Marek34

co wybrać krone kr 125 czy krone kr 8-16

Polecane posty

Marek34    0

którą prasę wybrać:

  • Krone kr 125
  • Krone kr 8-16 (zasada działania?)
  • SIPMA Z-279
  • inne prasy

Proszę o wady i zalety tych pras i inne propozycje pras.

Z góry dziękuje !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Jeżeli masz duży areał do belowania to nie polecam prasy SIPMA. Posiadam prasę Deutz Fahr MP125 i prasa bardzo dobrze sobie radzi, rocznie zrobi jakieś 2,5 tyś bel, a jak jest lepszy rok to nawet ponad 3 tyś bel. Posiadam ją już 5 sezon i pracuje bez większych awarii.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

Ja mam czerwoną sipmę od 99r i nie było w niej większej awarii poza łożyskiem na wale (tym co bela na nim leży), ze 3 łańcuchy się porwały i wymieniałem tarczę krzywkową z łożyskami ale to przez belowanie na szybkich obrotach wałka . Ze swoje strony to polecam tą prasę. O krone to nic nie mogę powiedzieć bo w okolicy prawie same sipmy :)

Edytowano przez sledziu1995

KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prase Metal-Fach robię nią 2-2.5 tyś bel i tylko łożyska wymieniłem które padły i u nas wszyscy w okolicy je kupują, sipmy to tylko do ciągnika z dobrą hydrauliką bo nie mają haków tylnej klapy a osobiście moge polecić jeszcze krone kr130 dobre wydajne w miarę i mało awaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Sipmy nie mają haków ??- a to ciekawe !!

Polecam zmienno komorowego krona jednak zamiast 8-16 może lepiej 10-16 z rotorem i nożami. Prasa lekko bardzo lekko pracuje ma dobry zgniot praktycznie od samego środka. POLECAM

Prasa ma 2 stronny napęd czyli ze skrzynki przekładniowej napęd rozchodzi się na 2 strony osobno na rotor i osobno na komorę prasującą zmienny system zgniotu zapewnia jednolitą jakość paszy od samego środka aż do średnicy 160cm. Prasa ta daje wybór jakie bele chcemy np. z siana sianokiszonki robimy tradycyjne 120 a słomę szczególnie tą przechowywaną na dworze możemy robić aż do wymiarów maksymalnych. Centralne smarowanie wszystkich łańcuchów i układ sterowania typu komfort są bardzo przydatne bo praca tą maszyną zamyka się tylko na słuchaniu tego kiedy komputer nakaże zatrzymać ciągnik i otworzyć komorę. Owijanie sznurkiem lub siatką w odpowiednim momencie rozpoczyna się samo bez ingerenci operatora. Zapotrzebowanie mocy prasa jest dość ciężka i w sumie ciągać ją po górkach to nawet jest co jednak do napędzania nie trzeba bardzo mocnego ciągnika wydaje się że nawet 60 koni sobie poradzi. Jak dobrze pamiętam któryś z kolegów ciąga taką prasę zetorem 72xx.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nowe sipmy już mają ale u mojego sąsiada prasował facet który w tej prasie miał tylną klapę trzymającą sie na siłownikach to jak wyrzucił sianokiszonkę to placek wypadł bo klapa się uchylała przy dobijaniu a było prasowane 912.

Możliwe że nowe już mają jeśli tak to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

I ja polecam Krone 10-16 choć nie wszystkie miały rotor bo tylko wersja S, ale jaka by nie była to zdecydownie szeroki podbierak i wiązanie na sitkę + oczywiście działające sprzęgło przeciążeniowe.

KR 125 jest maszyna stało komorową i na wąskim podbieraku.Nowsza jej wersja KR 130 miała i szeroki podbierak i wiąsanie na siatkę.

Polecam KRONE.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego jak się sima otwiera to znaczy że ma zawór blok hydrauliczny nie szczelny to nie jest wina ciągnika tylko prasy względnie brudnego oleju z którego zanieczyszczenia zacinają zaworki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek34    0

Jaka jest cena krone 8-16 i krone 10-16 i ich niezawodność ??

a jak z popularnością tych pras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Przeglądnij se stronki z ogłoszeniami to się dowiesz jakie są ceny, a potrafią być bardzo różne.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek34    0

Przeglądnij se stronki z ogłoszeniami to się dowiesz jakie są ceny, a potrafią być bardzo różne.

 

Czy mógłby pan podać swój numer GG lub email ponieważ mam parę pytań odnośnie prasy krone 10-16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Pisz tu albo na PW, i nie pan, bo na to jak to mówią trza mieć wygląd i pieniądze.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

A dlaczego pytasz o mjej masę, masz torfowe łąki czy co?

Sprawuje się bardzo dobrze, choć to pojęcie względne, bo wiele innych pras też pewnie się sprawuje dobrze.

Prasa jest zmienno komorowa co dla mnie jest dużym +, wiązanie na siatkę przy odpowiednim nastawieniu aparatu i zastosowaniu odpowiedniej siatki tworzy nie mal wzorcowy balot.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juljanking    0

Krnone 125 to prasa dobra naprawde tylko gdyby ten podbierak był szerszy........... jak znajdziesz KR130 to się nie zastanawiaj, sam mam krone juz 7 lat, 4 lata c360 z nią pracowała i szło jej dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek34    0

Pytam o masę ponieważ jest mi potrzebna do transportu

Jak zrobić test komputera w prasie krone 10-16 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Jej masa to ok 3 t, a test możesz zrobić po podłączeniu prasy i kompa do ciągnika.

Podłączając trzeba zachować biegunowość, bo nie właczy się a po uruchomieniu nie powinien świecić żaden błąd tylko dwa słupki z ustaloną wielkością balotu.

Co innego test czujników.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek34    0

Jej masa to ok 3 t, a test możesz zrobić po podłączeniu prasy i kompa do ciągnika.

Podłączając trzeba zachować biegunowość, bo nie właczy się a po uruchomieniu nie powinien świecić żaden błąd tylko dwa słupki z ustaloną wielkością balotu.

Co innego test czujników.

 

jak zrobić test czujników???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Przy uruchamianiu kompa muszisz jednocześnie trzymać klawisz PROG.Potem klawiszem Quit przejść do strony testu.Test polega na tym że przy podzespołach wyposażonych w czujniki będzie się wyświetlać wartość albo 00 albo 01 i jak pokręcisz np. wałkiem od aparatu wiązania dana wartość powinna się zmienić.

Ilość czujników zależna jest od wyposażenia prasy i jaki program masz w sterowniku.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego pobierz sobie tą instrukcję jest w niej wiele ciekawych rzeczy co prawda dotyczy ona krone vario pack jednak te maszyny mają ze sobą mnóstwo wspólnego chociażby komp sterujący ja do nauki obsługi swojej korzystałem właśnie z tej wiedzy ponieważ z instrukcji jaką dostałem w jez niemiecki nie zawsze można było wsztsko słusznie wywnioskować . http://agromix.agro.pl/instrukcje/prasy/vario_pack_1500_1800.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Dokładnie jak pisze leszekd@, jeszcze można ściągnąć instrukclę od KR 130 i to też może być pomocne.Choć nie wszystko w tych instrukcjach jest.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek34    0

czy jest możliwość kupienia

aparatu siatki i zamontowanie w prasie krone 10-16 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Jest możliwe bez problemu jednak brak ofert na taki aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Wszystko można tylko jakim kosztem. Pierwszy który mi przychodzi do głowy jest od sipmy jednak jak go tam wsadzić to zupełnie inny temat. Od sipmy montując go do sipmy nie bardzo pasuje a co mówić do zupełnie innej prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez osoba123
      Sprzedam prase Sipma Z-224. Stan bardzo dobry. Link do ogłoszenia: https://www.olx.pl/oferta/prasa-sipma-z-224-CID757-IDyyjNG.html#86e7b8573e

    • Przez Pan_AgroPrezes
      Witam wszystkich użytkowników i mechaników mających styczność z tym sprzętem od zeszłego sezonu mam taki problem że owijarka przy 2-3 ostatnich obrotach zwalnia prawie do zera czasami zatrzymuje się całkowicie a momentami aż wraca nie mam zielonego pojęcia czym to może być spowodowane pracuje ona z ursusem 3512 od nowości taki zestaw bez awaryjnie tyle tysięcy kulek a teraz nawet po przepięciu do NH TD5.85 ta sama sytuacja myślałem że za słabe ciśnienie ale wszystko jest okej wyczyściliśmy wszystkie elektrozawory wymienilismy rozdzielacz ale to nic nie pomogło jeden pierwszy cykl zrobi dobrze potem przestaje działac potem znowu zrobi 1 może 2 sama i dalej nie działa jeszcze myśle żeby przeczyścić węże jak to nie pomoże to już nie wiem niech ktoś doradzi co może być powodem PROSZĘ !!!!
    • Przez komura85
      Witam.
      Proszę o pomoc nabyłem prasę kr 160 z szerokim podbierakiem. 
      Ma tylko owijanie siatką i może pytanie brzmi jak się uruchamia proces i kończy? Proszę o pomoc. 
    • Przez maciej2013
      witam poszukuję kogoś kto by mi powiedział, doradzil jak w tym modelu ustawić pasy żeby szły równo po obu stronach ciągle mi ściąga w jedną stronę aż trze po rolkach i pas zaczyna się drzec może jest zły naciąg pasów nie wiem próbowałem naciągnąć raz z jednej raz z drugiej i nic to nie daje jeśli koledzy mi nie pomogą to może znacie jakiegoś fachowca ewentualnie serwisanta kto by mi pomógł rozwiązać ten problem Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj