pawelek98

jaka temp dziś w nocy i okrywa śnieżna na rzepaku

Polecane posty

SOKAN    13

No panowie, wstępne mogę powiedzeić że jest kiepsko z rzepakami. Rozmażałem i szyjka kożeniowa jest ok ale stożek wzrostu jest przemarznięty. Po tempetatuże -20 do -22 praktycznie bez okrywy śnieżnej, roślina dobrze rozwinięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

dziś "wykułem" trochę roślinek już stoją w piwnicy za kilka dni będzie wszystko jasne czy będzie orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3936

Myślę że już czas zadać pytanie o reakcję rzepaku na mrozy po jesiennym oprysku regulatorami wzrostu. Chodzi mi o to jakie są Wasze spostrzeżenia----- czy lepszy był Caryx a możeToprex lub Tebu. Po którym lepiej przezimował ? Dzisiaj na szkoleniu Syngenty przedstawiciel powiedział że Toprex jest najlepszy ------ czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

straty bedą bo muszą być po takich mrozach nie ma zaklinania rzeczywistości


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

Myślę że już czas zadać pytanie o reakcję rzepaku na mrozy po jesiennym oprysku regulatorami wzrostu. Chodzi mi o to jakie są Wasze spostrzeżenia----- czy lepszy był Caryx a możeToprex lub Tebu. Po którym lepiej przezimował ? Dzisiaj na szkoleniu Syngenty przedstawiciel powiedział że Toprex jest najlepszy ------ czy to prawda?

a ten toprex to jakiej firmy bo jak syngenty to wszystko jasne.

po drugie wolałbym gdybyś pisał substancje aktywne przy nazwach środków, bo do skaracania jesienią to chyba trzy są

po trzecie aby porównac działanie tychn trzech preparatów to trzeba by było założyc 4 letnie doświadczenie w tych samych warunkach na tych samych odmianach w danym roku lub zestawie kilku odmian a na koniec zmierzyc plon, ponieważ na różnych polach i różnych odmianch i różnych nawożeniach i różnym klimacie nie da się tego obiektywnie stwierdzic, w moim rejonie przezimowanie rzepaku będę oceniał za conajmniej 5 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3936

Zakładam że ktoś robił dwoma lub trzema preparatami i będzie to widać ( na oko )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam ja stosowaem jesienia toprex a znajomy wogle nie stosowa na jesien to jego rzepak już cały żółty nic zielonego i chyba juz sie psuje bo go czuc zgniłym rzepakiem także mysle że cos daje ale wszystko wyjdzie jak bedzie odwilż mój jeszcze zielony. u mnie w tej chwili temperatura -8 w dzień na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

oznaka wymarznięcia rzepaku- do chwili utrzymywania się ujemnych temperatur rośliny są jasnozielone po odtajaniu więdną i wyglądają jak zważone

wysmalanie- rośliny wyglądają jak wysuszone

 

regulatory wzrostu w tym roku napewno będą miały wpływ na zimotrwałośc, tylko ważne np. w tebukonazolu, aby go zapóźno nie zastosowac

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

no i nadeszła zima, czas ponowić pytanie o warunki pogodowe, w województwie podlaskim powiat sokółka temp w nocy spada do -10 , śnieg na polach zakrył rośliny chociaż na górkach jest go zbyt mało, a przy miedzach zbyt dużo, może być mozaikowo na wiosnę, chozciaż zima jeszcze przed nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Północo-zachodnia Wielkopolska -8 bez śniegu puki co

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

-14 1cm śniegu czyli jakby go wcale nie było


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

9 rano -15 st na wysokości 2 m . Śniegu 25cm .

Ale jest inny problem . Bażanty odgrzebują śnieg i zżerają mi ładny zielony rzepak . Co zrobić ? Mam karmić pasożyta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj