FanUrsusa

Wiata z drewna czy z blachy?

Polecane posty

FanUrsusa    0

Może ktoś rozwiać moje wątpliwości jakie zalety są zbudowania garażu z blachy a jakie z drewna? Dach na 100% by był 2 spadowy. Dach o wymiarach 8x18m, max różnica w wysokości dachu 1,5m. Powierzchnia 180m2 . No a ściany nie wiem. Będzie 6 drzwi , po 2. No garaż by miał wysokość 4,5m + dach. Drzwi 4m wysokości. Szerokie drzwi na 3m. Blacha ma + że jest trwalsza, nie ciągnie wilgoci, no ale za to jak leje to strasznie się tłucze. A drewno wiadomo cicho, no ale wody może być no i nie wytrzyma tego co blacha. Kosztów, no na nową blachę by poszło z 10tys. Drewna nie liczyłem bo się nie znam. A trzeba okna w takiej wiacie montować? Co myślicie jeszcze o blacha z pola, styropian najcieńszy i to wszystko obite deskami i pomalowane lakierem ogniotrwałym? Robił ktoś coś podobnego? To by był główny garaż w gospodarstwie. Inne bym zlikwidował bo są 4 ale to jest jeden murowany który pęka mały 4,5m x 10m , no i 2 wiaty 4m x 7m + 3m x 10m. No niby garaż by był chyba mniejszy ale większość sprzętu sprzedam bo połowę garaży zajmują rupiecie, czyli snopowiązałki, kosiarki, brony siewniki, grabiarki i inny stary sprzęt do konia i do ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

A Ty w nim mieszkać chcesz?xP Co Ci przeszkadza, że tłucze? Jeżeli masz swoje drewno to na pewno taniej z drewna, ale ja masz kupować drewno to lepiej z blachy. Blacha ogólnie sie nie zniekształci ani nie pokręci, szczeliny Ci sie nie porobią;) ja jestem za blachą,nawet jak szczyty u klienta robimy albo ściany to zawsze na blache namawiamy, aleee mój ojciec wolał drewno, życie;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

z blachą na dach to pojawia się problem z wilgocią a nawet opadami deszczu w środku od skroplin. są sposoby na to ale trzeba to zrobić przy budowie co wyjdzie drożej.

jeśli mają być tam tylko maszyny to niech se pokapie.. ale nawóz, ziarno to lepiej przykryć i pytanie- po co ta wiata?? kumpel zawsze kupuje nawozy latem i musi je przykrywać pod wiatą a jak zboże wysypie to też ma folie dla bezpieczeństwa. NIE WIEM czy drewno nie było by lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexl    0

Dach można dodatkowo przed skraplaniem zabezpieczyć folią paraizolacyjną tylko, że ona gdzieś koł 3zł za mb, ale swoja droga jeśli to ma być główny garaż może warto zastanowić sie na plytami warstwowymi !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borr    0

Nie wiem jakim funduszem dysponujesz. Ale czy myślałeś o płycie warstwowej z rdzeniem styropianowym? Na dach 7-10cm a na sciane wystarczy 5cm koszt od 50zł/m zależy. Stawialiśmy taką kiedyś przy takich materiałach budynek 6x20 wyszło ok 30tys za dach i ściany za płyte.Kupujesz na wymiar montaż jest prosty sam położysz.Drzwi z tego też łatwo zrobić Ogólnie same plusy. Budynek był ogrzewany i przy takich grubościach nie było problemu z utrzymaniem temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A blacha + styropian + drewno? Wystarczy, tam będą trzymane głównie maszyny, może z 1/4 zajmie zboże z nawozami i paliwem, dla samochodów wybudujemy murowany. Cenowo jak najtaniej. Drewno mam. Na płytę warstwową to dużo kasy pójdzie, a tak to to na początek tylko blacha a z czasem ocieplenie i obicie dechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borr    0

Jak drewno masz to inaczej, ale musisz to policzyć blacha kolo 20zl/m+styropian 5cm 5zł/m plus deski +robocizna a tu kręcisz jedną płytę i masz gładko ciepło i bezpiecznie.

Widziałem kiedyś garaż z desek który miał styropian na zewnątrz przykręcony, na to siatka i tynk.Z zewnątrz wyglądał jak murowany koszt pewnie mniejszy niż z blachą.

Nie wiem styropian się ma do trzymania w środku zboża ze względu na gryzonie.

Może lepiej by było dać wełnę w środek? A od środka płytę albo deski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Wełna też mogła by być . Zależy jakie koszta. Chodzi mi jeszcze o to że sama blacha to łatwo się zegnie jak źle cofnę albo coś spadnie. Chyba będzie tylko blacha + drewno. To i tak będzie ciepło, zn nie będzie przewiewu. A styropian dam pod dach tylko. Koszta myślę że w 20tyś brutto się zamknę. Sama blacha nowa 11tyś. Drewno z 2tyś za przetarcie i za wkręty + trochę stali i betonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Przecież do blachy itak bedziesz musiał zrobić jakiś szkielet, na allegro widziałem kiedyś po 10zł blachę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Więźba dachowa to drewno a cała "rama budynku" czyli podłoga + słupy narożne, słupy wewnętrzne ( co 3m) i pod całym dachem belka będą z betonu + metale. No jeśli blachę by tak dosyć tanio kupił do 12zł to można by do 15tyś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

nie jest to trochę za dużo...Ja będę robił wiatę od wiosny bo teraz załatwiam wszystkie pozwolenia i projekty i projektant mi wyliczyl 16tyż za wiate 20x7 z bloczków betonowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

No to inaczej, jak najtaniej postawić wiatę 7x18 + dach 8x18. Z każdej strony ściana + 6 drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No najtaniej postawić z blachy...Ale jak to ma na coś wyglądać i wytrzymać to lepiej murowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj