krystiannh6030

zetor 125 czy new holland 6030 plus

Polecane posty

witam. chcąc rozwijac swoje gospodarstwo człowiek z czasem staje przed dylematem związanym z zakupem ciągnika .w wniosku na zróżnicowanie jest włąśnie new holland ale tak sie zastanawiam nad innym na oku zetor forterra 125 co byście polecali jako użytkownicy i zetora oraz new hollanda co by przekonało w podjęciu decyzji i postawienu kropki nad ciagnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

bierz NH. masz rewers przy kierownicy. mniej ci spali. w standardzie to co w zetorku opcja. tez miałem dylemat najpierw miałabyc forterra ale z turem. ale stale machac przod tył a os jezdziłem jd rewersik bosko i tez zas myslałem o NH ale jednak padło na JD 5100R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18bamber    86

Ja również bym proponował NH oglądając zetora a porównując go z NH T6030 którego dziś oglądałem w warpol-agro bez zastanowienia kupił bym NH te wykonanie masywność tylnego tuza komfort i wszystko prawie dla mnie przewyższa NH nad Zetorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

I Ty sie jeszcze zastanawiasz ?? bez gadania bierz NH... przeciez nie od dziś wiadomo ze jest to wyzsza połka niż zetor,lepsze wyposarzenia min. amorka kabiny w plusie po prostu sie płynie a nie jak to ma miejsce w "budzie" zetora.


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Zetor to padaka mielismy nówke 10540 97r awaria za awarią, moc i spalanie ok ale traktor nie dopracowany. Po przesiadce na tzw. "zachodnie" ciągniki dopiero wiem co to jakość wykonania i bezawaryjność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kylu    114

NH możne i lepszy od Zetora, ale czy 6 cylindrów spali mniej od 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

witam. chcąc rozwijac swoje gospodarstwo człowiek z czasem staje przed dylematem związanym z zakupem ciągnika .w wniosku na zróżnicowanie jest włąśnie new holland ale tak sie zastanawiam nad innym na oku zetor forterra 125 co byście polecali jako użytkownicy i zetora oraz new hollanda co by przekonało w podjęciu decyzji i postawienu kropki nad ciagnikiem

Powiem Ci tak na twoim miejscu kupil bym zetora. Filtry oleje są dużo tańsze do czecha niż do nh. Za mniejsze pieniadze bedziesz miał w standardzie np tuz i wom przedni. mniej elektroniki czyli mniej problemów. Ja posiadam kubote m128x zastanawiałem sie też nad zetorem nh i jd kupilem kubote ale teraz czesto sie zastanawiam czy zetor nie bylby lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Kolego bierz NH. Lepiej kupić raz coś lepszego i mieć spokój na dłuższy czas, niż kupić coś tańszego i co chwilkę dopłacać za serwis. A prawdę mówiąc to zetor nie nadaje sie na ciągnik główny w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

ja moge tylko polecic zetora mam zetora proxime 85 z turem ma 1200mth i new hollanda td5040 ma 1500 mth w zetorze urwała sie tylko gałka od rewersu ale przyspawałem i jade dalej a z new hollandem od nowosci były problemy pierwsza na gwarancji do wymiany po 200mth była pompa paliwowa po 1000mth wymieniałem sprzegło koszt 7 tys urwała sie linka od podnosnika koszt 800zł new holadnd to tureckie gówno a czesci sa 3 razy drozsze od zetora wszystko wnim jest made in turcja i china mimo ze new holland ma wiecej koni to zetor jest mocniejszy co do spalania to mam porównanie i new holland wcale nie jest taki oszczedny pali wiecej od zetora znajomy ma new hollanda z turem 2 lata i nie chce juz go na oczy widziec mówi ze za koszty tych napraw by sobie juz drugiego zetora kupił zwroc uwage na to w jakiej normie podaje moc new holland a w jakiej zetor np kupujac 135 konego zetora ma sie wg normy w jakiej podaje moc new holland 150 kony ciagnik jest to naprawde duza roznica

Edytowano przez bercikoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Powiem Ci tak na twoim miejscu kupil bym zetora. Filtry oleje są dużo tańsze do czecha niż do nh. Za mniejsze pieniadze bedziesz miał w standardzie np tuz i wom przedni. mniej elektroniki czyli mniej problemów. Ja posiadam kubote m128x zastanawiałem sie też nad zetorem nh i jd kupilem kubote ale teraz czesto sie zastanawiam czy zetor nie bylby lepszy

Kolego jesteś w błędzie co do cen serwisu. Mam NH 6070 RC i znajomy ma Zetora Proxime To czasem mnie przegląd kosztuje mniej niż jego w Zetorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

ja moge tylko polecic zetora mam zetora proxime 85 z turem ma 1200mth i new hollanda td5040 ma 1500 mth w zetorze urwała sie tylko gałka od rewersu ale przyspawałem i jade dalej a z new hollandem od nowosci były problemy pierwsza na gwarancji do wymiany po 200mth była pompa paliwowa po 1000mth wymieniałem sprzegło koszt 7 tys urwała sie linka od podnosnika koszt 800zł new holadnd to tureckie gówno a czesci sa 3 razy drozsze od zetora wszystko wnim jest made in turcja i china mimo ze new holland ma wiecej koni to zetor jest mocniejszy co do spalania to mam porównanie i new holland wcale nie jest taki oszczedny pali wiecej od zetora znajomy ma new hollanda z turem 2 lata i nie chce juz go na oczy widziec mówi ze za koszty tych napraw by sobie juz drugiego zetora kupił zwroc uwage na to w jakiej normie podaje moc new holland a w jakiej zetor np kupujac 135 konego zetora ma sie wg normy w jakiej podaje moc new holland 150 kony ciagnik jest to naprawde duza roznica

 

 

wkońcu ktoś coś napisał od rzeczy :) a ja ci też polecam zetora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

ciężki temat. Miałem podobny problem. We wniosku na MR był zetor ale padło na NH. Mi chodziło o 6 cylindrów no i rewers EH czego w zetorze niestety brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

boku27 "czasem", wybór nalezy do Ciebie różni gospodarze mają rozmaite przeżycia z ciągnikami.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Stanowczo NH. Nie widzę nad czym się tak bardzo zastanawiać, jedynie kasa jest trochę inna. Ale jak przyjdzie Ci doposażyc Zetora w to żeby jako taki nim pracować będzie już nie daleko do NH. Dopłać za obciążniki, siedzenie na pneumatyku, dolny zaczep, górny automatyczny, i klimę a to wszystko jest w standardzie plusa. Ten zetor w transporcie będzie Ci skakał jak piłka, nie wspomnę o skrzyni, rewersie, podnosniku. Jedynie może zetor przepali wszystko co mu nalejesz, co wybierzesz to już Twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

ja moge tylko polecic zetora mam zetora proxime 85 z turem ma 1200mth i new hollanda td5040 ma 1500 mth w zetorze urwała sie tylko gałka od rewersu ale przyspawałem i jade dalej a z new hollandem od nowosci były problemy pierwsza na gwarancji do wymiany po 200mth była pompa paliwowa po 1000mth wymieniałem sprzegło koszt 7 tys urwała sie linka od podnosnika koszt 800zł new holadnd to tureckie gówno a czesci sa 3 razy drozsze od zetora wszystko wnim jest made in turcja i china mimo ze new holland ma wiecej koni to zetor jest mocniejszy co do spalania to mam porównanie i new holland wcale nie jest taki oszczedny pali wiecej od zetora znajomy ma new hollanda z turem 2 lata i nie chce juz go na oczy widziec mówi ze za koszty tych napraw by sobie juz drugiego zetora kupił zwroc uwage na to w jakiej normie podaje moc new holland a w jakiej zetor np kupujac 135 konego zetora ma sie wg normy w jakiej podaje moc new holland 150 kony ciagnik jest to naprawde duza roznica

Nie poruwnuj NH TD bo to jest najmniej udana wersja NH. Kolega szuka cos z wyższej półki więc twój post jest trochę jak kulą w płot. A co do norm mocy to trochę poczytaj nim coś mądrego napiszesz to po pierwsze i nie porównuj mocy tych dwóch ciągników bo NH jest cięższy i część mocy idzie na ciąganie tej wagi. A załóż na tylny TUZ pług 2 tony do Zetora to się posra podnośnik a NH z palcem w d*pie będzie dygał. Co do kosztów to przejrzyj galerię i zobaczysz żę Fendt i JD też się psują.

Mógłbyś podac normę w/g której Zetor ma liczoną moc bo nawet na stronie głównej nie ma ;)

 

boku27 "czasem", wybór nalezy do Ciebie różni gospodarze mają rozmaite przeżycia z ciągnikami.

Po rozmowie z kolegą wywnioskowałem że dealer zrobił go w konia z przeglądem bo niby jest co np.100 godz ale jest i czas np. 12 miesięcy a że on dużo pola nie ma więc sam wiesz po zrobieniu 70 godz w jego przypadku albo nawet i nie przegląd musiał być zrobiony

Edytowano przez boku27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

wiem wiem miałem to samo, zrobiłem tylko raz przegląd aby podtrzymac gwarancje i zakończyłem przygode z przegladami autoryzowanymi.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Może nie jestem użytkownikiem jednego i drugiego ciągnika, ale jeżeli miałbym tak jak ty wybierać to brałbym NH. Widziałem jednego i drugiego i powiem, że NH jest bradziej dopracowany od Zetora, a druga sprawa 125 KM w 4 cylindrach to nie widzi mi się duża żywotność tego silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

Nie poruwnuj NH TD bo to jest najmniej udana wersja NH. Kolega szuka cos z wyższej półki więc twój post jest trochę jak kulą w płot. A co do norm mocy to trochę poczytaj nim coś mądrego napiszesz to po pierwsze i nie porównuj mocy tych dwóch ciągników bo NH jest cięższy i część mocy idzie na ciąganie tej wagi. A załóż na tylny TUZ pług 2 tony do Zetora to się posra podnośnik a NH z palcem w d*pie będzie dygał. Co do kosztów to przejrzyj galerię i zobaczysz żę Fendt i JD też się psują.

Mógłbyś podac normę w/g której Zetor ma liczoną moc bo nawet na stronie głównej nie ma ;)

 

 

Po rozmowie z kolegą wywnioskowałem że dealer zrobił go w konia z przeglądem bo niby jest co np.100 godz ale jest i czas np. 12 miesięcy a że on dużo pola nie ma więc sam wiesz po zrobieniu 70 godz w jego przypadku albo nawet i nie przegląd musiał być zrobiony

 

 

Zetor podaje norme wg DIN a nwe holland wg normy ISO na stronie zetora nie ma ale na ulotkach od zetota jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Napisano (edytowany)

zetor forterra 125 wedlug normy:

-DIN 122 KM http://www.zetor.pl/traktory-5-25.htm

-ISO 14396 130 KM http://www.zetor.de/...erra%202010.pdf

 

new holland T6030 PLUS ma wg. ISO 14396 117 KM http://agriculture.n...id=T6000%20PLUS

 

13 KM miec a nie miec to raczej robi roznice

skoro chcesz ciagniki tej samej mocy to porownuj forterre 125 do NH T6050 Plus

ja zastanawiam sie nad nad fronterra 115 lub NH T6030 bo oda modele maja taka sama moc

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś wybrać NH T6030. Podejrzewam, iż cenisz sobie wygodę oraz moc. Niedawno stałam przed podobnym wyborem i się nie zawiodłam gdyż NH sprawuje się rewelacyjnie. Zetor chyba każdemu kojarzy się z czymś starym. A jeżeli lubisz również kiedy sąsiad jest zazdrosny to doskonały wybór :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Moim zdaniem powinieneś wybrać NH T6030. Podejrzewam, iż cenisz sobie wygodę oraz moc. Niedawno stałam przed podobnym wyborem i się nie zawiodłam gdyż NH sprawuje się rewelacyjnie. Zetor chyba każdemu kojarzy się z czymś starym. A jeżeli lubisz również kiedy sąsiad jest zazdrosny to doskonały wybór :D

 

To się wtedy kupuje Fendta z serii 400 w full opcji a nie ogląda za Zetorem lub NH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj