nie ,ja chce po prostu mieć wygodę w oborze i sie nigdzie nie ocieraac jak w starej mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krone125    10

Zapomniałem wcześniej się spytać,jak mam szambo koło obory i ono nie ma betonowej wylewki to ile musze zostawić miejsca żeby móc wykopać fundament?odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie wie ktoś w jakiej odległości można stawiać oborę od sieci wodociągowej bo planuje dobudować tak jak kolega z boku ale nie wiem czy się zmieszczę bo blisko lecą rury z woda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

o to trzeba gdzieś szczegółowo dopytać bo z tym sie nigdy nie spotkałem. Ale rury to nie studnia więc problemów nie powinno być. Chyba że całkiem przy fundamencie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

;[ temat nie ciekawy, dawno ale to bardzo dawno, prawo budowlane to sankcjonowało jeżeli spad był na stronę właściciela , ale jest coś takiego jak porada prawna u prawnika za 50 zeta . Chłopie tu na forum nic takiego nie znajdziesz :rolleyes:


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Witam

mam w planach dostawic do starej obory (szer 7m) jeden rząd stanowisk i razem to pokryc blacha pytanie jest nastepujace czy 6 m wystarczy na korytarz paszowy i stanowiska?? jaka min wysokosc korytarza zeby kiedys paszowoz wszedl czy 3m wystarczy?? obornik na wyciąg welbowane takrze sloma bylaby z gory zrzucana dzieki czemu nie trzeba dawac 2m korytarza z tylu za kanalem dlugosc 42m jakies male pomieszczenie na śrute itp.

jaki ma byc spadek (ile%) zeby gnojowica sie nie cofala (teren w miare rowny)?? drewno na pokrycie swoje majstrow tez mam po sąsiedzku jedynie stanowiska firma by robila i jaki mniej wiecej koszt by byl tego?? czy w 100 tys sie wyrobie?? oczywiscie oprocz szamba i plyty

prosze o pomoc i z gory dzieki :)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamalo25    9
Napisano (edytowany)

mam pytanie, ile może kosztować dobudowanie obory 10m x 9,5m na głębokiej ściółce i ze zbiornikiem na gnojówkę głębokości 1,20m?? do tego doszła by jakas płyta gnojowa 5m x 5m i zbiornik pod nią 1,50m . wysokość obory wynosiła by 3,20m przy wjeździe a dach w najwyższym punkcie był by na wysokości 6m nad ziemią, jednospadowy oczywiście bo to by było dostawiane do obroy którą już posiadam o wymiarach 7m x 9,5m . trzymał bym w niej byki na uwięzi ewentualnie luzem jak by sie więcej ich zmieściło. jestem młodym gospodarzem i prosze o odpowiedź bo bardzo się nie orięntuję ile mogło by kosztować takie postawienie.

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ14    4

znajdz ceny cegieł, cementu drewna blach okien to połowa sukcesu + inne żeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, wiem, że podobne tematy już były, ale wszystko jest z przed x lat. Ceny wszystkiego się zmieniają i poglądy użytkowników również. 
      w przyszłości zastanawiam się nad budową obory uwięziowej na 50 sztuk w której będą się znajdowały krowy mleczne i kilka sztuk jałowic. Obora miała by być bez użycia słomy, pod krowami maty, za krowami ruszta (wszystko lądowałoby w szambie - szambo na ile l gnojowicy.?) Miały by być dwa rzędy stanowisk no i w środku przejazdowy korytarz paszowy. Zbiornik na mleko jakiej pojemności?  no i dojarka przewodowa na 6 aparatów udojowych. 
      I tu moje pytanie czy orientujecie się jaki byłby koszt takiej obory.? materiał plus należność dla firmy za wykonanie.? 
      Czy użytkujecie takie obory na tyle sztuk bez ściółki, krówki na matach a za nimi ruszta. Jak się u Was to sprawuje.?
      proszę nie pisać, że lepsza wolno-stanowiskowa (może i tak) ale w moim przypadku wchodzi w grę tylko uwięziowa. 
      za wszelkie informacje dot.ceny i użytkowania będę wdzięczny.
       
    • Przez bob124a
      Witam Panowie mam poważny problem chce ocieplić beton w oborze u świń dlatego bo mam na nim zboże.Chce to zrobić tanim kosztem i myślałem od spodu przykleić styropian 5 cm , na belki 3cm na klej i do pewności przykręcić kołkami zaciągnąć klejem i siatką a łączenia miedzy nimi do pewności  zakleić pianką .Tylko teraz moje pytanie  czy przez takie coś nie bedzie przechodzić wilgoć? i czy nie będzie się skraplać?  Beton ma wymiary 15 na 15  i  oprócz ścian jest podparty na 4 filarach pośrodku i był dawany gruby drut żeby można było sypać dużo zboża.. Teraz sąsiad przyszedł i stwierdził ze to będzie źle .Wiec jest jeszcze inna propozycja  ale już droższa dać styropian i folie u góry ale trzeba robić wylewkę i dawać zbrojenie żeby styropian się nie zapadł pod ciężarem.Ja bym wolał na dole dlatego że będzie  taniej i bym wykorzystał puste  pola niepotrzebne miedzy belkami tylko czy będzie dobrze .Powiedzcie mi jak wy byście to zrobili i co myślicie o tym styropianie na suficie.  Dodam że na betonie po żniwach mam około 50ton zboża  a myślę że do 100  to tam spokojnie wsypę filary sa grube  belki mocne tylko problem z tą wilgocią
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Bede stawial obore 40djp wolnostanowiskowa i chcialem zwpytac ile placiliscie za sam projekt obory i dodatkowe rzeczy . Bo mi wycenili projekt 10tys plus dodatkowe rzeczy potrzebne do pozwolenia prawie kolejne 10tys. Co wy na to?
    • Przez karolr2
      Witam chcę pobudować oborę na 70opasów. Chcę żeby była to obora 14x30 na rusztach lub na płytkiej  ściółce z jakimś zgarniaczem. Jestem na etapie wyrabiania karty środowiskowej, wszystkie wskazówki mile widziane .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj