Zaloguj się, aby obserwować  
pedro2

problem z lemieszami w kverneland AB 85 prosze o rady

Polecane posty

pedro2    7212

Witam

mam problem z lemieszami mianowicie kupilem niedawno kvredzia szer regulowana od 30 do 50 na skibe i jest problem bo są na nim lemiesze na 35 cm facet ma dac lemiesze 50cm ale pojechal do niemiec i ma przywiezc ale nie pasuje mi to ze po zalozeniu 50 bedzie szczelina miedzy lemieszem a odkladnia (chyba wydarte) zapewne orali szerzej niz lemiesze braly i nie wiem czy do lemieszy da sie przyspawac taki klin bo odkladnie super a wymienic to koszt niezly i ile cm bedzie mial ten lemiesz u gory przy odlkadni prosilbym zeby ktos z was podal mi ten wymiar orientacyjnie bym zobaczyl jak to bedzie bo skiba 50 cm to lemiesz dluzszy musi byc...

prosze o pomoc bo szlak mnie trafia dodam wieczorem jakies fotki...

Pozdrawiam


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

znajomy ma kverneland ab 100 i z tego co mówił to gdy zwiększasz szerokość pługu to tylko tą śrubę z boku skręcasz (lub rozkręcasz nie wiem dokładnie), a lemiesze zostają te same.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Witam, nie wiem czy chodzi o to samo ale Ja mam pług Fiskars (elementy płużne Overum) i ma zmienną szerokość orki 35-40 i jak rozstawie korpusy na 40 cm to jest prześwit miedzy lemieszem a odkładnią (zdjęcie) ale orze tak juz z 3 lata inie narzekam. Zaznacza że lemiesze są 16" (40 cm). Pozdrawiampost-19125-0-55695900-1327938883_thumb.jpg

Edytowano przez CIAPEK1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

kolego @sledziu ok u mnie tak samo jest ale lemiesze są zalozone na skibe 35cm a u niego sa normalne na 50cm...

 

@ciapek wlasnie u mnie jest lemiesz na 35 cm skibe a regulacja jest do 50cm i jak rozkrece na full to lemiesz nie bedzie podcinal skiby i tylko mordęga bedzie i odkladnie beda sie niszczyc...

 

 

Zdjęcie post-33155-0-87860500-1327941699_thumb.jpg

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

  • A jaki jest lemiesz założony? jak będzie założony 50 cm (18") to będzie dobrze bo ten lemiesz na załączonym zdjęciu trochę mały się wydaje. Pozwoliłem sobie przerobić kolegi zdjęcie u mnie jest tak jak na przerobionym zdjęciu i co prawda jest ta wolna przestrzeń ale widocznie tak musi być bo wszystko jest w oryginale. pedros2 zawsze możesz sobie ściągnąć ze strony GRENE katalog części maszyn uprawowych.post-19125-0-74172300-1327946857_thumb.jpg Sprawdzisz jaki masz numer odkładni i będziesz wiedział jakie lemiesze możesz tam zamocować (jakie szerokie) jakie piersi płozy itp.
  • Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

lemiesz jest 35 ale ktos oral na wieksza szer bo odkladnia powinna byc prosta dalej do lemiesza 50cm a jest "ścięta" wiem ze bedzie dobrze ale chodzi o to ze bedzie troche dziury miedzy lemieszem a odkladnia na koncu... moze cos przyspawam... a jeszcze pytanie bo te lemiesze jeszcze ladne i ojciec wymyslil zeby dospawac te 15 cm jak myslicie jest sens?? dodam ze spawacz fest B)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

nie wiem czy to będzie trzymało bo na lemieszach jest specjalna stal, którą raczej ciężko będzie pospawać, jak się nie uda to tu http://www.lemiesze.pl/index.php?page=produkt&detal=kverneland-plug masz tanie lemiesze, ja w swoim mam takie pierwszy sezon (przeorały razem ze 30ha w pługu 4x40) a w tym roku gleba była zeskalona, to na lemieszach jest widoczne zdarcie, ale dłuta są jak nowe, porównując cenę oryginalnych to za 2 lemiesze mam tu 4 lemiesze, 4 dłuta i komplet śrub z nakrętkami i zostało jeszcze na transport :)


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Wyroby z tej firmy są b. niskiej jakości, dłuto do KV było do wyrzucenia po 8 ha. Materiał miękki, lepiej zaopatrzyć się w coś lepszej jakości, np. Vulcan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

sprzedawca ma przywiezc w cenie pluga z niemiec lemiesze to chyba bedzie orginal juz...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

gdzie jest ten nr odkladni?? w ktorym miejscu bo nie moge znalezc...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

gdzie jest ten nr odkladni?? w ktorym miejscu bo nie moge znalezc...

Gdzieś na odkładni, Ja przy overumie to mam w widocznym miejscu, pierś to musiałem odkręcić żeby numer zobaczyć, płozy i lemiesze tak samo. Wyczyść odkładnie od wewnętrznej strony i gdzieś jakiś numer powinien być wybity.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj