Piteros

ile ha na 20 opasów i 6 krów

Polecane posty

Piteros    0

Witam i proszę o poradę. Ile potrzeba ha na 20 opasów i 6 krów ? . 6 krów tylko na to żeby rachunki popłacić miesięczne . ile ha kuku siać. ile ha łąk na siano i sianokiszonki (w belach ) Jeszcze ile ha zboża na srutę. czy ursus c-360 i ursus c-330 z turem starczy ? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EnergyUrsus    0

Myśle że na 26 sztuk wystarczy 5 ha Kukurydzy i jakies 5 ha łak . No i jeszcze około 9 ha zboza żeby mieć też słome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

Nie chcę zakładać nowego tematu to spytam się tu: ;)

Latem chcemy kupić 3 byki, chcemy je karmić zbożem i sianem głównie, i czy 2 ha łąk wystarczy mi żeby je urzywić ?


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus1998    0

Nie chcę zakładać nowego tematu to spytam się tu: ;)

Latem chcemy kupić 3 byki, chcemy je karmić zbożem i sianem głównie, i czy 2 ha łąk wystarczy mi żeby je urzywić ?

2 ha łąk na 3 byki... starczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

2ha to na 10 sztuk wystarczy. Przez pewien czas trzymałem 6 sztuk na 0,6ha ale było ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

Dzięki za odpowiedź, może zastanowimy się nad trochę większą ilością bydła niż 3 byki ;)


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No wiesz, jak możesz utrzymać więcej to próbuj. Zawsze więcej kasy zgarniesz. W dodatku będziesz miał więcej nawozu organicznego, którym możesz nawieźć łąkę i więcej paszy bedziesz mógł nagromadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Myślę że 3 ha qq starczy na 26 szt bo przecież bedziesz miał i śrutę , łąk też myślę że z 5 ha by starczyło z odpowiednim nawożeniem. C 360 sama by dała rade a we dwie to spokojnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzpok    0

4 haqq,10 ha ornego,5 ha łąk :D jak masz mniej pola to zawsze możesz kupić wysłodki .albo baloty :D pozdrawiam AgroSzpok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam ja też się podepnę pod temat bo na wiosnę chcę postawić dobudówkę jedno spadową do starej obory . Więc mam 25ha i chcę w nowej oborze trzymać opasy na głębokiej ściółce albo krowy mleczne ile tak bym utrzymał na tym aerale a i jeszcze jaki koszt byłby takiej obory 24metry długa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

3ha kuku 4ha trawy i 8 zboża i starczy na pewno < przynajmniej z takimi zbiorami jak ja mam z ha>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Witam i proszę o poradę. Ile potrzeba ha na 20 opasów i 6 krów ? . 6 krów tylko na to żeby rachunki popłacić miesięczne . ile ha kuku siać. ile ha łąk na siano i sianokiszonki (w belach ) Jeszcze ile ha zboża na srutę. czy ursus c-360 i ursus c-330 z turem starczy ? Proszę o pomoc.

A myślałem, że wielkość stada dobiera się do powierzchni gospodarstwa, a tu dobiera się jednak wielkość gospodarstwa do wielkości stada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Widzę Piteros że nadal nie wiesz jak zacząć. Kolego nie ceregiel się kupuj bydło i jedziesz z tym koksem bo jak tak będziesz sie tak cykał to nic z tego nie wyniknie, jeden doradzi tak drugi jeszcze inaczej. Chyba 10 lat nie masz. Z 20 ha spokojnie utrzymasz tyle sztuk jeszcze ci zostanie paszy, znam takich co mają 27 ha i trzymają 17 krów i opasy razem ponad 50 sztuk tylko czasem biorą młóto. Po roku hodowli sam będziesz najlepiej wiedział ile ci czego potrzeba. Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Sam mam plan, żeby wstawić tyle bydła ile uchowam na 14 hektarach. Może w przyszłości uda mi się samodzielnie utrzymać. Budynki są, sprzęt się kompletuje, nad ziemią pracuję. Myślę, że przy zakupie nie wielkiej ilości pasz uda się uchować z 35 sztuk. Jak myślicie wystarczy ziemii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Możesz dokupić wysłodki lub młóto i będzie oki. Pewnie że utrzymasz tylko trzeba z głową zaplanować co i w jakich ilościach. qq więcej posiej ona dużym stopniu zastąpi śrutę i siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No i właśnie o to chodzi. Z 25 ton wysłodek i tyle samo młóta. Kukurydzy z 5ha reszta zboże w intensywnej uprawie. Po żniwach poplon na kiszonkę. Troszkę siana dla cieląt i profilaktycznie przeciw biegunce i resztę w sianokiszonkę i powinno starczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

To przecież jest wyżej napisane, że nawet 50 sztuk utrzymasz. Wstawiaj ile wejdzie. Co do kosztów to Ci nie podpowiem. Ale na głębokiej ściółce to strasznie dużo słomy wychodzi nie myślałeś o płytkiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

@PeterG14 młóta i wysłodzin to można po mniejszym zestawie nie szalej bo jak bedzie maj i zrobi sie gorąco to może się psuć. Lepiej tak po 9 ton u mnie takie też wożą. Siana tęż proponuję więcej zrobić tak po połowie z siano kiszonka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzięki za radę. Z tymi wysłodkami i młótem to w skali roku napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sterber    0

Ja mam podobne pytanie:

Ile mniej więcej potrzeba ha łąk,zboża i buraków cukrowych na 14szt. byczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

trzeba liczyć 8ha pastwisk i 6ha łąk i z pięć ha pola ornego pod zboża i okopowych wiesz buraków cukrowych się nie sieje tylko pastewne dla bydła i potrzebna będzie maszyna do ich krojenia a z liści można zrobić kiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sterber    0

wiem że burakami cukrowymi nie nakarmisz zwięrząt tylko kiszonką i wysłodkami z nich

Edytowano przez Sterber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1531    0

witam,

 

Panowie mam takie pyt - czy jesli zasieje 5ha zboza, 4ha kukurydzy i 3 ha laki (moze by sie udalo jeszcze z 2-3ha lak wydzierzawic) bede mial do tego wywar i wyslodki 30t moze jesli by byla potrzeba to wiecej, jeszcze myslalem nad sianiem zboza po zniwach na sianokiszonke to utrzymam 30 bykow? ile slomy bym musial dokupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj