krystek1992

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra

Polecane posty

krystek1992    20

Mam Zetorka 9641 i mam z nim problem mały. Co jakiś czas zapowietrza sie mi w nim tylni prawy hamulec. Mechanik mówił że trzeba instalacje uszczelnić. No i właśnie nie wiem gdzie to trzeba uszczelnić, jak i czym. Może ktoś już z tym sie spotkał, bardzo bym prosił o pomoc.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Trzeba dać miedziane podkładki pod wszystkie nakrętki itp.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

A może coś konkretniej gdzie trzeba je dac? Pod wszystkie miejsca które sie skręca...?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

moim zdaniem to płyn gdzieś ci ucieka, u mnie ciekł cylinderek z jednej strony,jeszcze sprawdz od strony wału tam idą pod kabiną też dwa przewody też lubi cieknąć , podkładkami nic nieuszczelnisz(jedynie przy pompce) bo wszstkie przewody mają koncówki z gwintem

Edytowano przez wsk125ccm
Cyt. poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

jeśli to ten sam układ co w proximie to ja mam taki sam kłopot serwisant powiedział mi że to układ wspomagany powietrzem i tam jest problem membranka sie zawiesza i nie oddaje zużytego powietrzana zewnątrz i hamulec powoli sie zapowietrza kazali mi wypiłowac rowek w takiej aluminiowej obudowie zeby nim powietrze uciekało ale ja sie uparłem żeby mi te część wymienili na nowa za jakis tydzien bedzie mechanik i wtedy dokładniej będe wiedział w czym rzecz i powiem żeby mi pokazałjak i co z tym rowkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

piszczo mam forterre11441 od 4 lat i proxime prawie2 lata jak macie jakies pytanka to jak w dym co wiem to pomoge pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

A więc tak: Ja miałem podobny problem w Proximie plus 9541 (hamulce 4x4), mianowicie zapowietrzyły mi się hamulce całkiem na wszystkie koła. Wszystko za sprawą tego że jest taki zaworek pod kabiną z prawej strony zaraz za zbiornikiem paliwa i w nim są dwa tłoczki, jak się naciśnie na hamulec to jeden tłoczek popycha drugi tłoczek który jest od dwuobwodowych humulcy do przyczep i wtedy może przedostać się tam powietrze z układu powietrza. Nowy zaworek kosztuje 1500zł, ale jako że serwis był niedaleko mnie to wpadli mi je odpowietrzyć i zrobili takie nacięcie w obudowie, aby to powietrze mogło swobodnie się wydostać na zewnątrz. Podobno tak jest w tych ciągnikach i producent wymyśłił takie rozwiązanie w "teraźniejszych" modelach i serwis ma prawo wykonać to nacięcie nawet na gwarancji nie tracąc jej. Jak byli u mnie to mówili że to już nieraz takie nacięcia robili. A nowy zaworek może wytrzymać tyle samo co ten orginalny, albo i krócej.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

teraz ja mam pytanko może nie związane akurat z tym tematem czy u was we forterrach jak się depnie po cheblach to czy ciągnik drgania przechodzi ,czy to może wina tej tarczy na wale odkształciła się czy poprostu tak te typy mają ,u mnie tak się dzieje i troche jest to denerwujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

żadnych drgań na całej cypie czy to na szosie czy w polu pod obciążeniem nie zauważyłem dokładniej opisz w jakich momentach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

przy wolnej jeżdzie jest ok jak się depnie nic nie drga ,ale jak się szybciej jedzie i i się przychamuje to jest drrzenie ,tak mi się wydaje że to tarcza na wale ,(podobne objawy tak jak w aucie jak się tarcza skrzywi to też są takie drgania)wydaje mi się że to ta tarcza bo raczej okładzinom w zwolnicach nic nie jest bo się w oleju moczą ,ale jak u ciebie mackov nie ma z tym problemu i nic się przy chamowaniu nie dzieje to znaczy że u mnie jest coś żle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

przykro mi ale cos faktycznie jest nie tak i pewnie masz racje z ta tarczą.tak na marginesie to strasznie wkurzające jak sie cośpsuje w tych nowych maszynach człowiek dba o nie spłaca raty trzęsąc portkami czy podoła bo rynek nie pewny.mogły by sie odwdzięczyć bezawaryjnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

na dniach ją wyjme i zawioze tam gdzie samochodowe tarcze przetaczają będzie to najtańszy koszt , potem zobacze dalej,a z tą awaryjnoscią niestety nie jest za dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

A moze zdaje Ci sie. Jest taki moment gdy jedziez po asfalcie ze czuc drgania ale to idzie od przednich kół a dokladniej od bieznika gdy przod jest slabo dociazony albo gdy masz za duzo powietrza... To normalne...

Edytowano przez wsk125ccm
Cyt. poprzedniego posta.

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

No to dla mnie też się w forterze raz zapowietrzyło prawe tylne koło, i przy odpowietrzaniu płyn jak wyciekał to był taki jak kawa z fusami, po kilku przepompowaniach ciekł już czysty. A co do tego drżenia to ja zauważyłem że jest to od przednich kół, i zazwyczaj na twardej drodze typu asfalt, albo ubita droga gruntowa, i tam występuje drżenie, kiedyś nawet na odcinku takiej piaskowej drogi i na polu rozpędzałem się i przy hamowaniu nie było tego efektu.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

No tak jest co do tego drgania. A płyn nigdzie nie ucieka bo cały czas jest taki sam stan...


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Witam moze ktos mi pomoze podczas rozgrzania sie hamulcow blokuje mi sie hamulec na przedniej osi i jak ruszam to mocno drżą przednie kola gdy ostygnie jest ok, odpowietrzalem i nic ale jak rozlacze hamulce na pojedyncze kola to wdedy nie chamuje przod i jest wszystko dobrze i czy wam podczas hamowania drży przod jesli ktos mial taki przypadek prosze o dop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Dla waszej wiadomosci dzisiaj byl serwis wymienili caly zaciszk hamulcow na przednim wale i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattyy1920    0

Mam Zetora Fortere 11441 i gdzieś tak od wakacji borykam się z problemem hamulców.Otóż tak gdzieś w czerwcu zmieniona została jedna tarcza bo była zjechana a po tej zmanie traktor hamował dwoma kołami no i po jakimś czasie zaczą hamować tylko jednym.Gdy się hamuje odzielnie pedałami to jest dobrzę.Dodam jeszcze że zostały zmienione pompki z przodu i styłu i były regulowane hamulce ale to nic nie daje,machanicy załamują ręce i nie wiedzą co się dzieje może wy macie pojęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

A zauważyłeś może u siebie że jadąc do przodu po naciśnięciu hamulca, hamuje Ci jedno koło, a jadąc do tyłu i hamuje koło z drugiej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7341Zetor    0

zobacz samoregulator mógł się zaciąć w ostateczności też zobacz zawór pnęumatyczny no chyba że zapieczony cylinderek a sprawdz czy po jeżdzie nie jest ciepła obudowa tylna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattyy1920    0

zobacz samoregulator mógł się zaciąć w ostateczności też zobacz zawór pnęumatyczny no chyba że zapieczony cylinderek a sprawdz czy po jeżdzie nie jest ciepła obudowa tylna

A gdzie się ten samolegulator i zawór pneumatyczny znajduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj