Mentos223

Problem z t-25. Kopci i stuka.

Polecane posty

Roki212    1817

Dajcie se koledzy na luz :P niepotrzebnie aż tak sobie ciśnienie tym podnosicie. jeden ustawił tak drugi inaczej ważne aby silnik jak trzeba pracował, odpalał itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Tak przy okazji może ktoś opisze dokładniej dla "zielonych" osób w temacie jak to ustawić bo może się przydać a nie ma zbytnio tego w internecie. Nowa pompa też jest do ustawiania kąta czy jest dobrze ustawiona?

 

Nie rozumiem początku ustawiania. Zakładamy te rurki na sekcje potem kręcimy wałem aż do pojawienia się ropy w rurkach i co potem? Odkręca się kołnierz pompy i przesuwa do momentu aż paliwo zacznie się podnosić w rurkach? Wczoraj padła mi pompa w której była nowa sekcja ciągnik był na niej słaby zapalał dobrze ale ciężko wchodził na obroty do tego jeszcze miał tylko 1600 obrotów ustawione i nawet po przestawieniu dało się tylko 1800 ustawić. Ciągnik zgasł po czym zapalał pochodził kilka sekund i gasł dalej. Co się mogło wydarzyć w pompie? Wiem, że na pewno w pompie bo założyłem inną i chodzi, objaw podobny jak padnięta pompka zasilająca ale chodzi na niej jednak. Dlatego jakby ktoś miał chwilę i w prosty sposób potrafił opisać ustawienie kąta wtrysku byłbym wdzięczny bo może mi się to przydać niedługo.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Koleko Witek nowa pompa jest dobrze ustawiona i bedzie dobrze działac pod warunkiem ze nie grzebałes pod gardziela wlewu oleju. Pod ta gardzielą jest tarcza z otworami na wielowypuscie do ustawiania dokładnego katu wyprzedzenia wtrysku. Jesli załozysz nowa pompe i silnik bedzie chodził torche nie za dobrze (w co nie wierze) to mozesz odkrecic ta gardziel odkrecic 2 sruby od tarczy do ustawiania i delikatnie o 1 dziurke przestawic w 1 lub 2 strone przed odkreceniem musisz znalezdz 3 znaki (ruskie litery) na kole rozrzadu. Na tarczy z otworami sa 3 wyciecia (kreski). Orginalnie jak w nowym ciagniku powinno byc tak ze srodkowa kreska powinna pokrywac sie idealnie z srodkowa litera na kole wtedy nowa załozaona pompa powinna chodzic dobrze. Szkoda ze zapomiałem zrobic zdjecie to bym wrzucił jak to wyglada bo dzis sie z tym bawiłem :/

Aha nie opisałem tej procedury ustawiania:

ustawiasz koło pasowe na znak jednej kreski

odkrecasz gadziel i odkrecasz 2 sruby od ustawiania pompy (na tej wielootworkowej traczy)

odkrecasz przewod z sekcji tłoczacy paliwo do 1 cylindra

wstawiasz w miejsce tego przewodu przezroczystą rurke srednicy 1-1.5 mm

ustawiasz pełny gaz

obracasz kluczem 27 pompe (do dołu) tak aby paliwo wypłyneło tą rurka bez pecherzyków powietrza i jak juz ich nie ma to oprozniasz ta rurke np strzykawka

zostawiasz troche paliwa w rurce zeby było widac jak poziom zaczyna sie podnosic

podpompowujesz reczna pompka tak z 20 s

obracasz kluczem pompe bardzo powoli i gdy zauwazysz ruch paliwa w rurce zatrzymujesz sie (nie mozesz drgnac nawet) i celujesz sruba w odpowiednie otwory na tarczy

dokrecasz wszystko i mozesz juz sprawdzac

mi sie nie udało jestem zwolenniekiem znaków

Edytowano przez t25aaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Koleko Witek nowa pompa jest dobrze ustawiona i bedzie dobrze działac pod warunkiem ze nie grzebałes pod gardziela wlewu oleju. Pod ta gardzielą jest tarcza z otworami na wielowypuscie do ustawiania dokładnego katu wyprzedzenia wtrysku. Jesli załozysz nowa pompe i silnik bedzie chodził torche nie za dobrze (w co nie wierze) to mozesz odkrecic ta gardziel odkrecic 2 sruby od tarczy do ustawiania i delikatnie o 1 dziurke przestawic w 1 lub 2 strone przed odkreceniem musisz znalezdz 3 znaki (ruskie litery) na kole rozrzadu. Na tarczy z otworami sa 3 wyciecia (kreski). Orginalnie jak w nowym ciagniku powinno byc tak ze srodkowa kreska powinna pokrywac sie idealnie z srodkowa litera na kole wtedy nowa załozaona pompa powinna chodzic dobrze. Szkoda ze zapomiałem zrobic zdjecie to bym wrzucił jak to wyglada bo dzis sie z tym bawiłem :/

Aha nie opisałem tej procedury ustawiania:

ustawiasz koło pasowe na znak jednej kreski

odkrecasz gadziel i odkrecasz 2 sruby od ustawiania pompy (na tej wielootworkowej traczy)

odkrecasz przewod z sekcji tłoczacy paliwo do 1 cylindra

wstawiasz w miejsce tego przewodu przezroczystą rurke srednicy 1-1.5 mm

ustawiasz pełny gaz

obracasz kluczem 27 pompe (do dołu) tak aby paliwo wypłyneło tą rurka bez pecherzyków powietrza i jak juz ich nie ma to oprozniasz ta rurke np strzykawka

zostawiasz troche paliwa w rurce zeby było widac jak poziom zaczyna sie podnosic

podpompowujesz reczna pompka tak z 20 s

obracasz kluczem pompe bardzo powoli i gdy zauwazysz ruch paliwa w rurce zatrzymujesz sie (nie mozesz drgnac nawet) i celujesz sruba w odpowiednie otwory na tarczy

dokrecasz wszystko i mozesz juz sprawdzac

mi sie nie udało jestem zwolenniekiem znaków

 

 

Dzięki za tak szybką odpowiedź. Mam nadzieję, że nikt wcześniej w rozrządzie nie mieszał ciągnik bardzo dobrze zapala na mrozach aż dziwne na zimnym nie kopci także może tam nikt nie grzebał jeszcze. Teraz mam założoną starą oryginalną ale chyba ma dawką za dużą paliwa albo sekcję do wymiany bo trochę kopci przy dodawaniu gazu nie wiem jak z mocą jeszcze. Zauważyłem jedno kiedyś, że jak jest źle kąt ustawiony to ciągnik tak jakoś inaczej chodzi dymi na zimnym na niebiesko albo stuka przy zapalaniu. A jeszcze jedno na wczesniej pompie jak zapalał to czy to w mróz czy w lecie to przy pierwszym zapaleniu tak od razu na obroty nie wchodził tylko miał tak jakby takie zamulenie. Na tej już tego efektu nie ma. Ale z tego co wiem tamta pompa od zawsze taka udana była...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

ja jak dzis sie bawiłem to delikatnie przestawiałem tarcze w prawo o 1mm moze ( przyspieszyłem wtrysk) i ciągnik zaczoł troche ciemniejszy dym wywalac i iskry z tłumika przy przygazowaniu jak obróciłem w 2 strone o mm od dobrego połozenia to ciagnik walił białym dymem i nie wkrecał sie na orboty (pozny wtrysk) jak przestawiłem na równo ze znakami ciagnik wkreca sie na oborty przezroczysty dymek puszcza prawie nie widoczny tak jak ma byc.

Edytowano przez t25aaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Po czym poznaje się debila >Bo samemu jest się debilem. :D Powodzenia w ustawianiu pomp debilu.Kolega Witek2010 napisał ci działanie pompy z nie ustawionym początkiem wtrysku.A co do dymu biały to jest za wczesny wtrysk ( dymi na zimnym na niebiesko albo stuka przy zapalaniu). :P Witek2010 jego spostrzeżenie a twoje ( czarny dym powstaje wtedy gdy tłok nie zdazy sprezyc do konca powietrza a juz wtryskiwacz rozpylił paliwo ) .Masz swój świat. :D Może silniki rakietowe tak działają no ale nie napisałeś jaki silnik masz w t 25. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

edytowałem bo troche za mocno obraziłem kolege

Edytowano przez t25aaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

@balcerek1 i @t25aaa - tydzień bana na uspokojenie .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj