Gość Profil usunięty

Remont podwórka

Polecane posty

LuckyLuke12345    230

Odświeżę temat o dobrym asfalcie to zapomnij jeden z drugim bo to bardzo drogi interes

Dobra masa asfaltowa nie będzie się deformowała pod wpływem temperatury  ale przyszykowanie podłoża jest praktycznie takie same jak pod kostkę  brukową tylko że kostka wyjdzie dużo taniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nie wyjdzie taniej, bo podwórze to nie dywan w domu żeby zmieniać co 5 lat, kostka jest trudna w utrzymaniu i do tego cholernie śliska. Najlepszy współczynnik cena/jakość ma beton. Zresztą nie od parady w bogatych krajach drogi są betonowe. Dziś nie beton nie musi oznaczać szaroburego koloru, są kolorowe itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Zdajesz sobie ile taki beton kosztuje? raczej nie

Wyjdzie taniej to raz ,a dwa to po co mam zmieniać nie rozumiem tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Zdaje sobie sprawę i kostka o podobnej nośności wychodzi drożej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Ceny wykorzystane w niniejszym opracowaniu pochodzą z Informacji o cenach czynników produkcji. Bazą kosztorysową dla cen materiałów – M, sprzętu – S i robocizny – R jest baza cenowa pochodząca z cennika Sekocenbud, która jest powszechnie wykorzystywana do kosztorysowania robót drogowych, m.in. przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Do analizy kosztów wykorzystano ceny materiałów i sprzętu zaktualizowany w III kwartale 2014 roku. 

 

 

Panie jak byk to cena z robocizną, na rok 2017 możemy przyjąć że cena podniosła się o 10zł/m. Dla drogi ! Zobacz jakie obostrzenia spełnia taka droga. 

 

Tu masz ceny kostki: 

 

http://www.omegabruk.com.pl/cennik-uslug/ 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Ja troszkę siedzę  w tej kostce i asfaltach i wiem jak się to przedstawia cenowo

Dają gwarancję 10 lat na ten beton, jestem ciekaw jak on uznają reklamacje czy nie znajdą winy z użytkownika , jest tam numer tel. w wolnej chwili zadzwonię do nich i zapytam co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Zresztą tutaj powierzchnia jest olbrzymia nie wiem czy zdecydował bym się na tylko jedną technologię. Jeśli o tym mowa ma ktoś doświadczenia z geo kratą ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Kostka   8   z  podbudową +   montaż  , kortowanie   czyli na gotowo   100 - 110 zl netto metr.  Co do śliskości  to  jakoś nie widzę przewagi betonu nad kostką.  Co do  utrzymania - jednorazowy zakup zamiatarki na ciągnik i    nie ma   żadnego problemu . Mamy ponad 2000 m2 kostki  i  wiosną  kładziemy kolejne  700.

 

Przewaga  betonu jest  w  jednej  sytuacji. Jak będziemy sypać zboże, kukurydzę na   plac  to łatwiej  je podgarniać.

 

No i zawsze  pozostaje  duze  ryzyko  dobrego wykonania betonu, bardzo słabo wygląda  beton  który po czasie  zaczyna  pękać.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Spękane drogi w stanach to normalny widok i ponoć to nie jest wada. U mnie kostka się nie sprawdziła trzeba ją pryskać, myć i dbać nie gorzej niż o samochód a porysowana wygląda fatalnie. Beton na reszcie został wylany w 94roku posiada pęknięcia ale nic złego się z nim nie dzieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Po czym myć ??  u nas  zamiatarka ogarnia   kostkę  bez problemu.  Przez  4 zimy  odśnieżam  cały plac i poza  3 krawężnikami uszkodzonymi  w kostce  nie ma  ubytków.  Oczywiście  trzeba to robić z  głową.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Kostka od strony północnej po kilku deszczach zachodzi wiec trzeba ją myć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Raz na rok wystarczy kostkę umyć i jest git, bez przesady że nie gorzej jak samochód

Beton kładziony na drogi ma inną jakość  jest inny w porównaniu do tego , a zwłaszcza w stanach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

A ten z mojego cennika to jaki jest drogowy 2 sortu czy jak ? Kostka/beton/asfalt wszystko potrzebuje przygotowania podłoża i to również kosztuje. Po za tym śmiem wątpić czy kostka wytrzyma ładnie równo ułożona ponad 10 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Ale tam prawie każdy  przekracza 100 zł za metr.  A K1  to  beton przeznaczony na  ruch lekki i wątpie by  tiry  40 tonowe mogły się po tym poruszać.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Mnie kawałek kostki kosztował około 130zł/m2. Też trzeba brać pod uwagę fakt że różne firmy różnie cenią. Jesteś przekonany że kostka poleży równo bez kolein ponad 10 lat ? Pytam z prywatnej ciekawości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Takiego za 100 zł m2 to ja go nie chce widzieć na podwórku bo po 10 latach to ja będę  się przewracał na nim , położyć lepszym co de facto wytrzyma te 10 lat jest koszt 200zł , a i więcej, więc koszt już się robi drugie tyle co do kostki

Co do wytrzymałości kostki jeżeli zrobi to partacz to po pierwszej zimie już będą widoczne efekty , jeżeli będzie przygotowany solidnie grunt pod nią jestem wstanie zagwarantować że wytrzyma te marne 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Co do betonu, drogę firmy wyceniono w asfalcie i w betonie różnica 2 tys zł na korzyść asfaltu długość drogi 107m szerokość 5m. Wyceny z kostki nie było to fakt. Ostatnio jednak widziałem parking zrobiony geokratą i się mi bardzo podobał. Stąd pytanie czy ma ktoś z tym doświadczenia praktyczne, chętnie bym widział tak własnie zrobiony parking. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Raz widziałem takie coś było wyłożone to jako kawałek chodnika do parkingu średnio mi się to podobało ,no ale to zależy co komu się podoba 

Jeżeli to ma być pod osobówkę z tyłu za domem to możesz spróbować tylko tu też musisz dać podkład pod budowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Ma umacniać trawnik który będzie czymś w rodzaju rezerwowego parkingu. Czytałem o tym sporo, wynalazek pochodzi z wojska i jest stosowany na lotniskach/drogach tymczasowych. Jednak szukam opinii praktycznej jak to się sprawuje np. po 2-3 latach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Do takich zastosowań  fajnie  sprawdza się  też płyta ażurowa  meba ,

 

http://www.betard.pl/pl/plyta-azurowa-meba

 

Przerasta  to trawa   dosyć  dobrze się to kosi   no i  fajnie  utwardza.  Wjeżdzamy na to samymi ciągnikami   i  nic  sie nie dzieje  


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Geo krata wygrała, jak będę miał wycenę to się podzielę informacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj