Polecane posty

-- połączono --

 

Witam.Chciał bym się dowiedzieć jak sprawuje się kosiarka dyskowa pronar pdt290. Prosił bym o opinie o tej maszynie (jak się sprawuje, wytrzymałość, wrażenia z użytkowania )ponieważ planuje zakup takiej maszyny. Prosił bym również o opinie na temat zgrabiarki pronar zkp420 oraz rozbijacza pokosów pronar pwp530. Z góry dziękuje :).

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3395    0

hehe ja ci nie pomogę ponieważ sam kupiłem dopiero co ten sprzęt i zobaczymy w polu jak to bd sie sprawować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3395    0

zapłaciłem za kosiarke dyskową 15 tysie po obnizce 25 % i przetrząsarke za 13 tysi :P i niestety nie znam nikogo kto by miał tej firmy. Wszyscy moi sąsiedzi mają znanej firmy np Kuhn Pottinger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3395    0

ja kierowałem się tylko i wyłącznie cena bo nie stać mnie na markowe kosiarki takie jak np pottinger. mam małe gospodarstwo około 35 sztuk bydła w tym 15 dojnych.Te ceny oczywiście są brutto. Kosiarka kosztowała by cos ok 22 tysi juz sam nie pamietam ;p w tym -25% no i oczywiscie odlicze od tego vat. Myśle że bedzie chodzic dobrze bo co najważniejsze moim zdaniem jest listwa tnąca a ta listwa jak wiem jest od włoskiej firmy ktora produkuje nie tylko listwy ale także i przednie mosty do Zetora. Pierwszy raz będę kosił kosiarką dyskową poprzednio kosiłem rotacyjną ale zaczeła sie psuć i poprostu miałem dość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec 4-go sezonu koszenia w mojej PDT290 miałem pierwszą awarię: uszkodziło się uszczelnienie przekładni i zaczął uciekać olej. Naprawa jest stosunkowo prosta a uszczelniacz jest standardowy dostępny w polskich sklepach. Teraz zaleję przekładnię olejem SAE 85W140. Wcześniej był SAE 90 i widocznie nie wytrzymał wysokich temperatur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan_1987    0

Witajcie forumowicze planuje zakup kosiarki dyskowej o szerokości około 3 m. Bardzo poważnie myśle o zakupie kosiarki Pronaru. Ma ktoś może taką? Jeżeli tak to proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan_1987    0

cena pronarki jest kusząca no i w tej cenie jest już centralne zawieszenie jednak poczytałem kilka złych opinii o niej i teraz zaczynam się wahać. Dodam , że będę nią kosił około 20 ha rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

Na 20h możesz zaryzykować :D raczej nie będzie się u ciebie przemęczać, widzę jak u mnie chodził samasz ponad 50h rocznie kosił i nie wymiękał, ale ramka lubiła pękać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

Tylko czy te opinie są faktycznych użytkowników czy zakochanych w zagranicznych sprzętach małolatów. Przecież lely kosi tak pięknie ze nawet na pole nie musi jechać.....


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan_1987    0

też tak myśle, że czasami zachodnie marki są przereklamowane. Znam sporo przykładów na to, że nowe zachodnie maszyny wcale nie są aż tak dużo lepsze niż nasze rodzime marki jak to zwykło się mawiać. Poza tym słyszałem, że tylko kilka firm na świecie produkuje listwy tnące, tak więc może tak się zdażyć, że taka sama listwa może być w poronarze i w wychwalonym kuhnie czy felli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

każda będzie kosić najpierw po kieszeni potem się zobaczy jak dużo nie będzie kosić to poco płacić kupę kasy a tak po za tym na 20ha kupować 3m kosiarkę ja kosze bardzo dużo i zamierzam kupić 3-3,20 i też nie wiem co kupić lelka z dolnym zawieszeniem kosztuje 28netto a tak jak piszecie za taka kasę np:PRONARA można kupić brutto i centralne zawieszenie ale sam się zastanawiam co z robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan_1987    0

za własne pieniądze nigdy nie kupowałbym takiej kosiarki wystarczyłaby polska rotacyjna ale 100 tyś na młodego rolnika trzeba jakoś wykorzystać :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

kiedy to bylo 13 w piatek :D -wiec zycze duzo szczescia bo bedzie ci na pewno potrzebne przy tej marce, od razu schowaj pod dach bo do sianokosow moze farba zejsc.jak masz czas to wszystkie sruby po dokrecaj, nastroj sobie katowki do wzmacniana ramy zawieszenia[po skonczeniu gwarancji, na gwarancji ci wymienia , znaczy sie przysla ci kurierem i sam sobie wymienisz] o zapasowych paskach i lozyskach to nawet nie wspomne. gdzie tu opisywalem na biezaco moja przygode z talexem i premiu-trade.

chyba ze zmienili dostawce stali, lakieru itp.- wtedy kupie od nich nowa bo moja 3 letnia po ciaglych naprawach wyglada gorzej niz 30-letnia meduza.

