Skocz do zawartości
Marek34

co wybrać krone kr 125 czy krone kr 8-16

Polecane posty

Marek34    0

a na przykład od warfama będzie pasował lub innej prasy czy tylko krone

Marek34    0

Po przeczytaniu instrukcji podanej na forum mam pytanie czy ktoś posiada listwy zgarniające montowanych na drążkach łańcucha dna rolującego i ich używa jeśli tak , to kiedy ??

farmer7745    11

Ja je mam i kilka razy je montowałem, jak zbierany materiał był za suchy albo za mokry.

Wiadomość z agroFakt.pl

Marek34    0

A możesz pokazać na zdjęciu jak to wygląda a można to sobie zrobić?

damianzetor9540    1268

Ja bym na twoim miejscu kupił krone 8-16 ponieważ:

1.Duża siła zgniotu

2.Możemy wybrać sobie wielkosć beli

Jeśli będziesz brał prase obojętnie jaką to bierz ją z rotorem a jak do sianokiszonki to też nożami(jak ciągnik da rade)

pozdro

Marek34    0

Dowiedziałem się że te prasy potrzebują wolny spływ oleju.

Posiadam ursusa c 385 i nie wiem gdzie to można podpiąć ?

leszekd    80

Jak nie masz wolnego spływu oleju w 80-tce to go zrób. Podnośnik jest podobny jak w nowszych ursusach ciężkich więc wystarczy otworzyć katalog i skompletować brakujące części i masz 3 wyjście. Tam z tyłu obudowy podnośnika po jej lewej stronie pewnie jest taka spora śruba trzeba tam się wpiąć z tym wyjściem.

bamber60    0

a czy wie ktoś jakie łańcuszki powinny być zamontowane do aparatu owijania siatką przy krone 125 [czerwona]proszę o pomoc

Witam. Posiadam prase krone kr 125 i podczas belowania slomy bele nie chce mi wyleciec z komory, podczas belowania siana nie ma tego problemu. Wie ktos moze jaka moze byc przyczyna ??

Maly86    17

Może sprzegło kłowe za szybo się rozłącza. Już łańcuch się nie obarca i stąd właśnie bela nie wylatuje! Weż podkręć trochę może to pomoże!

szpec140    1

witam panowie czy podpowie mi ktos czy prasa krone kr 125 bedzie dobra na pierwsza prase oraz jak działa mechanizm podawania sznurka w tej prasie

witolo1    0

Witam, mam krone 8-16, sterownik starego typu, proszę o pomoc w zmianie rozmiaru balota, na pilocie mam ustawione 120 ale na prasie mechaniczne wskaźniki po nabiciu do pełna pokazują 130 i balot też ma 130 - czy można to poprawić?, czy po prostu pilnować jak będzie 120 wiązać i wywalać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolllllll
      jak myslicie dobry sprzet?? jak sie sprawuje?? odp
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez New1
      Jaka byście polecili Zgrabiarkę 6 gwiazdową i jakiej firmy... Ja mysle nad Krone ,Kverneland,Niemayer ,Stoll .. kosiarke mam 1,85cm a zgrabiarkę 4,5 metra co wybrac do tego... :lol:
    • Przez same110
      Witam
      Stoję przed wielkim.dylematem która z pras wybrać między Kverneland A krone
      Która z maszyn będzie lepszym wyborem .Nie znalazłem.żadnej.opinie o.takowym modelu 6250 Kvernelanda.Jesli ktoś.taki posiada lub sąsiad prosiłbym o kontakt na pw
      Z drugiej.strony Fortima to dawny roundpack sprawdzony ale jednak.Fortima to nie też kropka w kropkę
      Dziękuje za rady
      Pozdrawiam

• Przez Arturo1610
      Witam. Sam posiadam sipme z-590 i jak wiadomo nie jest ona doskonała pod każdym względem, dlatego założyłem ten temat aby właściciele tych pras mogli podzielić sie z innymi jakimiś ciekawymi ulepszeniami tej prasy, poprawiającymi jej wydajność oraz efektywność i co najważniejsze, rozwiązaniami które sprawiaja ze praca ta prasą staje sie przyjemniejsza Dlatego jak masz jakiś ciekawy pomysł jak ulepszyc, poprawić ta prasę podziel się nim Gdzieś słyszałem o dorabianiu dystansu pod oś aby prasą wyżęj stała przez co podbieracz opuszcza sie niżej i zmniejsza się ta przestrzeń miedzy rotorem a podbieraczem przez która prasa lubi się czasem przypchać ;p jakie macie jeszcze pomysły na tą prase ;p proszę dzielmy się informacjami ;p z góry dzięki