Zaloguj się, aby obserwować  
grzesiekkk

Nowe pługi zagonowe polskie

Polecane posty

grzesiekkk    8

Witam. Mam zamiar zakupic pług zagonowy czteroskibowy do ciągnika 82km.Troche poczytałem forum i widze ze z jakośćią polskich wyrobów raczej cienko.Z powodu ze pracy nie będe miał dużo, (około 10-15 ha)nie chciałbym się pchać w duze koszta. Napiszcie jakich producentów lepiej unikać,a którymi mozna trochę pośmigac.Unia ,wiem dobra,ale troche droga!Ziemie letkie,bez kamieni,ale za to górzyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

polecam Kołaszewski cztero skibowy 12 lat użytkuje na ok 40ha nieraz nawet nim podoruje. Idzie lżej od polskiego atlasa a mają takie same odkładnie. A mam bardzo różne gleby piaski iły i glinę bardzo zakamienione.

Edytowano przez szymon1089

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Szczerze odradzam Ci plug firmy Agro-An-Mech.Jakość materiałów to porażka.Przy nocnym traktorze trzeba uważać żeby nie pourywać korpusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Też miałem identyczną potrzebe. Tani dobry pług na podobny areał do takiej samej mocy ciągnika ale możliwości postawiłem tylko takie 2. Albo kupić tanio używke do remontu tzn zdarte elementy robocze i wsadzic nowe (pług jest tak prostym narzędziem że debil by wyremontował) wsadzajac nawet zamienniki bym miał lepszą maszyne niż te no name cudaki Byle nie był pospawany. 2 możliwość po prostu powoli szukać okazji na dobry pług w dobrej cenie i ta druga możliwosć się trafiła. Stary poczciwy Kverneland. Cena 3300 do malutkich poprawek ale i tak zmieściłem się w 3500zł. Odkładnie jak nowe 0 zużycia, lemiesze też, 2 dłuta do wymiany mocowanie od koła poprawiłem i nie chce żadnych nowych rodzimych pługów. Z początku troche ta orka była nie halo ale powoli się zaczął docierać drobne korekty ustawienia i kładzie glebe na glebe :Dhttp://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/300176-kverneland-hydrein-4-skibowy-16-cali/


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Również polecam kołaszewskiego idzie lekko dobrze przykrywa poplony itp mam 151/7 i sprawuje sią dobrze śmiga z nim deutz dx90 i nawet go nie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekMTZ    5

ja popieram UrsusCzesio@,też mam kvernelanda 4-skibowego tylko że na resorze i jestem bardzo z niego zadowolny w poruwnaniu z polskim "prywaciarzem" a użytkowałem takiego, to nie ma polotu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

kolego a nie wolałbyś kupić sobie obrotówek używanych ale zachodnich? Pewnie cena będzie podobna co nowych polskich zagonówek ale przynajmniej będziesz miał bruzdę z jednej strony no i na pewno materiały robocze dłużej wytrzymają niż nowe polskie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

A użytkuje moze ktoś wyroby Andrzej Namysło.Używanego zachodniego nie chcę,ma być nowy bo pisałem go w wniosku na prow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

też kupiłem nowy polski bo wniosek bo to bo tamto po 3 latach sprzedałem i jestem zdrowszy kupiłem kvernelanda na resorze bajka


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja kupiłem jednobelkowego Akpila 4*40 Możliwość regulacji szerokości orki. U mnie obrabia 20 ha i czasami na usługi i nie narzekam. W tamtym roku zapłaciłem 7 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

długo masz tego akpila ?? ile zaorał już ha ?? powiedz jak z trwałością elementów roboczych ?? wymieniałeś już coś ??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Mój sąsiad kupił tego akpila 4x40, jak dla mnie tragedia, tak pionowo ustawionych lemieszy w życiu nie widziałem, odkładnice to samo pionowe i zbyt mało skoszone, jeszcze gorzej niż pługi uni, ten pług radli nie orze, pole wygląda jak by drogę polną orał totalnie ostra niepoprzykrywana skiba, z daleka od tych jednobelkowych akpilu


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

witam. ja również polecam akpila mix 40 ja mam nodel 4+ i powiem szczeże że ora bardzo ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@robercikj100 Akpila mam 1 rok. Zaorał 40 ha. Jeszcze nic nie wymieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no właśnie akpil'a miałem ...


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A użytkuje moze ktoś wyroby Andrzej Namysło.Używanego zachodniego nie chcę,ma być nowy bo pisałem go w wniosku na prow.

I po co kupisz nowe a gorsze niż 20 letni zachodniak jak nowy polski to jedynie Unia ale nie za te ceny. Wydasz tą samą kasę ze swoich co byś dał na dobrą używke a potem będziesz klnął. No moze ten akpil ale nie nie ja mam do rodzimych maszyn uraz jedyna prasa co mnie nie zawiodła. Na zachodnich nie przejechałem nigdy

Yyy to co podałeś to odradzam od razu jakie tam są odkładnie. To jest chore nikt na zachodzie ba nawet ruscy takich badziewnych odkładni nie wsadzają. Jak chcesz wydać kupke kasy na taki coś to kup to http://allegro.pl/pielnik-pielniko-obsypnik-opielacz-redelka-i2057131807.html Efekt podobny szerokosć robocza też a ile tańszy :D

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UrsusCzesio Taka jakość tego obsypnika że dokręcisz śrubę mocniej a rama się już gnie -.- wolałem kupić 20 letni obsypnik z solidna ramą za 350zł niż takiego nowego z tak słabo wykonaną ramą która się gnie w te i we wte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie zrozumialeś sensu tegoż postu. tu chodziło że jak ma kupic taki pług to niech kupi redełka taniej a efekt na polu podobny :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj