krystek1992

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra

Polecane posty

7341Zetor    0

zawór pneumatyczny jest z prawej strony ciagnika między kołem a schodkami przy skrzyni taki duży kolor złotawy a przeprowadz test spuść powietrze z bańki jest tam zawór z boku i spróbuj chamować jak nie da rady to nic związane z pneumatyką i z ręcznym ewentualnie ręczny ci nie odbija i blokuje chamulec i dlatego tarcze przyciera u mnie tak było ręczny blokował i ciągnik nie mógł się uwlec doszedłem że blokowała się ten pręt na swąrzniu zatarł się dobiero rozebrałem załorzyłem kalamitke i chodzi. mówisz że pompki wymienialiście ale po co lały się. takim objawem może też być zapowietrzony układ, pytałem wujka miał to samo powiedział mi że cylinderek zrobił kaput przepuszzał płyn i się koło nieraz blokowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filemon2    0

W forterze trzeba dodatkowo odpowietrzyc na zacisku hamulca na przednia os.Tam sa w sumie 3 odpowietrzniki.I o reszcie tez nie zapomniec to jest cylinderki i ten wspomniany zawór pneumatyczny gdzie sa dwa odpowietrzniki.Powodzonka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

zmieniona została jedna tarcza

 

Powinieneś zmienić już obie tarcze, takie jest moje zdanie. Hamulce to bezpieczeństwo Twoje i innych.

 

Pozdrawiam

Michał


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

ja też mam problem z hamulcami w 11441 a mianowicie hamulce mi blokują, tarcza od hamowania przednich kół jest strasznie goracą, teraz mam hamulce już tak popuszczone, że są bardzo słabe i nie blokuje ale to nie jest rozwiązanie problemu, odpowietrzanie pomaga tylko na chwilę, dodam że pedał robi się czasem bardzo twardy i ciągnik wyraznie blokuje hamulcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

Witam zamierzam kupić pompe hamulcową do Zetora proximy ponieważ jedna mi się popsuła a słyszałem że są jakieś lepsze od tych czeski tak powiedziął ktoś mojemu tacie tylko nie zdradził mu z jakiej firmy są i tu się rodzi pytanie jakie są dobre pompy hamulcowe do zetora byle niebyły to czeskie?


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

@adikpl1 nie wiem dokładnie jakiej produkcji są te tłoczki słowackiej czy czeskiej a powiedz mi czy tej firmy są dore ? bo te co ja mam to po 4 latach użytkowania wysiadł.....

Edytowano przez piwex16

Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja w swoim mam te słowackie fragkov i powiem ze są dobre 7 lat i jest ok nic się nie dzieje a pamiętaj żeby był płyn dot4 bo inny wyżera uszczelki i kończy cały układ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak nie wolno go stosować, po zmieszaniu z dot 4 wyżera uszczelki, jak nie dużo to jeszcze obleci ale jak dużo to się lubi sr** układ, tylko płyn klasy dot 4 żaden inny, jak masz zamieszany z r3 to lepiej wymień cały płyn w układzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Witam, dzis przewozac belke siana do obory chcialem troche poszalec. Nie wyszlo mi to na dobre, poniewaz wcislem prawy hamulec i juz nie puscil - prawe kolo zostalo zablokowane. Pedal zrobil sie twardy w ogole nie mozna go wcisnac.

 

Wie ktos co to moze byc za przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzio164    17

Ja mam tak nieraz jak trzymam pedały hamulca i zaciągam ręczny wtedy one robią się twarde i ciągnik stoi w miejscu ale potem zaciągam i spuszczam ręczny i już jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vip11    0

Tak jak kolega wyżej mówi zaciągnij i spuść ręczny parę razy i powinno być dobrze.

Edytowano przez vip11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

Możliwe że zblokowało tłoczek w cylinderku bo był zardzewiały od strony osłony. czasami pomagaja sposoby kolegów wyżej, czasami trzeba młotkiem puknać lub rozebrać usunąć rdze złozyć i podciągnać hamulce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Dzieki, dzieki za podpowiedzi, w najblizszym czasie sprawdze czy cos pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak by ktoś czasami przesmarował tłoczki i pompki tak raz na rok i co roku płyn wymieniał w całym układzie to nie ma się do czego przyczepić.

i jak kolega wyżej napisał że tylko DOT-4 a nie R3 czy DA-1 bo pompka, cylinderek czy wysprzęglik kosztują, gorzej jak haldex za prawym kołem się popsuje bo wtedy lekką ręką 1200pln albo zawór sterowania hamulcami przedniej osi za 650...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

A ja chciałbym sie was zapytać jaki jest orginalny płyn hamulcowy co w tym zbiorniczku jest przy kabinie?


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Mamy mały problem a mianowicie posiadamy Zetora Proxime 8441 z 2006roku i w zeszłym roku podciągaliśmy linkę od sprzegła ręcznego <wajcha była lużna > teraz linka jest naciągnięta i wajchę zaciąga się z oporem , traktor po tym zabiegu nie pracował wogóle z maszynami napędzanymi na wom , teraz kupiliśmy ładowacz i chcieliśmy go wypróbować i okazało się że wom w traktorze pracuję ale gdy np zamykamy sipę w ładowaczu i jest wększe obciązenie to wom w traktorze zwalnia albo się zatrzymuje natomiast traktor nie schodzi z obrotów . Czy przyczyną tego może być zbyt mocno naciągnięta linka od sprzęgła ręcznego ? Dodam że Ursus 360 chodzi z tym ładowaczem bez problemów , ładowacz to UNHZ 750. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

Witam koledzy. mam maly problemw mojej forterze 12441 a mianowicie nie odbijanie hamulca walu przedniego napedu tego pod kabina. doprowadza to czasami do tego ze nagrzewa sie i dymi. moze mieliscie kiedys z tym problemy ? czekam na porady i pomoc. z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefix17    8

Cylinderek zapieczony, za wysokie ciśnienie w układzie lub sprężyny popękane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

Panowie mam forterre 115 i od pewnego czasu wycieka mi płyn z tyłu ciągnika w okolicach lewego cylinderka. Co może byc powodem tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj