Polecane posty

koks    40

Mieliśmy tą paszę przez jakiś czas i była bez zarzutu.Teraz mamy pasze z firmy Dossche,bo jest tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15
Napisano (edytowany)

to jest masza dla bydła czy trzody ?? A nazwa jej ??

 

Według ich prospektów paszowych jest to pasza starter. U nas ojciec ją kupowałem przez długi czas ale odkąd przejąłem chodowle to kupuje z dossche mieszankę paszową pełnoporcjową 26 ona jest o tych samych składnikach a jest sporo tańsza niż starter z golpaszu według cennika z grudnia starter 1365 zł netto a 26 z dossche 1125 zł

Edytowano przez mefiu890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

Stosowałem tą pasze przez 2 lata i bylo ok ale z rok temu zmieniłem na de heus. Dostałęm taką partie golpasza ze krowy nie chciały jej jeść, zostawiały, mleko spadlo. Na de heus wszystko wyjadają (chodzi o pasze treściwą) i mleko chyba troszke podskoczyło w porównaniu do golpasza. Teraz jade na swoich paszach ( kiszone ziarno kukurydzy i śruta grochu, bobiku i rzepaku) i po tym naprawde jest mleko i wiem co daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9
Napisano (edytowany)

My stosujemy Golmix Lacto 37. Mieszamy z własnym ześrutowanym zbożem, śrutą rzepakową i kredą pastewną. Dajemy jako posypkę na pasze treściwe. Jedzą chętnie, chociaż nieraz niektóre (nie przepadające za paszą) nie wylizują do końca.

Edytowano przez Mati10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    175
Napisano (edytowany)

za pare dni przywiozą to powiem jaka jest aktualna cena

 

edit:

a może mi ktoś powiedzieś ile kosztuje teraz lactoma complete??

Edytowano przez pawel656

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

za 18% z golpaszu placilem 130zl za metr a 135za 22% to chyba a mocniejsza sei bardzej oplaca 5 zeta róznicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

na dzień dzisiejszy 18% - 120 zł a 20% - 125 (pow. żuromiński)


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Golpasz 18% 1160złtona w CZD ROTR


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Tańsza nie znaczy lepsza. Porównaj ilość witamin i minerałów w dossche i golpasz, więcej jest w golpaszu. U nas dużo osób rezygnuje z dossche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

zgadza się, przy tonie nawet taniej bo 1140 zł/t za 18%


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

golpasz stosuje taki chwyt bo przeważnie w palecie powinna być tona a u nich jest 1150 i tak żeby było łatwiej prościej każdy bieżne paletę żeby jej nie rozrywać przy rozładunku tylko bierzesz paletę wstawiasz i sie nie workujesz i jednemu 5 worków wcisnęli drugiemu i zbyt większy i mam takie pytanie czy w cenie tej 1150 jest wliczona paleta czy nie bo być może mnie kierowca oszukuje i zarabia dodatkowo na tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

na palecie jest 1125 kg, palety są zwrotne więc jak będziesz oddawał starą paletę po paszy to dostawca nie będzie Cię obciążał


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

syberol

handlujesz paszami dla bydła, powiedz jaki koncentrat jakiej firmy najlepszy dla opasów przy zywieniu głównie kiszonka z kukurydzy plus troche sianokiszonki i siana do tego pasza tresciwa przenzyto i zyto 50/50 i teraz jakis koncentrat ale jaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

większość koncentratów daje się w proporcji 25% paszy treściwej. Na przykładzie Opasa 35% z Golpaszu to jak zrobisz:

40 kg - pszenżyto

35 kg - żyto

25 kg - Opas 35%

to wyjdzie Ci pasza 17% więc będzie ok. Jeśli chciałbyś mocniejszą to musiałbyś dać więcej koncentratu albo dodać rzepak lub soję, np:

40 kg - pszenżyto

25 kg - żyto

10 kg - śruta rzepakowa

25 kg - Opas35%

wtedy wyszłoby około 19,5% białka w mieszance.


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a ile kosztuje ten opas 35 % z golpaszu ?

a co myslisz o paszach ekoplon ? jest taki koncentrat z tej firmy protan 0 max i tez ma 35 %

co lepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

z golpaszu kosztuje 51 zł za worek 25 kg, z ekoplonu nie wiem bo nie sprzedaję ich produktów ale z tego co widzę parametry mają podobne. Musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto go stosował. Z chęcią bym się dowiedział w jakiej jest cenie. A efekty to wydaje mi się musiałbyś sam przetestować.


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Mógłbyś podać skład tego koncentratu bo na stronie golpaszu jest tylko wzmianka że nie zawiera moczniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj