pawelek98

jaka temp dziś w nocy i okrywa śnieżna na rzepaku

Polecane posty

pawelek98    1175

a czym cię tu wku...., w moim rejonie rzepak raz na pięć lat wypada na śląsku np raz na 20 lat, pozatym jak jescze przemaszerowało by ci stado 70-80 żubrów przez pole w fazie pąkowania to wtedy miałbyś powody do wk, nie mówiąc już o jeleniach i sarnach nie najlepszych glebach i innym klimacie, jak zachód polski kosi i jest normalny rok to u nas cena conajmniej o 200zł/t leci i komu co powiesz?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

miało być lepiej z mrozem dzisiaj 6;30 -17st ;[ :( i tak juz kilka dni

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

z map wynika że ta noc dla wielu była najgorsza ,również dla Niemców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

U nas dzisiaj najzimniejsza noc, -28 rano, a miało się ocieplać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U nas w Trzebiatowie było -27. I była to najzimniejsza noc, nie pamietam zeby kiedyś była taka niska temp.

@redek z skad dokladnie jesteś jeżeli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Woj. Łódzkie powiat Pajęczno gmina Kielczygłów. Pokrywy śnieżnej brak(miejscami 1-2 cm) a temperatura rano 7:00 -20

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Dziś mieliśmy najzimniejszą noc tej zimy o godzinie 4.05 było -27'C w dość dobrze osłoniętym miejscu!!!!!!!!!!!!!!!! i zero śniegu :wacko: :wacko:

a co ciekawe im bliżej wschodu słońca było coraz cieplej....aż o 7.30 było już tylko -23'C

(WLKP.złotowski, tarnówka, sokolna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Dopiero drugi rok siałem rzepak i drugi rok piz.....w zeszłym roku to czego nie zniszczył mróz 4 maja(-9'C) to wytłukł sierpniowy grad, w tym roku tak się cieszyłem ,że taki piękny rzepak na pokaz w okolicy a na wiosne znowu gówno......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u nas tez dziś najzimniejsza noc była, ale to -18 było, a tu masz w sumie też WLKP ale jakieś 120 km dalej i taka różnica <_< najgorsze jest to ze północny zachód do tej pory był w miarę oszczędzany przez mrozy a tej nocy przygrzało tam chyba najmocniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Najlepsze jest to,że 10km dalej na południe było max -20'C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

jak jechałem do pracy to wydawało się jakby było ponad 40 mrozu tak wiaterek dawał po kościach..... mam nadzieję,że coś jeszcze będę miał z tego rzepaku...dzisiejsza noc też za bardzo się nie szykuje już jest -16'C(wczoraj o tej porze było -12'C)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Dzięki Bogu wszystkie uprawy mam ubezpieczone w HDI-ze zbożami też za dobrze nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Ja tam o rzepak narazie się nie boje kilka dni temu było -25 teraz jest -15 ale śniegu troche jest około 10cm, więc rzepak jest jako tako okryty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Nareszcie widać jakąś poprawę, wieczorem było -20, a teraz -14 (przy gruncie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Ja sądzę,że jest pozamiatane,zastanawiam się tylko czy przy obecnych kosztach będzie się opłacało orać i przesiewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Rano jak wstałem miło się zaskoczyłem było tylko -10'C(godz.4.00) a zapowiadało się na potężny mróz.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj