Zaloguj się, aby obserwować  
KZ180789

Jaki nowy ciągnik wybrać jako główny do pracy z ładowaczem czołowym i prasą rolującą ?

Polecane posty

KZ180789    0

Jeżeli farmtrac to jaki model wystarczy 675 DT czy lepiej 685 DT róznica w cenie jest ,ale za to ciężejszy i za razem masywniejszy.Jak byłem u dealera to był ten mniejszy ładnie sie sprawował ,ale komfort średni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć myśle że na tyle hektarków Farmtrak z powodzeniem ci wystarczy ciągniczek robi pozytywne wrażenie ,,, a jako użytkownik mogę polecić ci NH t5040 ciągniczek chodzi aż milo ale niestety jego cena bedze napewno większa na jaką sie przygotowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

A decyzja zależy już od ciebie jeżeli chcesz rozwijać gospodarstwo to jak najbardziej 685dt jezeli nie to 675dt. Osobiście jeżeli miałbym areał taki jak twój i miał wybierać między tymi dwoma modelami to brałbym 685dt,jednak biorąc pod uwagę to, że nie chcesz się zbytnio zadłużać to raczej 675dt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142
Napisano (edytowany)

Hmm ja ci proponuję jakiegoś jxu może albo T5 nh bardzo fajne ciągniki mało palą i w cenie spokojnie się zmieścisz.

jak masz kase to poco farmtrac nie lepiej kupić lepszy?

 

Artur96 kubota robi najlepsze silniki? a skąd ty to wiesz ja np. uważam że najlepszym silnikiem jest deutz (dojcz) w moim Fendt - dzie 412 vario ,ponieważ mało pali jest mocny i wytrzymały. Uciekać od elektroniki a dlaczego ? utrudnienie w rolnictwie? chyba wręcz odwrotnie. Takie gadanie kojarzy mi się z początkiem II połowy XX wieku nie obraź się ,ale dlaczego rolnicy kupują JD albo Fendt-y przecież te ciągniki mają w h.. elektroniki a jakoś nie narzekają czekam na wytłumaczenie twojej wypowiedzi na 1 stronie.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Jak na dzisiejsze czasy to kwota jest mała bo sprzęt jest drogi. Sprzęt należy kupić dobry bo ma służyć, dobrze służyć latami. Jeśli ma być to ciągnik główny to raczej coś koło 90 KM jeśli masz zamiar powiększać areał to zobaczysz, że takim będzie Ci później łatwiej niż jakimś 60-70 konnym. Do tura jak i do prac w polu proponuję ciągnik cięższy czyli nie Case JX a JXU, nie NH TD5000 a T5000. Te mniejsze są tańsze i dobre ale do prac z ładowaczem i polowych lepsze są ich więksi bracia ze względu na masę i gabaryty. Z doświadczenia wiem, ze JX jak i jego odpowiednik w NH lubi skakać w transporcie co jest spowodowane małą masą.

Proponuje zastanowić się nad tymi dwoma i powiedz dokładnie czy te 150 tys to netto czy brutto i ma to być już cena z turem czy za sam ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

"ze John deere z elektroniką jest o22tyś tańszy niż ten podstawowy mechaniczny." Chciałeś chyba napisać, że elektronik jest 22 tysie droższy od mechanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

@andrzej2257.To tak kubota robi najlepsze silniki ponieważ ma inne tłok(są czarne nie wiem co takiego w sobie mają ale mają wytrzymać więcej)Dopiero niedawno Valtra za czeła takie robić.A np manitou i chyba weidemann.Nie zmieniło by swoich silników na kubota gdyby były złe.Niemcy kupują kuboty wyjmują z nich silniki i wkładają do innych maszyn.I do tej pory Fabryka kuboty wyprodukowała najwięcej silników na świecie.

 

tylko dlaczego tych "najlepszych" silników na świecie nie spotkamy w żadnym dużym ciągniku? :P

Z tym wyjmowaniem silników z Kuboty to chyba trzeba do najlepszych cytatów roku zgłosić :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

@bogdan.kubota robi duże silniki nawet kilku tonowe do koparek.

I ciągniki też ale na USA po 200km

A co ci nie pasuje ze mówisz ze trzeba do cytatów roku zgłosić?

czekam na odp??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Napisano (edytowany)

Kubota nie robi ciągników powyżej 135KM na żaden rynek :P

napiszę podobny cytat w twoim stylu : Amerykanie kupują Peugeoty wyjmują silniki i wkładają do swoich samochodów :lol: Bzdura :P co nie? Podobnie jak twoje stwierdzenie :D

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Bzdura jak to pon kolega mówi robiła większe ciągniki i robi a np kubota kt 150 mówi koledze i to coś?

Byłeś kiedyś w fabryce kuboty albo ktoś z twoich znajomych był?

Niemcy kupują kubot bardzo dużo

Ale ja nie jestem na takim poziomie żeby się kłuć.choć mam rację

Do osób starszych od sb mam szacunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a kiedyś to Polska była od morza Bałtyckiego do morza Czarnego ... :P

Teraz Kubota nie produkuje takich ciągników I nie masz kolego racji :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

u mnie siąsiad się zdecydował na new hollanda ja jak bym miał brać to też bym wziął new hollanda tego z serii 5000 t z silnikiem fiatowskim są atrakcyjnej cenie i też dobrze sie sprawują z ładowaczem czołowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30
Napisano (edytowany)

po mojemu jak nie chce wymieniać sprzetu po c360 niech kupi farmtrac 675dt za ok 105tyś ale lepiej dołozyć do 685dt a ok 120 oczywiście+tur ok 20tyś i se dokupic 4 skibówke i odrau pola będzie ubywać :)

na takim areale i produkcji nie ma co się z motyką na słońce porywać i pchać w zachodni sprzęt.

nie chcę mówic jak jakis ciemniak bo każdy powie,że zachodni lepszy... przykład z mojej wsi-koleś chciał lepszy więc kupił lamborghini na comon railu ok 80 km(nie znam modelu),wydymali go na paliwie,polskim z hurtowni i 12 tyś za robote poleciało.sam układ paliwowy to ile kosztuje remont skrzyni bądz silnika?

nie każdy ma odłżone kilkadziesiąt tysi,eby od tak se wydać.rypnie ci w robocie i naprawić musisz a jak nie masz?to kredycik na 10%bo na kołki nie postawisz

bez obrazy ale dla prostych ludi sa proste maszyny.675dt darmo tytułu ciągnika roku nie zdobył.ma dobre podzespoły,wygodny,zzwrotny z reversem po co ci więcej?

nie każdy kupuje mercedesa,kupują też fiaty i jeżdzą :lol:

Edytowano przez danielek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

No ja nie jestem żadnym oh ah ze wiem wszystko o tej marce mogę się mylić ale jak czytałem ten wywiad z ekspertem.To znalazłem np coś takiego.

Cytaty z wywiadu.

 

"maniek83(Q) jaka jest dostępność części do modeli sprzedawanych na zachodzie Europy, np. do modelu o mocy 150 KM?

EkspertKubota(A) jeżeli jest to model z homologacją europejską jest możliwość sprowadzenia części na specjalne życzenie"

 

"pawello15(Q) czy skoro czesci trzeba zamawiac na życzenie to ile czasu mogą iść do polski?

EkspertKubota(A) zamawianie na specjalne życzenie dotyczy modelu 150KM, nie oferowanego w Polsce"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

No ja nie jestem żadnym oh ah ze wiem wszystko o tej marce mogę się mylić ale jak czytałem ten wywiad z ekspertem.To znalazłem np coś takiego.

Cytaty z wywiadu.

 

"maniek83(Q) jaka jest dostępność części do modeli sprzedawanych na zachodzie Europy, np. do modelu o mocy 150 KM?

EkspertKubota(A) jeżeli jest to model z homologacją europejską jest możliwość sprowadzenia części na specjalne życzenie"

 

"pawello15(Q) czy skoro czesci trzeba zamawiac na życzenie to ile czasu mogą iść do polski?

EkspertKubota(A) zamawianie na specjalne życzenie dotyczy modelu 150KM, nie oferowanego w Polsce"

kiedyś Kubota produkowała mocniejsze modele niż obecnie, teraz nie ma modeli mocniejszych na żadnym rynku w tej części galaktyki niż 135 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

No nie wiem ale np. EH rewers jest o wiele lepszy o mechanicznego bubla a JD 5100 R jest o wiele lepszy i ma skrzynie power quad plus z biegami pod obciążeniem niż całkowicie mechaniczny JohnDeere 6D który ma 9 biegów mniej od c-360 i jest o wiele gorszy chociaż nie jest taki tani bo kosztuje ponad 200 000 zł netto i to ma sugerować że jest lepszy od 5100 R bo jest mechaniczny no według mnie tak to wygląda. Fendty wytrzymują po 20 tyś mtg przy odrobinie normalnego użytku i ten Joystick od hydrauliki skrzyni tempomatu i wielu innych rzeczy się nie pierdzieli i jakoś nie nawala ta elektronika.

 

Farmtrac prosty ciągnik dla prostego rolnika bez zbędnych dodatków.

 

A z tym paliwem to ja się zgodzę o teraz w zimie nie moge odpalić od niedawna JD 5720 paliwo jak śmietana! musiałem plakiem po filtrze psyknąć i zapalił Plak lepszy od samostartu wszyscy tak mówią. Ja mam Fendta 412 vario na pompowtryskiwaczach nowy tylko że stał u korbanków od 2006 roku i mi się spodobał do tego dostałem super zniżkę i już Pompowtryskiwacze kosztują 10 000 zł a Common rail 20 tyś zł 10 tyś różnicy!

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

podepne się do tematu:

 

 

Też nie wiem jaki nowy ciągni ok 95-100km.Głównie miałby pracować z łądowaczem czołowym,agregatem uprawowosiewnym 3m (brona wirowa),talerzówka,pługi,siewnik do nawozu i od czasu do czasu opryskiwacz.Cena tak do 200 tyś brutto z ładowaczem.Ciągniki marek JD,NH,MF,ZETOR,DEUTZ FAHR

 

 

P.S Cena nie musi obejmować tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Chłopie skoro masz kasę na JD to bierz JohnDeere 5100 R niema co się zastanawiać nad jakimiś Zetorami i Newhollandami ,gorąco polecam ciągnik wytrzymały dobrze wyposażony. JD dodatkowo oferuje fajne upusty a ciąnik rewelka i wcale nie pali tak dużo jak to mówią najczęściej fani NH i MF itd. Doskonale to wiem bo posiadam JD 5720 i przy lekkich pracach typu zwóz bel czy załadowanie wozu paszowego lub usuwanie obornika spala 4 litry - 5 czyli mało a ciągnik wysokiej półki.Oprócz niego są jeszcze 2 rywale MF 5430 i Deutzfahr agrofarm 420 oba też są bardzo dobre także mają silniki wysokiej półki MF sisu a DF- Deutz wszystkie mało palą ale deutz chyba najmniej.MF ma najlepszy rewers bo ma funkcję zmieniania biegów pod obciążeniem a do tego ma ściętą maskę przez co ma najlepszą widoczność. Według mnie najlepszy będzie JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj