Gość bartek18

Używana dwu-karuzelowa czy nowa jedno-karuzelowa?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nigdy nie uwierzę że ta Krone ma 12 m. szerokości roboczej...

Jeżeli masz spore łąki i dużo do zbierania zielonki to bierz Krone ale jeżeli chcesz jedną to bierz Samasz... :)

Polecam Krone bo szybciej zrobisz robotę i 3p podobnej nie czuje tylko 7 m :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przy krone prawie nie masz możliwości regulacji szerokości grabienia a co za tym idzie grubości pokosu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Przy krone prawie nie masz możliwości regulacji szerokości grabienia a co za tym idzie grubości pokosu.

 

jak sprawdzić tą przekładnie w tych zgrabiarkach?? Jakie luzy są dopuszczalne, na co zwrócić uwagę? Chodzi mi po głowie pomysł zakupienia takiej maszyny ale boje się, że kupie złoma. Koszt naprawy jednej przekładni to mniej więcej ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

jeśli masz sprzęt który da radę wybrał bym krone to zawsze lepsza firma wiadomo trzeba się liczyć że nie nowa ale sprawdzić stan możesz na miejscu warto obejrzeć kilka sprzętów a potem wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Kolego bierz zgrabiarkę KRONE, ponieważ możesz belować zaraz za zgrabiarką, a w Samasz musisz jechać podwójnie ;/ Posiadam zgrabiarkę FAMAROL i moim zdaniem gorszego bublu nie ma... Przekonałem się i teraz zamówiliśmy zgrabiarkę dwu-karuzelową Deutz Fahr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek18   
Gość bartek18

mam 20 ha łąk póki co. Przez pół roku będzie pracować z 3p a potem z New Hollandem 70 km. Na pewno jeszcze się porozglądam za innymi modelami tylko tą wybrałem bo jest blisko mnie. Teraz pytanie która z firm cechuje się najdłuższą żywotnością zgrabiarek fella, deutz, class, krone? może coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszejro    0

witam ja też mam na oku zgrabiarkę dwu karuzelową tylko class liner 660 hydro, i pytanie jast nastepujące czy do dobra maszyna i wogole na co zwracac uwagę przy zakupie używanej. Miała by pracować z c 385, i jeszcze jedno mam dość różne pola tz. sa górzyste tereny i nierówne sie zdażają, czy dobrze będzie kopiowala teren? Użytkowników takiego sprzętu proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butchless    0

Witam co do wypowiedzi użytkownika zetorka 1234 w sprawie szerokości tej grabiarki Krone.Z tego co wiem ona faktycznie ma szerokość 12 metrów roboczych.więc nie bardzo mi się widzi praca ciągnika czy to będzie 3p czy nawet 30.Ona jest za ciężka przód ciągnika będzie latał.rozumiem szerokość 7 metrów roboczych a nie 12 metrów.a po drugie takie grabiarki są na areały już większe. Kto normalny kupiłbym taka zgrabiarkę żeby robiła na 20 ha gdzie czas pracy wynosiłby przy wydajności 6 ha na 1 godzinę. Osobiście zdecydowałbym się na zakup szamasza jest mniejsza ale będzie bardziej wykorzystana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ta na zdjęciu to chyba odkłada pokos na bok a nie do środka jak większość. wtedy owszem wyjdzie te 12m. zdjęcie jest ze złej perspektywy ale popatrzcie na zółta plandeke, moim okiem na bok się rozłoży. A wielkość gwiazdy można policzyć, wiedząc jaka się szerokość pazurów na każdym ramieniu.

Gdyby przyjąc ze ta zgrabiarka ma 12m szer roboczej to oznacza , że gwiazdy w niej są średnicy około 5 m każda plus 2 metry pokos między nimi... Z tego co się orientuje to wg dyrektywy UE wysokośc transportowa sprzętu to max 4 m ( czytałem o tym w katalogu kosiarek Samasz ). Pozrywałbyś wszystkie linki telefoniczne itp... :unsure:

Takie parametry to oferują zgrabiarki 4 wirnikowe, taka jak tam w linku:

http://otomoto.pl/kr...13m-A97934.html

 

6 ha/ godzine to zgrabi taka 2 wirnikowa o szer ponad 6,6 metra.

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam na oku claasa 660 hydro, czy są to dobre zgrabiarki? i czy te rolki na gwiazdach szybko sie zużywają? koszt tej zgrabiarki to 15800 zł czy jest ona tyle warta? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Na co zwrócić uwagę przy kupnie używanej zgrabiarki bo nie długo będę chciał kupić od 3m do 4m szerokości roboczej ? :)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry model zgrabiarki robi pronar zkp 420. U mnie chodzi taka od 6-ciu lat na ponad 100 hektarach. Bardzo wydajna niezawodna maszyna. Na 20 hektarów to nawet nie ma co myśleć o 2 karuzelowej bo to jest bez sensu. Wydajność takiego pronara to ponad 4ha na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciężko ocenić tak na oko zgrabiarke trzeba najlepiej opuścić do samego dołu niech piasku ryje i dać wałek na tysiąc obroty na maxa i pojechać kawalek do przodu tak z 200 metrów jak wytrzyma to kupuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

??? Ciekawe co na to sprzedawca. Własną sprawną bał bym się tak testować, a jak by ktoś chciał moją to w życiu bym mu nie dał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciężko ocenić tak na oko zgrabiarke trzeba najlepiej opuścić do samego dołu niech piasku ryje i dać wałek na tysiąc obroty na maxa i pojechać kawalek do przodu tak z 200 metrów jak wytrzyma to kupuj.

Kolego przypomnij się z tym postem, gdybyś chciał w przyszłości coś ode mnie kupować. To od razu Ci powiem, żebyś nie przyjeżdżał... :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ciekawe czy swoje sprzęty tak by dał testować.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zawszę testuje maszyny Jak kiedyś tak zrobiliśmy w rozrzutniku to łańcuch od adapteru poleciał prawie w kosmos i sprzedawca musiał drugi kupić :) Z belownicą było podobnie tylko że tam to podbierak nie wytrzymał i nie kupiliśmy :/ Mój tata zawsze mówi przy zakupie DAJ MU !!! i ja zawsze tak testuje już tyle lat to się sprawdza nie potrzebnie się czepiacie :D   


Ja nie sprzedaje maszyn Ja je na złom oddaje bo zazwyczaj tylko tam się nadają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Zastanawiam się  nad kupnem zgrabiarki.

Mam ok 7 Ha łąk, kawałki różne, ale większość powyżej 0,7Ha,

Najbardziej podobają mi się zgrabiarki dwu karuzelowe, z takiego względu że szybciej zrobią robotę no i nie trzeba ręcznie montować i demontować ramion za każdym razem.

Czy zgrabiarki 2karuzelowe pociągnie zetor 7211?

Ewentualnie JD 2140- to już ze spokojem da radę, ale wolałbym za zetorkiem

Edytowano przez tomala1111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Pociągnąć to i pociągniesz c330 na upartego ( te mniejsze, lżejsze ) efektywność co prawda nie wybujała. Problem polega na tym że miałoby to sens gdybyś miał te 7ha w jednym kawałku. Gdy wjedziesz na takie małe kawałki to więcej z tym zawracania niż roboty już nie wspomnę o tych tańszych które nie mają skrętnej tylnej osi wtedy odechce Cię 2-karuzel.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Zastanawiam się nad kupnem zgrabiarki.

Mam ok 7 Ha łąk, kawałki różne, ale większość powyżej 0,7Ha,

Najbardziej podobają mi się zgrabiarki dwu karuzelowe, z takiego względu że szybciej zrobią robotę no i nie trzeba ręcznie montować i demontować ramion za każdym razem.

Czy zgrabiarki 2karuzelowe pociągnie zetor 7211?

Ewentualnie JD 2140- to już ze spokojem da radę, ale wolałbym za zetorkiem

Zetor da rade. Jeśli tylko Cię stać to kupuj. Ja kupiłem 4 gwiazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Zauważylem ciekawą i nisko cenowo ofertę. Panowie co o tym sądzicie? Maszyna od rolnika, wymienia sprzęt na nowy :

 

 

http://allegro.pl/zgrabiarka-karuzelowa-deutz-fahr-i6825184871.html#thumb/2

 

 

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

Zgrabiarka już u mnie :) Deutz-Fahr KS 2,60

 

W przyszłym tygodniu rusza w akcję, zobaczymy co to będzie

Edytowano przez tomala1111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj