Polecane posty

kowal2    0
bobekmariusz nie dokładnie śledzisz temat,kolega Lambo23 z przodu ma 360/70-R24 czyli 12,4 R24,a nie jak piszesz 13,6 R24 i takie najlepiej by było załozyć lub 380/70R24(troche szersze,ale o tej samej wysokości),a na tył tak jak napisałeś 16,9 R34 lub 480/70R34,tylko wiadomo chodzi o kase,bo 4szt.nowych opon radialnych do tego ciągnika np.Mitas czy Petlas to wydatek około 8 tys.zł + felgi r34 używane ok.1,5 tys.zł, a za używane takie lepsze, komplet coś ok.4-5 tys.zł,a można na allegro trafić ładne opony za nie wielkie pieniądze,tylko trzeba często przegladać ogłoszenia i to bym proponował koledze Lambo23,a 360/70-R24 sprzedać lub zamienić się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lambo23    0

kowal2 wielkie dzięki;D

 

Juz mam propozycje wymiany za dopłatą ale 300km transport, także szukam dalej:/

 

Troche was męcze, ale może wiecie gdzie kupic felgi,opony w okolicach mista Płock, zeby nie było za daleko:/

 

Nie pisz posta pod postem - używaj opcji EDIT

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Akurat okolic Płocka nie znam, ale znam miejsce w okolicach Siedlec gdzie kupiłem opony do swojego Fendta naprawdę wyglądają prawie jak nowe po 750 za sztukę Michelin Agribib. Napisz na PW to podam Ci namiary jeśli chcesz. Felg też u gościa nie brakuje.

 

Jeśli chodzi o naprawę ciągnika to uważam tak jak moi przedmówcy zrób to lepiej tak jak się należy bo inaczej nie będziesz miał satysfakcji z tego, po zdjęciach wnioskuję że uszkodzenia nie są aż tak wielkie, poszperaj trochę w internecie na pewno coś gdzieś znajdziesz, widzę że nie masz EHR więc to naprawdę nie powinno być takie drogie. Mój znajomy z tej samej miejscowości kupił też ciągnik po spaleniu tyle że DF za remont zapłacił ponad 7tyś ale sam twierdzi, że jest zadowolony bo przynajmniej wie, że ciągnik nie sprzedał się na jakąś ukrytą usterkę w skrzyni lub Bóg wie co jeszcze. Wiadomo twój ciągnik twoje pieniądze ale naprawdę nie warto robić drastycznej prowizorki.

 

Kolego @fend309c to co pokazujesz na tym zdjęciu to nie pokrętło tylko brzęczyk, stąd wydobywa się ten dźwięk gdy np. ruszasz na zaciągniętym ręcznym.

Edytowano przez Lee001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Kolega sobie ładne zadanie postawił żeby doprowadzić ten traktor do stanu używalności, według mnie prowizorki nie ma co tu stosować, wyłożyć te pare tysi, bedzie ładnie i porządnie zrobione a i tak taniej traktor wyjdzie niż normalnie. A ja sie tak zapytam troche niezwiązane z tematem gdzie sie znajduje przekaźnik świecy płomieniowej(seria 300 na nwej kabinie i 500) i który to konkretnie bo dużo jest podpisanych a od świecy akurat nie,a wiedza mechaników i serwisów mnie przeraża kiedy sie z nimi rozmawia dlatego pytam sie was schoć to nie łatwe pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie co za bzdury pizecie. Macie wogóle o tym jakies pojęcie. Od kiedy 360/70/24 to to samo co 12,4r24? Na poprzedniej stronie pisałem co i jak liczyć. Jest 13.6/24 i 16,9/34 orginal;nie. To sa opony na profilu 85 więc jak można założyc na tył oponę 16,9 o profilu 85 gdy z przodu mamy profil 70. Mogły by byc takie pary 13,6/24 i 16,9/34 lub 380/70/24 i 480/70/34 skoro z przodu jest 360/70 to troche nietypowa opona z tyłu mamy felgę 38 to trzeba z profilu opony odjąć po 5 cm. Aby obwód koła mniej więcej się zgadzał. Skoro z przodu są nisko profilowe opony to na tył nie znajdzie się aż tak niskiego profilu aby zrekompensowac te 5 cm na felgę. Gdyby z przodu była opona 13,6 lub 340/85 to co innego.

Też widziałem go na allegro za 50 parę ale, że złożyłem wniosek na róznicowanie i ciut przy słąby dla mnie był to se darowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kowal2 mylisz sie bo opony 12,4 r24 to nie jest 360r24 tylko 320r24 a lambo ma 360r24 wiec dobrze pisze a ty lepiej przeliczaj cale na cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lambo23    0

To wkońcu 360/70R24 to ile??

 

Może i przepłaciłem;/

Dałem za niego równo 60tys+2tys transport

A ten za 50 to nie był czasem do sprowadzenia?Bo patrzyłem na allegro od pół roku i tego fendta nie spotkałem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal2    0

hubertuss i bobekmariusz przejżyjcie sobie tabele zamienników i zobaczycie tam że 360/70/24 to zamiennik opony 12,4R24 inaczej 320/85R24 o tyle że 360/70/24 jest szersza o 4cm,ale wysokość opony jest taka sama jak 12,4R24 i głównie chodzi o tą wysokośc .hubertuss dziwne że nie wiesz o tym że można zakładać różne profile na osie przednią czy tylną,spokojnie może sobie z przodu założyć 13,6/24(340/85/24),a na tył 480/70/34 i napędy będą się zgrywały,a dlatego że opona 480/70/34 ma tą samą wysokoś co opona 16,9/34(inaczej 420/85/34),tylko że 480 jest szersza o 6cm i tak samo może z przodu założyć 380/70/24,a na tył 16,9/34(420/85/34).A jeśli nie zgadzasz się z tym co napisałem to napisz mi w czym tu profile 70 na przedniej osi , czy 85 na tylnej przeszkadzają?Bo napewno nie w szerokosci.A na poprzedniej stronie zaproponowałeś Lambo23 żeby na felge 38 gdzie była opona 13,6 założył 480 lub 520,takich rzeczy się nie robi dlatego że przy takim dużym wzroście szerokości opony jak zaproponowałeś zmienia się już na szersze felgi przynajmniej 15 cali .bobekmariusz chodziło mi o to że stwierdziłeś że kolega Lambo23 ma dobre opony z przodu czyli 360/70/24 ,a wcześniej piszesz ze powinny być 13,6/24,tak więc sam sobie zaprzeczyłeś,o ten błąd mi chodziło w twoim poście.Przejzyjcie sobie tabele zamienników,najlepiej całą tu jest częśc jej.Pozdrawiam.

Standardowe opony seria 85 seria 70 seria 65

12.4 R 24 320/85 R 24 360/70 R 24 420/65 R 24

Edytowano przez kowal2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Tu się kłania poprostu czytanie ze zrozumieniem. Oczywiście można zakładać rózne profile. Co też napisałem proponując oponę na tył o niskim profilu w przypadku gdyby z przodu była wąska o wysokim. Gdzie napisałem, że nie można? Wszystko można tylko tak aby stosunek obwódów opon obu osi był zachowany.Autor tematu chciał zmniejszyć koszty dlatego powiedziałem jak można bylo by dobrac oponę na felgę 38. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem była by wymiana tylnych felg na 34 i chyba jedynym. Przednie oponki sa poprostu zamałe czyli za niskie do tego ciągnika, aby mozna było dobrać coś sensownego na tył i to jeszcze na 38. Najtańszym wyborem pozostaje zamiana felg 38 z oponami jesli sa dobre na felgi 34 i ewentualne dokupienie opon 460/70/34. Byc może jakiś handlarz pójdzie na taki interes. Pozatym nie wiem czy taka opona dość powszechnie wystepuje. Tak przy okazji ma ktos jakiś namiar na tabele zamienników opon rolniczych.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal2    0
Napisano (edytowany)

hubertuss na tej stronie jest tabela zamienników:

http://www.artgum.co...e_rolnicze.html

Bezpośrednio nie napisałeś,ale pośrednio ja tak zrozumiałem po napisaniu tego zdania,jak byś w tym zdaniu dopisał że chodzi o 360/70/24,to by było ok.;

'"To sa opony na profilu 85 więc jak można założyc na tył oponę 16,9 o profilu 85 gdy z przodu mamy profil 70. "'

Ale już to się wytłumaczyło i przynajmniej narazie się rozumiemy.A jeśli chodzi o opony przednie 360/70/24,nie ma co o nich pisać bo dla Lambo23 nie przydadzą się ,moze tylko sprzedać lub zamienić te opony.

Opon 460/70/34 nie ma takiego rozmiaru,przynajmniej ja się z takimi nie spotkałem.

Lambo23 ja przeglądałem dwie podobne strony o danych fendta 308 C i był rozmiar podawany tylko P 13,6/24T 16,9/34, nawet na większości ogłoszeń na www.agriaffaires.pl jest P 13,6/24(340/85/24),T 16,9/34(420/85/34) lub P 380/70/24,T 480/70/34,poza tym koledzy wcześniej w postach tez ci pisali o P 13,6/24,T16,9/34 i według mnie takie będa dobre i najbardziej popularne, chociaż te drugie ,czyli P 380/70/24,T 480/70/34 też już jest ich sporo używanych w ogłoszenich.Od ciebie zależy jakie sobie wybierzesz,albo jakie się trafią w dobrym stanie i dobrej cenie.Jak będziesz szukał felgi R34 do tych opon, to felga zalecana jest o szerokości 15 cali ,mierzone od wewnątrz felgi,takie oznaczenie powinno być na feldze R34/W15L.Powodzenia w poszukiwaniach.

Edytowano przez kowal2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lambo23    0
Napisano (edytowany)

Dzieki za odpowiedzi, ale mam jeszcze kilka pytań, do czego służa przyciski na prawym boku i te na gorze koło radia , przyciski ocalały ale naklejki nie;/ Prosze o wskazanie ich na zdjeciu, np na tym co wysłałem.

 

Gdzie spuszcza sie płyn z chłodnicy?

 

Czy majac na przodzie opone 12.4 dopasuje coś na felge 38?

 

Istnieją jakies katalogi, instruckce obsługi do tego fendta w wersji pdf?

 

Kogoś kto ma tą wersje kabiny prosze o jak najwięcej zdjęc!

 

Z góry dziekuje:D

Edytowano przez Lambo23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt309c    41
Napisano (edytowany)

Zdjęcia ciągnika w kabinie (fendt 309c), jeden z kilku który oglądałem a przy okazji zrobiłem kilka fotek.

 

MAM JESZCZE WIĘCEJ ZDJĘĆ PODAJ E-MAIL TO CI WYŚLE POCZTĄ BO WIĘCEJ NIE UMIAŁEM ZAŁĄCZYĆ DO TEGO POSTA ;)

 

Mam pytanie od czego te kontrolki (obrazek o nazwie KONTROLKI) wiem że pierwsza to świece żarowe a te kolejne...?

Edytowano przez fendt309c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lambo23    0
Napisano (edytowany)

Prosze więcej fotek na reventon23@wp.pl

Dziekuje:D

 

Masz jakies gg czy coś? bo mam do ciebie kilka pytań.

 

 

I jeszcze zapytam o te opony, z przodu mam 12.4 r24 360/70/24 czy po wymanie felgi z tyłu na 34 dopasuje jakąś opone?

Edytowano przez Lambo23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal2    0

Jeśli chodzi o felge 38 to tylko opona 12,4/38(320/85/38) do 360/70/24.

A jak felga 34 to tylko opona 14,9 /34(380/85/34) do 360/70/24.Ta opona 14,9/34 bardzo rzadko spotykana,jedną sztuke widziałem na allegro,a w sklepach pewnie na zamówienie. Nie polecam opon tych szerokości do takiego ciagnika,mały komfort podczas jazdy,duży nacisk na glebe szczególnie z większymi maszynami,mniejszy uciąg itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lambo23    0

Witam ponownie

 

Po długiej przerwie w nieuzywaniu, za nic nie moge odpalic fendta:/

 

Filtr wymieniałem i czysciłem

popopmowalem paliwo

podgrzewałem go

i nic, nie odpala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

a dym puszcza jak nie to spróbuj odpowietrzyć wtryski albo daj po prostu gazu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ale dostaje coś tego paliwa? Bo może elektrozawór na pompie coś szwankuje i nie dostaje w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiex    1

W tym modelu na 99% jest silnik DEUTZ, na pompowtryskiwaczach, nie ma tradycyjnej pompy wtryskowej, nie ma elektrozaworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lambo23    0

Już wszystko ok:D

Pompka paliwa do wymiany była

Edytowano przez Lambo23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez caseuser
      Witam,
      Mam problem z EHR, mianowicie nie świeci się żadna dioda od EHR, tak jakby nie było wcale zasilania. Błędów na komputerze nie ma żadnych. Stało się tak po robieniu głowic i myciu silnika. Bezpieczniki całe. Orientuje się ktoś którędy i skad dochodzi tam zasilanie do tego EHR? Może bym coś pomierzył. Z góry dzięki 😊
    • Gość
      Przez Gość
      Witam dzisiaj byłem u dilera MTZ jednak nie mogę wziąć ciągnika 110km gdyż żaden MTZ ( chodź teraz mają być niedługo nowe) nie spełnia norm euro 5 dopiero te po kropce 6 mają ją mieć i tu moje pytanie jaki ciągnik do 150 tyś jak najmocniejszy i najtańszy w naprawach
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj