daizor

Instrukcja serwisowa do DF AGROTRON 106-110-115-120-135-150-165 MK3

Polecane posty

vti22    0

Witam potrzebuje instrukcje obslugi agrotron 100 jezeli ktos posiada prosze o wyslanie Pozdrawiam i dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak to wszystko rozłożyć żeby za dużo ku... nie poleciało przy robocie. Gdy się hamuje to oś do przodu się trochę obraca.

 

Bez ku raczej się nie obejdzie bo sworznie na siłownikach zapewne zapieczone na amen.

Sworznie wahacza możesz spróbować wbić do środka ale od siłowników trzeba wyciągać na zewnątrz.

Jak nie da rady odpiąć siłowników to zdejmij najpierw oś(sworzeń wyciągnij do przodu), wybij sworznie wahacza, rozkręć siłowniki i wyciągnij tłoki. Później palnik i wyciskanie sworzni siłownika z wahacza na prasie.

Przynajmniej u mnie tak to wyglądało.

Jak tulejki nie są jeszcze na max wybite to możesz kupić nowe w serwisie ale ceny niestety zabijają. Taniej wyjdzie dorobić nowe nawęglane tulejki i sworznie z możliwością smarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

To ty masz chyba inną oś skoro mówisz o wahaczach, bo to dla mnie wygląda tak że u Ciebie jest niezależne zawieszenie lewego i prawego koła.

 

Czyli kolego do naprawy są tylko te 4 punkty + element na którym oś się wychyla na boki. Trzeba dużo przodu ciągnika rozebrać aby wyjąć oś?

post-34517-0-84575000-1408027165_thumb.jpg

post-34517-0-69690200-1408027361_thumb.jpg

Edytowano przez Slawuss

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mam taką samą amortyzacje, wahacz to ten element, który podnosi/opuszcza oś.

Do remontu jest to co piszesz. Podnieś sobie lekko przód ciągnika i będziesz widział na czym są luzy ale zapewne już na wszystkim, u mnie było podobnie wybite.

Do rozbierania zdejmowałem tylko dolną część tuza, wał napędowy i przewody hydraulicznie, wielkiej roboty nie ma tylko jest problem wybić sworznie zwłaszcza od siłowników.

 

A amortyzacja dobrze ci działa czy już słabo? Bo być może musisz nabić akumulatory hydrauliczne lub wymienić je jeśli membrany strzeliły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Wiesz co nawet jej nie włączam przez te luzy. a jaki jest koszt wymiany akumulatorów/ nabicie ich??


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nabicie w zależności od serwisu ale ok 10zł za 10 bar, nowy akumulator ok tysiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

jak jutro będę w pole jechać to włączę amorę i zobaczę co się dzieje, tylko że z przodu mam tuza a niestety obciążnika jeszcze nie dorobiłem więc bardzo odciążony przodek jest zwłaszcza gdy z tyłu agregat wisi to nie przeszkadza w amortyzacji??

 

Jeszcze jedno pytanie, na ciągniku mam konsolę do ładowacza mx. jak rozpoznać jaki to system mocowania ładowacza abym mógł go dokupić?

Konsola jest z 2004r zintegrowana z przednim tuz mx r28

Edytowano przez Slawuss

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Witam. Szukam mechanika do ciągnika Agrotron 120. Problem ze sprzęgłem (trzeba pompować sprzęgłem aby wbić bieg). Woj. lubelske


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor11    0

Kolego Slawuss prawdopodobnie uszkodzony wysprzęglik miałem podobny problem po wymianie i odpowietrzeniu układu pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor11    0

Sam przeprowadziłem taką operację, wysprzęglik to nic innego jak siłownik wspomagający pracę sprzęgła,

jeśli zaczyna siadać to trzeba pompować sprzęgłem. Ale najpierw sprawdź czy nie masz po prostu zapowietrzonego układu,

czy jest wystarczająca ilość płynu w układzie hydraulicznym. Odpowietrznik znajduje się (bynajmniej u mnie agrotron 4.85 r. 96) po prawej stronie pod kabiną z przodu zaraz przy tylnim kole

jak chcesz to jutro porobię zdjęcia to ci podeślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

No właśnie chodzi o to że oddawałem siłownik i pompkę pedału sprzegła do mechanika i dalej to samo jest. ukłd był odpowietrzany już.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor11    0

No to rzeczywiście trzeba chyba głębiej, nasz teren obskakuje zwykle "Agro Plus Bogate" ale to serwis DFa więc sobie liczą... kilometraż plus usługa

chociaż słyszałem,  że jakiś koleś robi skrzynie i ogólną mech. do zachodnich ale musiałbym zrobić jakiś głębszy wywiad.

Daj znać czy udało się kogokolwiek znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PabloK123    0

Witam.

Poszukuję książki serwisowej do ciągnika Agrotron Deutz-Fahr 150 mk3 z 2001 roku. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman05    10

Posiadam po polsku instrukcję napraw do agrotrona 130-140-155-165 MK3, a także instrukcje obsługi ale nie mk3.

A po angielsku lub niemiecku mam do AGROTRON 106-110-115-120-135-150-165 MK3

Jak coś to pisz na priva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEKK34    0

SZUKAM INSTRUKCJE  NAPRAW DO DEUTZ FAHR AGROTRON 150 Z ROKU 2006 JAK KTOŚ MA PO POLSKU BYŁ BYM WDZIĘCZNY .farmer_1980-80@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Witam wszystkich i proszę o pomoc

Potrzebuję instrukcję obsługi do Same Silver 100.6

Problem jest taki, że ojciec przesiadł się z belarusa i połowy funkcji nie może ogarnąć (klawisze są już wytarte).

Proszę o wysłanie na maila: zieloneoczko@poczta.fm

 

Dziękujemy i pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Witam. Czy ktoś zna dobry serwis z woj lubelskiego do ciągników DF? Chodzi mi o Agrotrona 120 (przekładnia z rewersem hydraulicznym) Problem jest taki że nawala mechanizm wysprzęglania. Sprzęgło się zapowietrza. 


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

MULTISERWIS Hubert Kaszyca

Serwis, naprawa ciągników rolniczych Same Deutz-fahr Lamborghini

56-500 Stradomia Wierzchnia, 1

Tel 504 008 790

 

Polecam tego mechanika, na telefon wiele pomaga a w razie potrzeby dojeżdża po całej Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Witam.

Posiada ktos możne  jakąś lekturę do Agrotrona 6.05 lub podobnych modeli? Chodzi mi głównie o instrukcję obsługi i instrukcję napraw .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj