KRISS75

Który pług GB,HUARD,KVERNELAND,AGROLUX?

Polecane posty

KRISS75    54

Pytanie do użytkowników tych pługów,mam ciągnik 115km opony 650,ziemia lekka,myślę o 4skibach na kołku,45-50cm na korpus,co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

zależy czy obrotka czy zagonowy ja mam vogel&noot farmer 850 no proximą 8441 idzie ale kupuje traktro 100km do niego krycie piękne gnój zakopuje :) dosłownie dobry pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agrolux bardzo słabe pługi, GB dobre ale ciężkie,KV lekkie ale drogie natomiast w miarę tanie elementy robocze, Huard czyli Kuhn swego czasu miały problem z pękaniem ramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a ja radziłbym ci wziąść szerokość między 40-45 na korpus, bo 50 uciągnie ale w podkładce chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Ten pług ma być do MF6170? Bo ja do mojego zamierzam właśnie kupić obrotówkę 4 skiby z szerokością 50cm. Ile chcesz na niego wydać? Ja myślałem o takim :

1) http://allegro.pl/plug-obrotowy-kverneland-es-95-2005-r-i2090417044.html

2) http://otomoto.pl/plug-kverneland-obracalny-eg-100-4-hd-A116025.html

3) http://otomoto.pl/kuhn-vario-A111793.html

4) http://otomoto.pl/lemken-varoopal-x120-varioopal-x120-A131112.html

5) http://otomoto.pl/plug-lemken-vari-europal-A121897.html

6) http://allegro.pl/plug-4-skibowy-obracalny-konskilde-t-83-vario-i2087835150.html

Nie wiem czego dokładnie oczekujesz od pługa. Ja chce z szerokim gumowym kołem, przedpłużkami i żeby orał około 200cm. I dobrze zeby miał zabezpieczenie non stop ewentualnie zrywane ale tylko Kuhn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pług nr.2jest na kole podporowo-transportowym, rama 120x200, wzmocnione resory i ma Vario

Pług na ażurach spory koszt w przypadku wymiany listew.

W ES 95 troche rozstaw może być za mały jeśli zechcesz przeorywać duże ilości resztek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Czy jeśli się kupi pług z ażurami to jak się zużyją to można założyć pełne odkładnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

mateusz1995 tak do MF6170 ty też masz ten model? Myślisz że da radę w 4obrotowej na 2m szerokości?Chandlarz u którego byłem ma g.beessona do 50cm /skibę,kołek z dobrymi elementami roboczymi za 16 000zł.Jeśli kołek to dlaczego kuhn,czy ze względu na sposób zrywania śruby?

Oglądałem też kvernelanda na kołku ale podobno mają słabą rame

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Ten sam :) Mam kilka fotek w galerii. Myślę że to zależy od gleby. U nas MF 3070 ciąga 4 skiby po 40cm bo u nas się nie da głęboko orać więc 30KM więcej powinno dawać radę. Kuhn ma rozrywaną śrubę więc nie wyrabiają się otwory i jest łatwo wymienić. U nas jest trochę kamieni więc najlepsze non stop. I na pewno chce regulację szerokości orki.

Ten GB jest w miarę fajny: http://roltom.com.pl/plugi.html

2 z tych które wczesniej podałem ma najmocniejszą ramę z Kvernelandów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Dokładnie o tym pługu myślałem u mnie słabe więc może da radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

No i wybrałem.Postawiłem na gregoire bessona,teraz czekam na dostawę do domu iiiiiiiiiiii wiosnę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
Napisano (edytowany)

G&B RC47 5 obrotka naturalnie , kółko boczne podporowo-transportowe (jodełka) siłownik centrujący (ten co składa ramę do obrotu) zgarniacze i kroje płozowe które są w standardzie (dłuta chyba też) za 13,600 euro vs V&N xms w takim samym wyposażeniu oprócz krojów płozowych za 53 tyś zł vs Kuhn multi master 122 w takim samym wyposażeniu (bez krojów) z tym że kuhn nie ma kółka bocznego podporowo-transportującego i by było kółeczko boczne średnica 690 mm czyli największe z amortyzacją plus kółko tylne amortyzowane transportowe za 56,600 zł . Co byście o tym powiedzieli ? I może jakbym mógł prosić ktoś kto miał styczność z G&B czy to aby na pewno dobry pomysł brać na zabezpieczeniu C czy lepiej dopłacić przeszło 1 k euro do zabezpieczenia typu B , ciężkie gleby to u mnie rzadkość , zdecydowana większość to średnie gleby , głęboko się nie orze 25 cm max , kamieni brak no chyba że z drogi coś na leci , ale tyle to można śmiało pominąć ( na jednym polu mam fundamenty starego budynku 2 lata temu pług ślizgnął się górą a w tamtym roku lemiesz wygiął się w drugą stronę bo zabezpieczenie w atlasie na śrubę okazało się wytrzymalsze od lemiesza ) to by było tyle . Bardzo proszę o komentarze . który lepszy i dla czego , miejcie wzgląd na cene , a jeśli gdzieś kojarzycie taki sprzęt na placu też dajcie znać albo jakiegoś handlowca skorego do sprzedania taniej niż wymieniłem.(wie ktoś jaka jest średnica obrotnicy w multi masterze 122 4+1 , 5+ , multi masterze 152 4+1 (oczywiście zabezpieczenie na kołki) bo G&B r 47 (obrotnica typ 270 to średnice tej obrotnicy ma 115 mm ! zdziwiłem się że tak mało )Koń ma 150 km .

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj