Skocz do zawartości
wojtek8244

Miarka zoometyczna (tabela)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtek8244    5

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś ma tabelę do mierzenia wagi dla bydła? Potrzebuję tabelę od 120 cm obwodu klatki piersiowej. Czy ktoś ma coś takiego?

Wiadomość z agroFakt.pl

zbyszek8201    22

chcesz miezyc odsadki przed sprzedaza,czy sprawdzac jak przybieraja na wadze? mam taka miare lecz takich malych nie miezylem.

wojtek8244    5

Chcę sprawdzać co jakiś czas wagę. Chciałbym wiedzieć jak rośna cielaki (mam takiego 8 miesięcznego ).

A pro po tabelki to w niej miara zaczyna się od 181 cm... Ja potrzebuje od 120...

Ta na dole jest dla trzody

zbyszek8201    22

120-153kg,125-172,130-192kg,135-214kg , 140-236kg , 145-260 , 150-285kg , 155-310kg , 160-338kg , 165-373kg , 170-410kg , 175-448kg ,180-489kg. a dokladniej to se podziel. tylko przy miezeniu zwiez ma stac prosto

Jelcz    2

No na możej tak też mniej więcej pisze...A skąd to bierzesz?

zbyszek8201    22

No na możej tak też mniej więcej pisze...A skąd to bierzesz?

skad mam te pomiary? jesli o to pytasz to z miary pochodzacej z greene u mnie sprawdza sie dobrze zaruwno na bykach jak i jaluwkach

zbyszek8201    22

Witam. 70cm obwodu=32kg wagi,80cm=46kg, 90cm=66kg, 100cm=93kg, 110cm=120kg, 120cm=153kg. Z ciekawości zapytam czy ktoś kontroluje przyrosty byczków tak od 100kg wzwyż ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez Mariusz_836
      Sprzedam jałówkę rasy mieszana miesna (matka simentaler)wiek 18 miesięcy

• Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie wszystkich ze względu na to, że niedługo przejmuje gospodarstwo po tacie i chciałbym sie nastawić na produkcje bydła opasowego moje pytanie brzmi posiadam 9ha 3 klasy ziemi, ok. 5 ha ziem klasy 4 i 5 gdzie nie gdzieś trafi się 3 klasa i 1,60 kl 6 do tego dochodzi 2 ha łąk (oczywiście dojdą łąki kolejne), z których zbieram 2 pokosy łąki będą przeznaczane na sianokiszonke i najważniejsze ile bym dał rady na takim areale utrzymać sztuk bydła opasowego?
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie dowiedzieć ile utrzymałbym sztuk bydła opasowego mam 10 ha III kl 4 ha klasy IV i V i 1.60 VI kldo tego 2 ha łąk, ale będą jeszcze dobierane myśle że tak do 5-6 ha sie dojdzie będziemy z nich zbierać 2 pokosy a co do bydła to byłyby to byczki nie typowo mięsne tylko mieszańce bydło utrzymywane wolnostanowiskowo
    • Przez magdaesterhazy
      Dzień dobry 
      Poszukuje dla celów naukowych padłych zwierząt hodowlanych a dokładniej głów. Czaszka nie musi być oskórowana ( sama się tym zajmę). Jeśli ktoś z okolić Poznania bądź po prostu z Wielkopolski ma padłe zwierze (zwłaszcza starsze
      ) i nie ma problemu w oddaniu mi takowego bardzo chętnie przyjmę.