 

z ciekawosci  zobaczylem ta kosiarke -listwy comer sa dobre mam taka przy innej kosiarce, natomiast uklad zawieszenia taki sam jak przy rotacyjnej wiec czarno to widze,

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan_1987    0

Masz Talexa dyskowego czy rotacyjnego? O bębnowych czytałem, raczej złe opinie. O dyskowych tej firmy słyszałem raczej dobre opinie. Diler powiedział, że sprzedał już kilkadziesiąt sztuk kosiarek i nie było żadnych zgłoszeń usterek. Mało tego polecił mi Talexa zamiast Pronara bo mówił, że Pronar coś kombinuje ze swoimi listwami tnącymi i nie jest do nich przekonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

ja mam rotacyjna, dyskowych wtedy jeszcze nie produkowali, tak jak napisalem rama zawieszenia jest taka sama jak w rotacyjnej -przynajmniej tak na zdjeciu wyglada i jesli nie zmienili dostawcy stali  to po paru miesiacach koszenia sie rozleci ,co z tego ze blacha jest w miare gruba , pospawana odpowiednio jak blacha jest pewnie ukrainska lub indyjska . malowanie rdzy nic nie pomoze.

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

trzeba było wybrać pronar albo cos z vicona dosyc tanie :) ale cóz wybór widze padł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każda będzie kosić najpierw po kieszeni potem się zobaczy jak dużo nie będzie kosić to poco płacić kupę kasy a tak po za tym na 20ha kupować 3m kosiarkę ja kosze bardzo dużo i zamierzam kupić 3-3,20 i też nie wiem co kupić lelka z dolnym zawieszeniem kosztuje 28netto a tak jak piszecie za taka kasę np:PRONARA można kupić brutto i centralne zawieszenie ale sam się zastanawiam co z robić 

Ja ma Pronara PDT 290, kosi już 5 sezon. Miała jedną awarię, padł uszczelniacz i wyciekł olej z przekładni, po naprawie dodałem do oleju smaru i to nie był dobry pomysł, opiłki pływały po całej przekładni. Teraz wypłukałem przekładnię ale nie liczę, że wytrzyma zbyt długo i kupiłem nową(żeby leżała na półce i czekała na koniec obecnej). Cena nowej kompletnej przekładni to 1200zł netto. W takiej cenie to do Pottingera czy innej zachodniej można kupić co najwyżej jeden wałek do przekładni.

 

U mnie ta kosiarka pracuje na 100 ha. Głównie jednokośnie łąki a potem wypas ale czasem dwukośne. Jest lekka, łatwo ją transportować bo ma centralne zawieszenie: w górach i po krzakach zawsze można ustawić ją w dogodnej pozycji. W przypadku szybkiego najazdu na przeszkodę unosi się do góry i cofa do tyłu. Ma bardzo prostą regulację nacisku na podłoże, nożyki są tanie i bardzo wytrzymałe. Nigdy kamień z kosiarki nie wyleciał do przodu zawsze wypada do tyłu co wpływa na bezpieczeństwo i oszczędności(nie trzeba wymieniać szyb w ciągniku). 

 

Kosiarka w sezonie stoi na dworze po sezonie jest garażowana. Po pięciu latach wygląda prawie jak nowa.

 

Jeśli ktoś ma wybór zachodnią maszynę bez centralnego zawiasu vs. Pronar z centralnym to zdecydowanie polecam Pronar.

Przed zakupem kosiarki składanej tylko na bok(bez możliwości składania do tyłu) radzę obejrzeć wszystkie dojazdy do łąk, czy gałęzie nam na to pozwolą. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradzi, ale to będzie męczarnia dla niego. I będziesz musiał bardzo mocno dociążyć mu przód. Do takiej kosiarki najlepiej ciągnik około 75hp a jeśli masz góry to jeszcze dobrze aby miał 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez Marecki2922
      Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .
      Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Tak jak w temacie kupię przyczepe 6, 8 do 10 ton. Pronar, warfama, D55 lub inną. Wywrot koniecznie na 3 strony. Zarejestrowaną. Do 16000zł. Najlepiej łódzkie lub mazowieckie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj