kuzaj63

Remont kadłuba zespołu żniwnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kuzaj63    45

Witam.Chodzi mi o wymianę "podłogi" pod ślimakiem w "hederze".oraz dorobienie płoz od spodu.

Czy ktoś taki remont może wykonywał .

Jakieś sugestie ,podpowiedzi,wskazówki,ewentualny koszt takiego remontu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz starszy czy nowszy typ hedera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odezwij się na PW - ja to wymieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Skoro mowa o hederze to mam do zrobienia luzy na palcach ślimaka (palce mają luzy). Dużo przy tym jest roboty? Może ktoś opisać? No i pytanko jakiego producenta części zamienne co by trochę wytrzymały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Co do palców: Trzeba zdjąć pokrywę na ślimaku i zdjąć łoś w środku, jeśli będziesz wymieniał tuleje żeliwne, które trzymają palce. A jeśli chodzi o prowadnice palców, to na każdy palec przypada dwie śrubki do odkręcenia. W sumie łatwa robota. Problem może być jedynie ze zdjęciem łosi.

A co do producenta części zamiennych to sprecyzuj o jakie dokładniej części Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do palców: Trzeba zdjąć pokrywę na ślimaku i zdjąć łoś w środku, Problem może być jedynie ze zdjęciem łosi.

 

Co Ty mówisz, naprawdę tam jest Łoś :blink: no zdjąć tego łosia to faktycznie może być problem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

No ja u siebie nie zdjąłem, nie dało rady, ale na sezon 2012 pewnie będę musiał to zrobić, bo też mam luzy na palcach. Na wszystko idzie znaleźć sposób:D WD-40 może pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

U mnie na tej "łosi" na jednym z końców urwała się śruba i wszystkie te żeliwne trzymaki palców się pokruszyły, dało po kieszeni..., śruba tam była 8.8 teraz wymieniłem obie na 12.9 i musi wytrzymać, bo o twardszych nie słyszałem.

A co do tej podłogi to mam bizona z '88roku i mam podłogę z takim garbem, ile ja się nakur*owałem na to w żniwa to głowa mała, jak przyjdzie czas na bizona to biorę szlifierkę i wycinam cały ten garb ;[ wszystko się przed nim zbiera i jak chwyci wiąchę czyli to co się nazbiera to aż kombajnem trzęsie tak młocarnia dostaje przez to, nie ma równomiernego podawania.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1980    0

A co do tej podłogi to mam bizona z '88roku i mam podłogę z takim garbem, ile ja się nakur*owałem na to w żniwa to głowa mała, jak przyjdzie czas na bizona to biorę szlifierkę i wycinam cały ten garb ;[ wszystko się przed nim zbiera i jak chwyci wiąchę czyli to co się nazbiera to aż kombajnem trzęsie tak młocarnia dostaje przez to, nie ma równomiernego podawania.

 

Witam.

Też mam takiego bizona z tego roku co ty bo niedawno go kupiłem i też jest ten garb i pewnie będzie to samo co u Ciebie. Nic nie daje cofnięcie motowideł, powinno lepiej wrzucać, a może wymienić podłogę ze starego typu jak będzie pasować.(cena ok. 400 zł)

http://moto.allegro.pl/oslony-na-chlodnice-bizon-z-56-rekord-dowoz-gratis-i2431714199.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

 

Witam.

Też mam takiego bizona z tego roku co ty bo niedawno go kupiłem i też jest ten garb i pewnie będzie to samo co u Ciebie. Nic nie daje cofnięcie motowideł, powinno lepiej wrzucać, a może wymienić podłogę ze starego typu jak będzie pasować.(cena ok. 400 zł)

http://moto.allegro....2431714199.html

Otwieram link a tu "Strona przedmiotu została usunięta przez pracownika Allegro." bardzo dziwne.

Jakby pasowała to bym się pokusił tylko nie wiem, jak na to zareagują kamienie, liczy się każda słomka i tnę jak najniżej, mam nawet wskaźnik poziomu hederu założony, kilku osób się pytałem to mówili że to jest nowy typ i garb w jakimś stopniu zapobiega przedostawaniu się kamieni. Ale mamy na pewno ten sam problem :(

A gdzie wam zbiera się ta masa? Przed ślimakiem czy na kosie?

Na kosie nic się nie zbiera, kosa jest w porządku, ten garb jakoś to powoduje tak że zbiera się (prawie tylko z owsem się tak dzieje) przed podajnikiem ślimakowo-palcowym jak są po bokach te świdry i jak już się zbierze odpowiednio duża "bołda" to ją dopiero przesuwa na palce i to wszystko idzie na raz na młocarnie, wtedy aż silnik przykuca. Jaśniej już niestety nie potrafię wytłumaczyć.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Wystarczająco zrozumiale napisałeś. W takim razie radzę wam przyjrzeć się podajnikowi ślimakowo-palcowemu ponieważ w moim Bizonie nie miałem tego garba i też się zbierało (zazwyczaj z jednej strony) i potem jak szło naraz dużo masy to młocarnia aż trzeszczała. U mnie szczególnie w życie się tak zbierało, w pszenicy też czasami, ale znacznie rzadziej. My odginaliśmy młotem ten świder co właśnie powinien przesuwać masę i nieznacznie pomogło, ale zawsze to coś. Być może związane jest to z samym ustawieniem tego podajnika ślimakowo-palcowego.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Junkers a jaką masz odległość od końca świdra ślimaka do dna hederu? tę szparę? może masz zbyt wysoko ślimak


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ślimak jest ustawiony ciasno na dwa palce, niżej raczej nie będę ustawiał, bo trzeba uważać na palce nagarniające, ale było próbowane niżej i prawie nic to nie pomogło.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Jeszcze jedna przyczyna że zboże zostaje na hederze to ktoś grzebał przy motowidłach! Jakaś strona się oberwała, żle ustawił i zespawał! A to już wystarczy że nie będzie dość daleko wgarnięte pod ślimak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj