Polecane posty

Gość farmtrac675   
Gość farmtrac675

Mam pytanko,co myślicie o kosiarce z pronaru PDK 210.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wiem że kosztuje 10900zł i jest to coś na licencji krone chyba, ogólnie to chyba najtańsza dyskówka na polskim rynku ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

W gazetach rolniczych ją bardzo chwalą , w rzeczywistości jest chyba inaczej:) jest popularna , bo tania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

fakt w gazetach ją chwalą bo w stosunku ceny do jakości jest ok. ale co do tej marki mam stanowcze uprzedzenie więc raczej nie polecam ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jeżeli z tą kosiarką jest tak jak z ich prasą też na licencji Krone to raczej świata nie zawojuje jeżeli zastosują ten sam maślany materiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Myśle, że to dobra kosiarka, tania, a przede wszystkim lekka i ma małe zapotrzebowanie mocy :):)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

wiem że kosztuje 10900zł i jest to coś na licencji krone chyba, ogólnie to chyba najtańsza dyskówka na polskim rynku :D

 

Oglądałem kosiarkę pronaru ale model PDT250 i jest to kolejna kosiarka dostępna na polskim runku na włoskiej listwie tnącej COMER, wiec chyba nie ma to nic wspólnego z krone. Czyli model PDK210 pewnie też jest na listwie tnącej COMER.

Cena PDT250 to 18700zł netto.

 

Poszukuje katalogu części do kosiarek pronaru (nie ważne który model) aby porównać to z kosiarka famarolu, jak ktoś ma dostęp do proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam chciałbym dowiedzieć się na temat kosiarki pronar 290 z centralnym zawieszeniem co o niej sądzicie jak z wytrzymałością? Czy może lepiej samasz 300 bez centralnego zawieszenia co bardziej polecacie proszę o szybkie odpowiedzi bo jutro mam już dać odpowiedz. Z góry dzięki.

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kosiarkę Pronar PDT290 od roku. Teraz koszę nią drugi sezon. Wspólpracuje z ciągnikiem Zefir 85. Jak narazie bezawraryjna. Ma bardzo dobre zabezpieszczenie najazdowe, które chroni kosiarkę w przypadku najechania na wieksze przeszkody (automatycznie odgina kosiarkę do tyłu i unosi do góry). Dużym plusem jest możliwość dowolnego ustawienia kosiarki do transportu. Jedyny minus jest taki, że przekładnie w tej kosiarce osiągają dość wysoką temperaturę.

Posiadam też kosiarkę bębnową to wydajność i jakość koszenia jest nieporównywalna na kożyść dyskowej.

Edytowano przez ekologicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja wlasnie zastanawiam sie miedzy innymi nad miejsza wersja czyli 250 PDT cena dosyc atrakcyjna wykonanie tez ok jedno co mnie zdziwilo to dyski oraz chyba cala listwa jest powleczona plastikiem? sam nie wiem czemu ale wzbudza to we mnie pewne obawy i watpliwosci co do jakisci tej listwy moze i bez racji ale jakies dziwne odczucie

Moze wiesz cos na temat wlasnie tej 250?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeczl    1

chciałbym kupić kosiarkę pronar pdt 250. zastanawiam się czy c360 da radę no bo niby wymagana moc to 50km ale jakoś mam dziwne wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

hmmm w galerii jest uzytkownik ktory pracuje takim zestawem wiec rade da jak ma dobry silnik i podnosnik tylko nie wiadomo jak dlugo, ja pracuje z taka kosiarka same rollerem 70 i powiem ze stawia taki sam opor jak kosiarka 1,65 rotacyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeczl    1

odnalzłem gostka od tej pdt250+c360 i mówił ż daje rade tylko belki nie wytrzymują i dlatego kosi zetorem 7211.

oglądałem te kosiarki na żywo i porównywałem z samaszem to za wielkich różnic sie nie dopatrzyłem powiedziałbym że obie sa jednakowe tylko drobiazgi je odróżniają. a skusiłem sie na pronara

Edytowano przez lukeczl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

Witam od niedawna zastanawiam się nad zakupem kosiarki dyskowej którą będe kupował prawdopodobnie jesienią teraz brak funduszów :( i zastanawiam się nad kosiarką pronarowską PDK 210 co onich sądzicie jak pracują jaka jest ich awaryjność jak radzą se na pagórkowatym terenie i czy ciężko imi pracować czy 60KM wystarczy :unsure: ? będzie kosiła wraz z otawami i trzecim pokosem ponad 30ha (niech się wypowiedzą użytkownicy tych kosiarek a nie ci co o nich coś słyszeli) szukałem na forum ale nic konkretnego nie znalazłem na temat tych kosiarek morze za wcześnie zakłądam temat ale lepiej wcześniej się dowiedzęć i się porozglądać :D

Edytowano przez piotrek6211

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Z tego co się orientuję to producen mówi o zapotrzebowaniu 30 KM ze względu na małą masę kosiarki. Jest film na youtube jak ursusem 3512 kosi taką kosiarką . Może nawet autor tego filmu się wypowie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Witam.

Posiadałem kosiarkę SAMASZ i Sipme, wnioskuję, że to jest jedno i to samo co kosiarka Pronar. Kosiarki nie są złe, zdają egzamin na mniejszych gospodarstwach. U nas wytrzymała kilka lat, ale bardzo dużo kosiła. Zakupiliśmy kosiarkę KUHN GMD 800 i pracuje już rok i bez awarii, a skosiła już ponad 150ha. Więc decyzja należy do Cb, czy kupić tańszą kosiarkę i za 3-4 lata wymieniać, czy kupić droższą kosiarkę i mieć na dłuższy czas spokój...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A jaką miałeś z Samaszu tą lekką-KDL? Coś się z nią działo zanim kupiliście Kuhna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

Kolego Theursus3p Pronar to nie to samo co SIPME a z SAMASZA to tylko model KDL jest podobny.

 

@ Piotrek6211 przy takiej kosiarce 60KM to spokojnie starczy, jeżeli chcesz wiedzieć jak wygląda sprawa z listą tnącą to możesz czytać opinię o kosiarkach Famarol Z-157, nowszy model ALKA L, SAMASZ KDL są na tej samej listwie tnącej firmy COMER, różnią się tylko ramami które robią poszczególne firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

Dzięki koledzy za odpowiedzi :) A co powiecie o tych kosiarkach ALKA L 2,10 ?

Edytowano przez piotrek6211

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

Poszukaj moich postów i komentarzy do moich zdjęć tam jest sporo o kosiarce Z-157, to model przed ALKĄ. A jakbyś miał jeszcze jakiś pytania to odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Obecnie jak można przeczytać w kwartalniku Pronaru jest wdrażana do produkcji ich własna listwa tnąca, która zastąpi dotychczasową Comer, przy czym zwiększy się szerokość robocza o 10 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3395    0

-- połączono --

 

Co sądzicie o kosiarce dyskowej Pronar PDT250? Kupiłem własnie taką kosiarke. Jest to pierwsza moja kosiarka dyskowa . jak ona sie sprawuje? Czy są z nia duze problemy czy dam rade sezonik wykosic ? :D

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

kolego ja mam też PDK210 i nie na rzekam śmiga z fendem 309 wiec bardzo sie nie na pracuje kosiarka bo troszke za mała, według mnie bardzo dobra ma małe zapotrzebowanie mocy, jak na taką kosiarke jest jedną z tańszych, ja nie mam jak do niej narazie zarzutów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez Marecki2922
      Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .
      Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Tak jak w temacie kupię przyczepe 6, 8 do 10 ton. Pronar, warfama, D55 lub inną. Wywrot koniecznie na 3 strony. Zarejestrowaną. Do 16000zł. Najlepiej łódzkie lub mazowieckie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj