Skocz do zawartości
Mariusz15

jaka temperatura w chlewni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Temperatura
Mariusz15    1

witam! chciał bym się dowiedzieć jaka jest najbardziej optymalna temperatura w chlewni prosiaki w wadze 18-110kg

Sadek    462

http://www.agrofoto.pl/dzial-warunki-srodowiskowe-w-pomieszczeniach-gospodarskich-dla-trzody-2805.php

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl

FarmerX2    3

Świnie same pokazują swoim zachowaniem, czy temp. jest odpowiednia. Gdy jest za zimno, szukają suchego miejsca, zbijają się i leżą na brzuchu z nogami pod sobą, gdy jest w sam raz leżą na boku, a gdy temp jest za wysoka szukają wilgotnych miejsc.

Co do ogrzewania, to najprościej i najtaniej wychodzi ogrzewanie nadmuchowe z wykorzystaniem pieca na paliwo stałe.

Wystarczy w starym, cieknącym piecu wyciąć w zewnętrznym płaszczu pod czopuchem otwór, wstawić tam wentylator wdmuchujący powietrze do środka, a u góry wyciąć otwory na wydmuch gorącego powietrza. Efektywne i tanie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dajmiżyć
      Witam,

Posiadam budynek ,który chciałbym przeznaczyć pod chlewnię 10 loch,knur,tuczniki.Jest to nowy budynek nie zgłoszony  jeszcze do użytku,gdzie zgłosić i jakie są wymagania pod tego typu działalność?
    • Przez witekarol
      Witam. Czy ktoś miał do czynienia z tą firmą? Najbardziej interesuje mnie opinia o systemie karmienia loch, który oferuje ta firma czyli Gestalt solo oraz gestal 3G. 
    • Przez abuk14
      Jak myślicie co jest lepsze do chlewni na tuczniki?? Mi się wydaje, że głęboka ściółka byłaby najlepsza w tym wypadku. Sam już nie wiem.
    • Przez abuk14
      Mam pytanie. Czym zadajecie pasze świniom do automatów paszowych ( chodzi mi o rodzaj jakiegos np. przenośnika ślimakowego ) ??
    • Przez freestep
      Witam, pytanie do ludzi co juz budowali. Jakie firmy wam budowały chlewnie ? Jakie macie opinie ? (nie interesuje mnie wasze zdanie czy lepiej stawiac samemu)