pawelek98

jaka temp dziś w nocy i okrywa śnieżna na rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelek98    1175

u mnie w woj podlaskim okolice Sokółki było w nocy -20 i wiatr, okrywa ze śniegu na oziminach 20 cm, gleba nie zamarznięta, mróz nie wymrozi ale wyprzec możę chyba że przebije śnieg i glebe troche ściśnie, pod koniec tygodnia zapowiada się na -25 do -30 w nocy. Ciekaw jestem jak jest w innych rejonach kraju, jaka sytuacja na polach i termometrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

mazowsze -16 pokrywa śnieżna do 5 cm miejscami nie ma wcale ze względu na wiatr który zwiał go z pól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Północna wielkopolska temperatura w ostatnich nocach ok -10 -12 śniegu zero gdzieniegdzie place wody na polach teraz zamarzły ,zboża niedawno było zielone mam nadzieje że dotrwa do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

no to nie ciekawie, całe szczęście że rośliny dobrze rozwinięte to może jakoś będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

-13 rano a śniegu 0.5 cm ,ziemia zmarżnięta już na pół metra ,także oziminy kiepsko widzę <_< wiosną i pewnie zaraz zaczną się problemy z zamarzaniem wody w niektórych pomieszczeniach i szambami domowymi jak rury kanalizacyjne dosięgnie mróz i wtedy będzie katastrofa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeshi    3

rano było - 8 a śniegu brak, ciekawe jak rzepaki sobie poradzą jak tak dalej pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

-11 o 7 rano na około 2 metrach wysokości. Śniegu nie ma, zapowiadają jeszcze większy mróz, nie wiem co to będzie ze zbożami, bo śniegu nie zapowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Całkowity brak śniegu i -12 st plus wiatr marne szanse na dotrwanie rzepaku do wiosny. W ubiegłym roku w połowie lutego dwa dni z temperaturą - 10-12 st i silnym wiatrem bez okrywy śnieżnej załatwiły rzepak na amen.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limousine00    0

u mnie w woj podlaskim okolice Sokółki było w nocy -20 i wiatr, okrywa ze śniegu na oziminach 20 cm, gleba nie zamarznięta, mróz nie wymrozi ale wyprzec możę chyba że przebije śnieg i glebe troche ściśnie, pod koniec tygodnia zapowiada się na -25 do -30 w nocy. Ciekaw jestem jak jest w innych rejonach kraju, jaka sytuacja na polach i termometrach

 

U nas w nocy też -20, ale koło 7.00 było już -17 . Też okolice Sokółki :)

Edytowano przez Limousine00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

dziś w nocy tylko -20 , wczoraj było -25 na około 2 metrach od ziemi. ale za to śniegu to nie pożałowali w tym roku bo jest co najmniej z 50 cm. rozmawiałem z kolegą co mieszka blisko rzeki i mówił że w nocy z piątku na sobotę o 1 godzinie było na termometrze -31! woj. podkarpackie miejscowość Brzeziny a w Tv mówili że maksymalnie tylko 17 stopni mrozu może być ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Górny Śląsk temp. ok. -18 st C okrywa śnieżna jeśli można ją tak nazwać około 2cm miejscami brak na polach. Masakra a bedzie jeszcze gorzej :(

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Śgniegu z 30cm tem -15 HAJNÓWKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj