Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yahooo777    1285

Nie zrobisz dachu jednospadowego na takim budynku, zapomnij;] chyba, że na stalowej konstrukcji. temat bez sensu, jak nie umiesz sam liczyć to dokształć się albo idź do ludzi którzy zrobią to za Ciebie


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamalo25    9

stawione z żużlaka by było czyli po 7zł sztuka, tylko niewiem czy zbiornik zalewać czy z bloczka, niewiem co by taniej wyszło bo bloczka jednak troche potrzeba na to a to jak by nie liczyć też troche kosztuję nawet jak bloczek po 3zl jest. z tego co policzyłem to potrzeba by mi było około 800 pustaków razem z płytą, blacha po 12 zł no to potrzeba z jakieś 20 arkuszy 5m długich.

pustak 7*800 czyli 5600zl

bloczek 3*4000 czyli 12000zł

do tego ocieplenie, drewno na dach, stal, cement, żwir, okna wentylatory 2, których kosztów za bardzo nie znam

dach robili byś my samemu i płotek też bym samemu robił

 

3,5 metry od czuba dachu krokwie opierały by się na pustakach, podwyższenie takie by bylo zrobione, no i w połowie obory czyli 5m od ściany opierały by sie na 2teowniku którego podpierały by 2 rury stojące 3 metry od siebie a na końcach wmurowany byłby w ściane

 

moje.bmp

oto rysunek jak by to wyglądało i jak mi się to widzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fant25a    0

Zapomniałeś o najważniejszej sprawie - nie policzyłeś kosztu projektu, pozwoleń, geodety, a to dodatkowe kilka tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsToNeK_LwG    2

Witam

Mamy w gospodarstwie budynek służący jako obora/chlew dla 12 krów bydła w jednym przedziale (przedziały są 3), w 2 stoją jałówki a w 3 małe cielęta i 2 świnki. Budynek ma ok 20 m. długości i ok 10 m. szerokości a wysokość to ok 3,5 m do dachu przy ścianie bocznej. Jak już można się domyślić pomieszczenia są naprawdę małe i trudno się tam z widłami zawrócić, a wszystkie baloty itp. które bydło dostaje jako paszę stoją na zewnątrz co przy np. warunkach zimowych nie jest zbyt korzystne :( i tu właśnie zaczyna się rodzić myśl a żeby dostawić do bocznej ściany pomieszczenie po całej długości czyli ok 20 m. może być nawet 25 m., te 5 m. na pomieszczenie ze schładzalnikiem na mleko. Tu stawiam pytanie do was moi drodzy rodacy ;) ile może +/- kosztować wybudowanie takiego obiektu/budynku i co lepsze a na pewno co taniej wyjdzie, na kratach czy wyciąg obornika??

Na razie pytam czysto orientacyjnie, ciekawi mnie tez wasze zdanie na temat takiego pomysłu. ;)

Prosił bym o konkretne odpowiedzi a nie np. szukaj na allegro sory ale nie jestem budowlancem a rolnik ze mnie też jeszcze uczący się i tylko mający duże ambicje tak twierdzi mój tata:).

PS: Miałem już taki temat lecz mało osób chciało mi pomóc lub wgl. o tym popisać nie wiem być może zrazili się do mej ortografi w tamtym poście pisanym na szybko;).

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Koszt budowy zależy z czego. Koszt taki orientacyjny to około 150-200tys. Tylko mowię zależy z czego. Napewno po okolicy masz pełno jakis ludzi którzy za mniejsze pieniadze postawią ścianny itp ale jak ma ci to jakas firma robić tak jak pisałem z materiałem. U mnie dla obory na 40 sztuk z wyposażeniem prawie 420 tys ale dużo robiłem sam np bramy przegrody na bydło, instalacje wodną itp. Myslę że na ściołce sa zdrowsze raczej z tego co widze po zanjomych gospodarzach. Dobre ruszta chyba sa tylko dla macior przy wyprosieniu potem łatwo idzie czystośc utrzymać. Mam nadzieje że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsToNeK_LwG    2

No na pewno nie była by aż tak duża. Plan 20 m czyli ok 17 sztuk bo to tylko jeden rząd (uwięziowe). Stały by tam same krowy myślę że długość tego co potrzebne jest dla krowy (wymóg unijny) plus ok 0.7-1 m. korytarza no i ok 2.5 m miejsce na przejazd przez długość. Materiały to było by na pewno z pustaka krokwie i bałki miałbym gdyż posiadamy własny las czyli z drewna, stanowiska, doprowadzenie wody dla bydła plus ocieplenie stawiam tez na dużą ilość światła więc myślę że duża ilość okien i szeroki pas tego przezroczystego plastiku na dach przepraszam za nie zbyt fachowe określenie ale zapomniałem jak to się zwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz92    66

Hej ja postawiłem też przybudówkę dla krów 22mx7m koszt nie wielki tylko ja stawiałem 6 lat temu to materiały tańsze były wszystko zrobiliśmy sami tylko beton na stół paszowy zamówiliśmy i przy legowiskach są położone płytki bo krowa po prostu zjada stół już i tak sporo betonu brakuje a wygrodzenia sami spawaliśmy legowiska sami wylewaliśmy i hydraulikę i elektyke to powiem ci że w około dokładnie nie liczyliśmy to wyszło 30-35tyś trochę materiału mieliśmy własnego i w 3 miesiące postawiliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsToNeK_LwG    2

Ten chlew, który użytkujemy teraz był w latach 80-90' podnoszony o wysokość 5 bloczków do góry i były robione wysokie szczyty plus do tego dostawiono garaż w jednym z szczytów na zboże o wymiarach 10 m. x 6 m. i tak pomyślałem że faktycznie gdy teraz nie robimy już kostek siana a zboża tez mamy ok 1/3 tego co było kiedyś (większość to trawy ok 60% i 20% kukurydza na kiszonkę) to czy nie było by dobrym pomysłem próba odzyskania tych bloczków i użycia ich do budowy tej dobudówki?? Co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Targońsky    0

Witam

Jaka obora się bardziej opłaca czy dobudowana do starej obory tzw.pod jednym dachem  na 30 sztuk na  2 rzędy stanowisk gdzie krowy będą głowami do siebie czy po prostu postawienie nowej obory  też w ten sam deseń że te 30 sztuk na  2 rzędy stanowisk gdzie krowy będą głowami do siebie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, wiem, że podobne tematy już były, ale wszystko jest z przed x lat. Ceny wszystkiego się zmieniają i poglądy użytkowników również. 
      w przyszłości zastanawiam się nad budową obory uwięziowej na 50 sztuk w której będą się znajdowały krowy mleczne i kilka sztuk jałowic. Obora miała by być bez użycia słomy, pod krowami maty, za krowami ruszta (wszystko lądowałoby w szambie - szambo na ile l gnojowicy.?) Miały by być dwa rzędy stanowisk no i w środku przejazdowy korytarz paszowy. Zbiornik na mleko jakiej pojemności?  no i dojarka przewodowa na 6 aparatów udojowych. 
      I tu moje pytanie czy orientujecie się jaki byłby koszt takiej obory.? materiał plus należność dla firmy za wykonanie.? 
      Czy użytkujecie takie obory na tyle sztuk bez ściółki, krówki na matach a za nimi ruszta. Jak się u Was to sprawuje.?
      proszę nie pisać, że lepsza wolno-stanowiskowa (może i tak) ale w moim przypadku wchodzi w grę tylko uwięziowa. 
      za wszelkie informacje dot.ceny i użytkowania będę wdzięczny.
       
    • Przez bob124a
      Witam Panowie mam poważny problem chce ocieplić beton w oborze u świń dlatego bo mam na nim zboże.Chce to zrobić tanim kosztem i myślałem od spodu przykleić styropian 5 cm , na belki 3cm na klej i do pewności przykręcić kołkami zaciągnąć klejem i siatką a łączenia miedzy nimi do pewności  zakleić pianką .Tylko teraz moje pytanie  czy przez takie coś nie bedzie przechodzić wilgoć? i czy nie będzie się skraplać?  Beton ma wymiary 15 na 15  i  oprócz ścian jest podparty na 4 filarach pośrodku i był dawany gruby drut żeby można było sypać dużo zboża.. Teraz sąsiad przyszedł i stwierdził ze to będzie źle .Wiec jest jeszcze inna propozycja  ale już droższa dać styropian i folie u góry ale trzeba robić wylewkę i dawać zbrojenie żeby styropian się nie zapadł pod ciężarem.Ja bym wolał na dole dlatego że będzie  taniej i bym wykorzystał puste  pola niepotrzebne miedzy belkami tylko czy będzie dobrze .Powiedzcie mi jak wy byście to zrobili i co myślicie o tym styropianie na suficie.  Dodam że na betonie po żniwach mam około 50ton zboża  a myślę że do 100  to tam spokojnie wsypę filary sa grube  belki mocne tylko problem z tą wilgocią
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Bede stawial obore 40djp wolnostanowiskowa i chcialem zwpytac ile placiliscie za sam projekt obory i dodatkowe rzeczy . Bo mi wycenili projekt 10tys plus dodatkowe rzeczy potrzebne do pozwolenia prawie kolejne 10tys. Co wy na to?
    • Przez karolr2
      Witam chcę pobudować oborę na 70opasów. Chcę żeby była to obora 14x30 na rusztach lub na płytkiej  ściółce z jakimś zgarniaczem. Jestem na etapie wyrabiania karty środowiskowej, wszystkie wskazówki mile widziane .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj