małopolska

co sadzicie o sieczkarni kemper sprinter 1 rząd

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pioter    46

to jest ta co ma kosy toporowe umieszczone na dole a osobne łopatki do wyrzucania z tylu tak jak wszystkie??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no u mnie są trzy kempery ale inne, i wszystkie chodziły z C-360.a jak Twoja chodzi??jakie uwagi po pierwszym sezonie??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małopolska    0

U mnie wszystko w porządku w pierwszy dzień 5 razy ojciec zatkał rure bo za późno dodał gazu i przerwa. Myślałem że pujdzie ciężej ale 60 smigała na 3 (polowej) .Niewiesz gdzie można kupić do niej noże????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no nie wiem czy gdzies dostaniesz..mengele pottinger to jeszcze może prędzej ale kempera to będzie raczej cięzko.od kogo kupiłeś??niech załatwi.tak mocno są zjechane?podobno mozna regenerować ale nie wiem gdzie to się robi i czy to się opłaci..


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest    0

Witam,

Wątek już nienajświeższy ale chyba warto pociągnąć temat.

Mam Kemper Super zasada działania ta sama ( system toporowy u dołu), też miałem kłopot z nożami (dwa otowry na imbus) ale znajomy tokarz dorobił mi kilka kompletów na zapas z twardego materiału i spisują się o dziwo bez zarzutu, a kosztowaly po 5zl za szt. więc grosze.

U mnie pracuje z Zetorem 5320 i jest to zgrany duet (rocznie ok 4ha).

 

Ps. Pilnuj poziomu oleju w skrzyni bo są tam niezłe przeciążenia, a maszynka odwdzięczy się bezawaryjną pracą.

Trzeba też regularnie sprawdzać naciąg łańcucha napędowego, ja jeździłem na zbyt luźnym i ucierpiał tryb (ten za wiatrakiem) został wymieniony na nowy i teraz już pilnuję.


*****************************
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi
*****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

mam te maszyne juz chyba z 5 lat dobra maszynka, jedyne co padlo to noz sie oberwal ale byl spawany wiec wybaczam, i ostrzalka sie starla, moja maszyna podcina od spodu, wciaga na topory ktore jednoczesnie wyrzucaja mase do gory. moja 360 troche kwiczala z maszyna ale ciagnik juz wiekowy wiec z lepszym moze nie byc klopotu, ceny sa oszalamiajace gdzies pisalem juz o cenach i namiarach na czesci-oryginalny noz chyba 100zl, generalnie polecam jest lekka i zgrabna, mozna zmieniac kola zebate na przekladni lancuchowej napedzajacej podcinacz jak masz jakis troche mocniejszy ciagnik albo slabsza kukurydze to mozesz szybciej jechac, zabezpieczenie to walek ze sprzeglem a na podcinaczu zcinany bolec- precik 4 mm, naped przenoszony jest lancuchem jak od rozrzutnika naciaga sie go przesowajac drewniany napinacz, bardzo prosta maszyna, jedyne co Cie moze zawiesc raz na ruski rok to noz, wymiana to 5 minut roboty z imbusem.pozdro


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
człowieku teraz się nieopłaca kupywać do ciągnika.

lepiej wynająć.

 

Ty tam dużo wiesz... :rolleyes: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

koleś ma mf 2512 i spalił 280l i miał 2ha.

a claas jaguar mega z dwoma ciągnikami bierze 520zł na godzine.

wychodzi ok 100zł drożej mf.

i w 2 godziny i po robocie.

a ciągnikiem z 1 rędowym treba sie naje żdzić

i ile czsu sie zaoszczędzasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

kolega pewnie juz dawno kupił data 2006 rok O.o


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
kolega pewnie juz dawno kupił data 2006 rok O.o

 

Kolega @zetor5321 lubi odkopywać stare tematy... :rolleyes: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
już taki jestem.

mam nadzeje, że sie nie gniewacie.

 

Nie no spoko, tylko staraj się pisać w tematach aktualnych... <_< <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1
Nie no spoko, tylko staraj się pisać w tematach aktualnych... <_< <_<

ok będde patrzył datę pierwszego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekXXX    0

My mamy sieczkarnie jednorzędową KEMPER MAIS-WOLF. Po pierwszym roku urzytkowania można powiedziec że dobrze rozdrabnia łodyge a jeszcze lepiej ziarna.A co do noży można kupic u John Deere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

przepraszam ze odkopuje temat ale chciałbym się dowiedzieć czy mf 255 dał by radę ją pociągnac i gdzie teraz można kupić noże (chodzi mi o to czy teraz są bardziej dostępne miz w 2008 roku ) z góry dzięki za odpowiedzi


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj